Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Adela 17:27, 22 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Haniu, bardzo się na pigwę nakręciłam. Jeśli nie ja, to może wnuczki się doczekają
Doczytałam w necie, że są drzewka - pigwy i krzewy - pigwowce, czy tak?
Jeśli one teraz owocują, to pewnie łatwiej będzie kupić wiosną?
Muszę jeszcze poszperać w sieci.

Zaciszne miejsce to jeszcze bym znalazła gdzieś. W każdym razie dzięki za info
____________________
Ela - Moja ostoja
hankaandrus_44 18:19, 22 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Adelo, Pigwę będę cięła, podobno od korzenia odbija i ma korzonki, ale nie zaglądałam tam w tym roku i, po prawdzie, nie sprawdzałam.. Sprawdzę. A pigwowca to mogę Tobie ukopać, i to takiego co rośnie na 2 m w góre. Ale też wiosną. Bo teraz nie wiem jak i kiedy trafię do ogrodu. Czekam na odlot liści. Wtedy wszystko dobrze widać. Gdyby mi się udało, to dam Tobie znać.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Adela 20:15, 22 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
hankaandrus_44 napisał(a)
Adelo, Pigwę będę cięła, podobno od korzenia odbija i ma korzonki, ale nie zaglądałam tam w tym roku i, po prawdzie, nie sprawdzałam.. Sprawdzę. A pigwowca to mogę Tobie ukopać, i to takiego co rośnie na 2 m w góre. Ale też wiosną. Bo teraz nie wiem jak i kiedy trafię do ogrodu. Czekam na odlot liści. Wtedy wszystko dobrze widać. Gdyby mi się udało, to dam Tobie znać.


Haniu - nie miałabym śmiałości Ciebie o to prosić Bardzo chętnie przyjęłabym dar od Ciebie, bo widać, że masz dobre serducho
Z miłą chęcią podzieliłabym się z Tobą, tym co mam u siebie, jeśli tylko byś coś chciała.
Będziemy w kontakcie.
Dzięki serdeczne za ofertę
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Milka 16:29, 28 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
No cóż, na to mają wpływ nasze geny i nasze całe życie. Setki w mojej rodzinie nie było, ale 96,94,89,85 było, wiec szansa jest nawet na te 85. Ha, ha, ha, Podobno właściwe nastawienie do świata, dobrze robi na mózg. Co ma być to będzie. Dużo wam zdrowia i sobie też życzę.

Chryzantema arktyczna jeszcze w pąkach.





Kiedyś oglądałam program o długowiecznych, kompletnie nie znaleziono wspólnego mianownika, poza jednym rejonem w Japonii.
Życzmy sobie zdrowia, kolejnych jubileuszy i dobrej pogody i sprawności.
Ta chryzantema zakwitła, czy nie zdążyła?
Udanego dnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 11:01, 29 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Irenko, chryzantema zakwitła i...poszła na wesele do bukietu rustykalnego razem z miskantami. Ta reszta co została w pąkach jeszcze 2 tyg temu, tez juz rozkwitła, ale zostały wybiórcze pędy, nie ma jak pokazać. Chociaż na bukiet uzbierałam.

Miłego dnoa życzę. Chociaż czas zbyt smutny dla każdego.

azalia pontyjska jeszcze w kolorze.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zawitka 09:21, 30 paź 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Oj ładna ta Twoja Klara taka delikatna.Ta druga tez juz prawie też mam w tym stadium 2.Zobaczymy co z nich bedzie.

za ro azalka w pełnej krasie jesiennej .

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 09:58, 30 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Halinko, sadzonki Chryzantemy Clara Curtis możesz mieć na wiosnę ode mnie. Już się trochę rozrosła, a będę ją przesadzać po zimie. Teraz ryzyko, chyba, że z ogrodu do ogrodu natychmiast. Te od Ciebie zamówię u Teresy, zgadza się co do zimowania.
Bo nie wszystkie u nas zimują. Wiele odmian sprowadza się z kultur in vitro, i te sa wątpliwe w zimowaniu. Zacięłam się na chryzantemy, wolę te co kwitły u mnie 30 lat temu. Bo wielu z chciejstw już dawno nie mam. Kilka nowych sadzonek chryzantem mam od tego lata. Czekam na wiosenne przebudzenia.

Jeszcze raz Clarka dla Ciebie.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
nicol21 10:49, 30 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Pięknie hosty Ci się trzymają. i takie calutkie liście. Ja wkurzyłam się na swoje obgryzione i już dawno ściełam.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Rumianka 11:13, 30 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Hanuś, też mam taką chryzantemkę Clarę. @ lata temu koleżanka dała mi kilka malutkich badylków, a ona tak pięknie przyrasta i cudnie kwitnie...Pozdrówki zostawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 09:00, 31 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też ma Clarę, uwielbiam ją, ale juz miała kilka miejsce i stale źle wybrane. Na wiosnę kolejne przenosiny. U mnie nadal kwitnie ta od ciebie, pełna różowa, też jej zmienię miejsce. Dam koło pergoli wśród hakonek, bo tam róż dominuje.
Smutny czas, wspominkowy, ale za to jest pogodnie i jakby lżej.
Bliscy są zawsze w naszej pamięci.
U mnie azalia pontyjska na czerwono, u ciebie na złoto.
Haniu pogodnej niedzieli
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies