Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Joku 20:37, 04 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Tak jakbym czytała o moim własnym ogrodowym krecie. Ryje jak zwariowany.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 21:57, 04 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7206
Komina szuka.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
daszum 22:38, 04 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4400
Haniu widzę, że masz działkę na RODOS.
Ja w ten sposób działkowałam przez 35 lat, teraz tę działkę uprawia moja siostra.

Nigdy nie byłam kulinarna, stąd na działce miałam kwiaty w wielkiej obfitości, a warzywa i owoce w mniejszości.

Teraz jako stypendystka ZUS-u doczekałam czasu, że w domu i ogrodzie robię to, na co mam ochotę

Pozdrawiam i będę zaglądać.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 22:41, 04 paź 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Haniu, ale super wierszyk
U Ciebie zawsze smakowitości, aż ślinka leci
Piękne konie, widać, że szczęśliwe

Mam pytanie o nazwę miskanta /ze zdjęć na tle szklarni/, szukam takiego z różowymi miotełkami.
Jeże intensywnie żerują, musieliśmy dokupić karmę.
Teraz dla zwierzyńca w domu i w ogrodzie potrzebujemy 30 kg chrupek miesięcznie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
hankaandrus_44 09:00, 05 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7206
Grażynko, dziękuję. Niestety z miskantami Tobie nie pomoge, pierwszego pamiętam: Malepartus, kolejne, zaginęły nazwy, może znajde zimą. No i w dodatku wszystkie mam przy szklarni, więc nie wiem o ktorego pytasz. Na drugim zdjęciu Malepartus

Moje wszystkie miskanty mają na poczatku kolor w odcieniu o jaki pytasz, potem po kwitnieniu, zmieniają się stopniowo na jasne piórka.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 09:07, 05 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7206
Danusiu, Warzyw u mnie tez mało, marchwi i innych nie sieję. Do niedawna wyjątek robiłam na buraczli. Teraz została mi tylko cukinia i seler, a czasami fasolka i sałata. Takie najmniej absorbujace. I tez przeważnie kwiatki sadzę. Pomidor w szklarni to inna bajka.
Może kiedys o tym wierszyk ułożę?
Właśnie wyjęłam z miseczki ostatnie pomidorki do kanapki śniadaniowej. Ale od czegóż są markety? Tylko to już innne smaki.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Agania 10:25, 05 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Haniu, dla zapachu w szklarnii będę zawsze pomidorki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Basieksp 13:38, 05 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10453
Aż żal jak się pomyśli o tych marketowych pomidorach ale szybko czas minie i będziemy na parapetach wysiewać kolejne siewki pomidorów na rozsady
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 15:43, 05 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8968
Hanusiu, z wielką przyjemnością przeczytałam cudowny wierszyk o krecie. Nareszcie wiem,
dlaczego kret jest czarny. Otworzyłaś mi oczy,
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Adela 17:54, 05 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witaj Hanusiu (tak też zwracam się do swojej wnusi)
Wertuję strony Twojego wątku i z przyjemnością czytam zapiski. To jak ogrodowy pamiętnik połączony z twórczością literacką. Gratuluję talentu
Gdyby ja taki miała, to napisałabym wierszyk o mniej sympatycznych ziemnych zwierzątkach, czyli o nornicach (nornikach, karczownikach). Trawnika mi nie dewastują, ale sad i warzywnik.
Pisząc posta słyszę mruczenie kota sąsiadów. Pewnie kolejną ofiarę udanych łowów przyniósł, żeby się pochwalić.

Kwiatów pięknych masz jeszcze mnóstwo. Ja, jak co roku, robię kolejną korektę rabat, aby uprościć sobie życie w przyszłym roku. Więc przycinam, przesadzam, wyrzucam i końca nie widzę.
Piękne zdjęcia koników i ich bodyguarda. Z przyjemnością się ogląda.

Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies