Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

zbigniew_gazda 14:00, 02 lis 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
No to Haniu mus pisać do Tereski po chryzantemy i posadzić w ziemi bez żwirku he he he. Poczytam jeszcze raz gdzie im będzie najlepiej.
Mżawka kapie z nieba i dobrze bo sucho jak pieprz.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 15:24, 02 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Zbyszku, Nie pamiętam, czy to Ty miałeś podsypane kamyczkami? Czy u siebie w RODosie widziałam. Moda na kamyczki pleni się, szczególnie na nowo wybudowanych parcelach. Ja nie lubię. Tam gdzie jest mokro to jeszcze ujdzie, ale na normalnych kwietnych rabatach mi nie pasuje. To tak jak by ogórki w kamyki posadzić. Czasami trzeba na chłopski rozum łopatą do głowy.

Nie ma świeżości w ogrodzie jak jest beton i kamienie. Latem jak na pustyni, mimo kilku tuj pod płotem. Bywałam na takich ogrodach, ale dziękuję, nie moja broszka. Czysto, schludnie jest, ale Wolę swoje chwastowisko.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 15:44, 02 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Zaczęliśmy listopadowe odliczanie. Dziwne się wydaje, że ogród mój z boku jakby. Ale on przecież zawsze był z boku. Zawsze pisałam, że zamykam furtkę na 4 miesiące. Powinnam i teraz zamknąć. ale mi jakoś nie spieszno. Jeszcze dochodzą jakieś rośliny do zadołowania, kilka dalii jeszcze w gruncie. Czekam na suchą pogodę. Dziś leje jak z cebra. Ale dobrze jest, Rodków nie musze podlewać, skimia już pokazała zawiązki kwiatów, ciemierniki się sposobią, a chryzantemy dają popis. To co posadziłam w sierpniu, widać , że żyje i perwnie zimę też przetrwa. Rabaty z kwiatami zostawię nie wygrabione z liści. Będzie wiosną więcej pracy, ale i takie przykrycie z braku śniegu jest dobre. Kopczyki dla róż, jeszcze czas sypać, nie ma pilnej potrzeby

Jak mi minie współpraca z jeleniowatymi w zimie- nie wiem, posadziłam tulipany, może się uda? Na razie nie chodzą, jest rykowisko, to szlajają się po krzakach, ale jak ściśnie mróz, to znowu się pokażą, bo dziki już buchtują na alejkach.

LIstopada bez opadów poproszę. Widok na moją górę z okna i chryzantemki w bukiecie.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 19:07, 02 lis 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Latarnia wygląda jak duży ptak w locie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 19:14, 02 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
No faktycznie, Jolu. Spostrzegawcza jesteś.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
basia3012 20:23, 02 lis 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9554
Haniu, ja też czytam Twoje refleksje na temat pracy, życia. Są nasycone życiowym doświadczeniem, mądrością, dobrem i praktycznym podejściem do wszystkiego. Dziękuję za te różne przemyślenia.
Ogród z chryzantemami piękny, nastrojowy, zadumany. Taki to ten listopadowy czas.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Milka 06:43, 03 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Irenko, jesteśmy w takim życiowym punkcie, że ten smutek jest obecny cały czas. część naszych bliskich juz odeszła, młodzi dają rade bez nas. A my niby na rozdrożu.I żyć się chce i pracy już nie można podfołać tak jak kiedyś. Czas zwolnić.

Załatwiam pilne sprawy na bieżąco, a co nie zdążę, katastrofy nie ma. Zrobię kiedy indziej. Ważne żeby tym się nie nakręcać, o jejku, jejku, co to będzie, co to będzie? Nie zdążyłam! Nic nie będzie. Jutro też będzie pora na jakieś działania. Zrobię lub nie. Jak będę chciała.

Spokojności za dnia i zdrowych snów w nocy.


Piękny kolor tej chryzantemy.
Też Hania na luzie podchodzę, nie ma co, życie tylko jedno. A przecież nie tylko ogród jest, chcę z życia też korzystać.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 17:21, 03 lis 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Haniu niech rogacze omijaja Twoj ogrod

Przepiekne masz chryzantemy
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 18:03, 03 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Dziękuję, za życzenia, te się przydadzą zawsze.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gogo 21:09, 03 lis 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Haniu, jeszcze pięknie u Ciebie, podziwiam chryzantemy
U mnie już żadnej nie mam, zostały pożarte przez nagusy i nie odbiły
Dziękuję za wszystkie przemyślenia i rady, to też moja bajka
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies