Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 18:46, 25 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7225
Nie, Basiu, W tle, to sąsiad zza płotu wycinał gałęzie czereśni. Gałęzie sięgały aż do mnie. Czy coś z owoców skorzystał, Nie wiem, bo jak ja byłam w ogrodzie to kosy ze szpakami rządziły. Nie rozmawiałam, czy ją zostawi, czy całkiem usunie. Na razie walczy z gałęziami po wycince. Ja jestem zadowolona, będzie mniej liści jesienią.

Zbiory, Basiu, sukcesywnie pakuję, bo potem mam odpowiedź na pytania "Babciu, czy masz jeszcze ten pyszny dżem z brzoskwini, borówki, maliny?" A Soczki? Najlepiej te wzmacniane.

No i tak to się plecie, masz w zimie, co zrobisz w lecie. Już nie pamiętam kiedy kupowałam w sklepie jakieś dżemy. Chyba tylko śliwkowe powidła, bo śliwek nie mam, ale jak mnie najdzie to z ryneczku przywlokę, choć na kilka słoików. Żeby na dziś zakończyć owocowe szaleństwo jeszcze zestaw mojego koszyczka z pomidorami.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Dragonka 19:22, 25 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
mater dei, ile u Ciebie dobroci Haniu! Nie chciałabyś mnie adoptować? mogę udawac wnuczkę i ustawić się w kolejce po słoiczki hehe. Piękne zbiory, a i ogród cieszy teraz chyba najbardziej pomimo pracy jaki musisz włożyć w obrobienie tego wszystkiego..
Mnie też martwi sytuacja w Afganistanie- przeraża mnie fanatyzm w każdej postaci i każda chęć podporządkowania sobie jakiejkolwiek grupy społecznej, bo to zawsze jest niebezpieczne. U nas też wcale nie czuję się momentami bezpiecznie, jak słyszę jak osoby na najwyższych szczeblach w państwie szczują na innych, którzy mają poglądy różne od ich.. a kiedyś taka różnorodność była źródłem ciekawych dyskusji, teraz- jak nie myślisz jak ja, to giń. Tam jest podobnie.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
hankaandrus_44 19:55, 25 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7225
Basiu, nic nie może się zmarnować. Jak sama nie skorzystam, to innych obdzielę.
W moich ogródkach są tacy, że tylko trawę mają. I na prezenty dla nich mam, jakby się znaleźli w potrzebie, I tak kwitnie ogrodowa współpraca. Dzielimy się nadwyżkami. Ktoś mi jabłka, ja im brzoskwinie, ktoś mi buraki, ja w podzięce sałatę. Trudno na 100metrach mieć wszystko.
Moja Vanilka z lewa i z prawa

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gogo 20:08, 25 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Haniu, a ja u Ciebie na winobraniu, będziesz mieć mniej roboty z wekowaniem
Pomidorkami i brzoskwiniami też się poczęstuję
Dobrze, że udały Ci się wczasy pod gruszą
I zachwycam się kwieciem

Mam pytanie o te fikuśne w kształcie pomidorki, czy znasz nazwę?
Te odmiany, które kupiłam i miałam w doniczkach, nie nadają się do takiej uprawy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
hankaandrus_44 21:53, 25 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7225
Fikuśne w kształcie? W tym roku miałam niewiele, Te najmniejsze to truskawkowe koktajlowe. Bo chyba o tych myślisz małe owalne.

Słodkie są. Plenne, Zawiązują systematycznie z wszystkich kwiatków Miałam je w gruncie w szklarni, i również w szklarni w skrzynce owocowej dużej. Już zebrałam ich sporo i jeszcze są na pędach. Rośną dość wysoko. Na zewnątrz nie mam miejsca, Ale na słonecznej stronie ogrodu i trochę pod daszkiem mogłyby rosnąć nieźle. Obrywałam dzikie pędy, a i tak mi się podzieliły jak chciały, Pędy mają tendencją ukorzeniać się w miejscu styku z ziemią. Dobre do przybierania potraw jak i na sos, Ja je lubię podjadać z marszu, jak orzeszki.

Sadzonki na początku wegetacji wyglądały mikro. Ale z czasem śmignęły, że przekroczyły 2 m. Niefortunnie je posadziłam jedną obok drugiej takiej samej odmiany, I zrobił się gąszcz. Na przyszły rok też je posadzę.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 09:14, 26 sie 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
Mniam mniam ale smakowicie pomidorowo. Mußte moon fotke pstryknac. Tez mam takiej male jak gruszka
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 12:25, 26 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7225
Pstrykaj, Izuś. Zimą w wolnej chwili przypomnisz jakie siałaś.
O ile będziesz miała kiedyś wolną chwilę? Jak na razie szykuje się Tobie niezły maraton aż do Sylwestra. Powodzenia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 12:31, 26 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7225
Poranny deszcz zatrzymał mnie w domu, Ale jeszcze ostatki przetworów z wtorku pakuję i za godzinę mam spokój w kuchni. Dziś obiad też nie na mojej głowie.

Chyba trzeba się wybrać na spacer, w prześwicie między chmurami. Brakuje mi mojego pieska. Brak motywacji.

Miłego dnia




____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
antracyt 12:55, 26 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11959
Rzeczywiście psi towarzysz to mocny motywator do spacerów. Nie masz ochoty na nowego czworonożnego przyjaciela?
Prześwitów w chmurach trochę zazdroszczę. Chyba muszę jakiś kolorowy parasol sobie sprezentować
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
hankaandrus_44 14:32, 26 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7225
Zuziu, psa już sobie nie sprawię. Wystarczy mi tego, żeby utrzymać pion i kierunek na spacerze, a jeszcze pies na dodatek? Pociągnąłby mnie po krzakach jak nic. Daruję sobie tę atrakcję.

A dzień dzisiaj rzeczywiście z przerwami deszczowy. Cóż to normalka nad morzem o tej porze roku. Zachodnie wiatry dają się nie raz we znaki. Już wyciągnęłam jesienną kurtkę i szykuję czapeczkę z szalikiem, ale mimo to mam nadzieję na ciepły wrzesień.

I Wam tego życzę.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies