Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Basieksp 13:00, 10 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Ale smakowicie wyglądają te brzoskwinie a u nas kolejny rok brzoskwinia bez owoców albo źle posadzona albo za mało słońca ma, bo już sami nie wiemy, a na wiosnę chcemy ją na maksa przyciąć, jej ostatnia szansa
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 13:24, 10 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Basiu, my brzoskwinię przycinamy po zbiorach, czyli teraz. ona zawiąże pąki kwiatowe na tych co w tym roku wypuści do zimy. Gałązki przycinamy prawie o połowę.

Co roku kwitnie, ale trudno utrafić u mnie z pogoda. nawet w maju bywają zimne tygodnie z przymrozkiem. W tym roku udało się. Był jeden rok, że uchował się tylko jeden owoc. Ja mam posadzone drzewko na częściowo zacienionej, Słońce oświetla dopiero czubki, więc wiosną za szybko się nie budzi. I może w tym tkwi sukces? Nie wiem. Może tak jak z magnolią, warto by było deskami zacieniać jej wiosną korzenie i pień, aż do gałęzi jeżeli rośnie w słońcu?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 13:40, 10 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
To spróbujemy naszą teraz przyciąć, zawsze tylko na wiosnę ją cięliśmy, ona owoce zawiązuje, tyko potem wszystkie gubi nasza jest chyba też trochę większa, ale to może kwestia cięcia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 15:33, 10 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Zrzucanie owoców w czerwcu to normalna sprawa. Ale u swojej zauważyłam, że zrzuca też, jak ma mało wody w czasie tworzenia owoców, a jeszcze bardziej zrzuca je, kiedy nie ma co jeść.
Dlatego raz w tygodniu podlewam ją gnojówką z trawy i chwastów, które w wiadrze fermentują obok drzewa. Po podlaniu, to co zostaje w wiadrze rozkładam wkoło niej.
Nie chcę dawać sztucznych nawozów, ale owoce chcę. Obok rośnie bukszpan, ten tez zabiera drzewu dużo pokarmów. Mus wspomagać biedaczkę.


Kiedyś w sadach miejsce wkoło drzewa przez sadowników, oprócz wiosennego nawożenia obornikiem, było wywracane do góry nogami co miesiąc, w ten sposób wyrosła trawa i chwasty, były w zmuszane do stałego nawożenia sadów.
W Naszych wypielęgnowanych ogrodach nie znosimy bałaganu pod drzewami, ale trzeba brać poprawki, na to co dla nas ważniejsze, porządek czy zbiory.

Moja wypowiedź w żadnej mierze nie dotyczy Twojego ogrodu, to tylko moje życiowe doświadczenie i obserwacje ogrodowe.
Pozdrawiam


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Alija 19:18, 10 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Piękne, dorodne brzoskwinie. Pięknie obrodziły. Smacznego.
Będzie dżemik czy nalewka?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
hankaandrus_44 21:03, 10 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Aluś, I to, i to. Jak jest z czego to można poszaleć. Kilka kompotów starą metodą tez zrobię.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 21:16, 10 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Brzoskwinia się postarała. Przesyłka w drodze do ciebie, powinna wg pani z poczty dojść jutro. Nie dałam rady dobrać się do bodziszka Rozanne, poprawię się wiosną. Wtedy łatwiej podzielić.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basilikum 22:03, 10 sie 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Zalapalam sie na brzoskwinie ale pieknie az slinka leci
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 22:17, 10 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Jolu, nie musisz pamiętać aż do wiosny. Nie ma sprawy, wiem jak ciężko w sezonie wykopuje się sadzonki. Ja przecież nie muszę mieć wszystkich bodziszków, Mam jednego, teraz w doniczce aklimatyzuje się korzeniasty, i mam obiecane nasiona białego albo kawałek z kępy, ale we wrześniu, jak pani robotę na rabacie przewiduje zrobić.

Będę czekać na kuriera z wilczomleczem i już się cieszę. Całuśkam Ciebie na dobranoc.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 22:22, 10 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
No taki dżemik hmm to musi mieć smak a nasza tak po cichu sobie myślimy, że może za głęboko posadzona, bo ten pierścień na dole czy jak to tam się nazywa jest słabo widoczny, ale to były nasze początki "ogrodnictwa" teraz ciut mądrzejsi z mężem jesteśmy i cały czas się uczymy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies