Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 08:30, 01 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Środa, prima aprilis!
Nie wierz, bo się pomylisz!
Dziś w stanie wyjątkowym
żart nie przychodzi do głowy!
Bo nie ma co żartować,
trzeba myśleć jak nie zachorować.

W dobrowolnym odosobnieniu,
nic nie wiem o rodzinnym istnieniu,
i żeby nie telefony,
zaliczałabym się do zadżumionych.
Już prawie miesiąc udręki,
bez ogrodu to jak bez ręki!

Pogodnego nieba i krótkich spacerów na dziś poproszę.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 07:44, 02 kwi 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Haniu życzę faktycznie krótkich spacerów i poprawy nastroju. Miejmy nadzieję że na żarty jeszcze przyjdzie czas.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
BasiaLT 07:46, 02 kwi 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Haniu pozwolę sobie dorzucić słówko w kwestii wysiewania ogórków. Bardzo ale to bardzo polecam. Tak jak moja mama, tak i ja zawsze siałam od razu do gruntu, no ale kiedyś to były normalne pory roku. W zeszłym roku wysiałam do doniczek i trzymałam w domu i powiem ci że to był strzał w dziesiątkę. Wysadziłam po 15 maja i prawie od razu zrobiło się gorąco, u mnie gleba marna i przepuszczalna więc od razu zrobiło się sucho. W takich warunkach ogórki bardzo długo by wschodziły, a tak to już sobie ładnie rosły.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Basilikum 19:48, 02 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Haniu bylam tu dzis pare razy poczytalam wierszyk i o Frogo (podrapaj za uchem ode mnie) i o wysiewach...
Pozdrawiam serdecznie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
dajana 20:16, 02 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Jaki śliczny sierściuszek, lubię takie kudłate pieski.Moja smutna, przez bardzo krótkie spacery. Przez miesiąc wychodziła tylko z panem i nie był to spacer niestety jak z panią. Dlatego dzisiaj wzięłam klucz do ogródków działkowych i poszłyśmy na bardzo długą wędrówkę ,wąchała nawet kwiatki.Obie byłyśmy szczęśliwe ,nikogo na działkach nie było oprócz budzącej się przyrody. Wczoraj nareszcie posadziłam moje cztery róże przed oknami Nakopałam się tych dołów ,a potem po wiadrze wody trzeba było wynieśc aby je solidnie podlać. Zrobiłam im wysokie kopczyki przed mrozem .Zasiliłam też świerka serbskiego,tuje, hortensje, ale jeszcze ich nie przycięłam .Traw ozdobnych też jeszcze nie przycięłam. Poczekam aż miną przymrozki.Hortensje puszczają już pąki.Pozdrawiam cię Haniu cieplutko.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
hankaandrus_44 20:24, 02 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Basiu, Izabelko, Zbyszku, chyba to był mój zły dzień, to i gdzieś musiałam frustrację upchać. Żeby do mnie nie wróciła, zagnałam ją do Iwonicza. Pewnie Zbyszek zdziwiony, bo ja raczej furiatką nie jestem, no ale stało się.

Dziś pochmurny i wietrzny dzień, to i oczywista normalność z ostatniego miesiąca- siedzenie w domu. Ale koło niedzieli, zięć zapowiedział wietrzenie parapetu, może uda się co nieco wywieźć z domu, i cośkolwiek popracować. Łaskawy rząd pozwolił działkowcom przygotować ogródki pod wiosenne siewy. I to dobre, że pojedziemy bez strachu o mandaty. Mojej emerytury by nie starczyło na nie.
Trzymajcie kciuki, żeby pogoda bardziej mi była sprzyjająca niż ostatnio. Ciekawe czy już kwitną -fotka z ub. roku.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 21:40, 02 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Dajano, dobrze, że zawędrowałaś w ustronne miejsce. I ukoiłaś nerwy. Ja w ogrodzie wyciszam się całkowicie, i już nie mogę się doczekać weekendowego wyjazdu. Dziękujemy za odwiedziny, ja i Frodo. On już śpi, ale jutro powiem, że ma pozdrowienia od przyjaciół.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
dajana 02:06, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Haniu ile lat ma twój Frodo? pamiętam że w 2012 roku kiedy się poznałyśmy już był z tobą ,a szczeniakiem nie był To już chyba dziadek,przytul go de mnie. Tak myślałam że w weekend twój syn cię porwie do ogrodu, bo tylko wtedy znajdzie troszkę czasu, możliwości aby uszczęśliwić mamusię.Na szczęście ogródki Rod mam zaraz za domem i mam klucz, a spacerować mam gdzie bo to ogromny teren .Co prawda kupując mieszkanie miałam też ogródek był w cenie mieszkania, ale sprzedałam .Był za mały 380 m ,a na połowie były szkody górnicze w dole same chaszcze, bałam się tam nawet wejść. Kupił mój sąsiad i połączył ze swoim .Teraz ma duży, on zadowolony, a ja nie mam problemu.Gdyby był większy i na innym terenie to mogłoby tak zostać Co jednak mi po ogródku w którym nie mogę mieć warzyw .Ziemia skażona ,ludzie leja randap o zgrozo ,a potem te owoce jedzą.Na każdej działce śliwki ,czereśnie ,wiśnie drzewa tak wysokie że nie mają jak tych owoców zebrać spadają gniją, a potem podrzucają pod śmietniki. Masz rację Haniu bez przyrody ciężko żyć, kto raz miał choćby niewielkie poletko które pokochał, a potem utracił, zawsze będzie za nim tęsknił.Mnie nic nie jest w stanie uszczęśliwić tylko kawałek ziemi i kontakt z przyrodą.Oby tylko zdrowie było Haniu, czego i tobie z całego serca życzę .Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie ,może doczekam i ja tego swojego upragnionego poletka .Spij smacznie ,a rano niech cię obudzi słoneczko i radość z prac ogrodowych.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Milka 07:04, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dobre nowiny, ruszysz w ogród
Ma być ciepło, trzymam kciuki, aby tak było.
Hanuś, dotarła przesyłka?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 10:08, 03 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Haniu niech sie uda ten wyjazd i logistycznie i pogodowo

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies