Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Kasiek 21:59, 30 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Hania tu rzadzi I dobrze i prawidlowo
Tez cos posialam, tez juz cos rosnie... W takich momentach doceniamy to, co do tej pory wydawalo nam sie oczywiste...
Haniu, duzo zdrowia i cierpliwosci, buziaki
____________________
Bawarka
Milka 07:38, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Aniu, też nasiona z zasobów wygrzebałam. Coś tam posieję, coś już rośnie,

na chcącego zawsze czeka zajęcie, leniwi tylko zawsze mają wolne.
A teraz zrównano nas wszystkich w jednym szeregu, i tyćh pracusiów, i tych leniwych, i tych mądrych, i niewydarzonych. Wystarczyło, że ktoś wypuścił spod kontroli jakiegoś wrednego wirusa. Bo zapomniał zakręcić probówkę.

7 lat temu ostrzegali, że nas jest za dużo, 7 miliardów! Połowę trzeba jakoś stracić, po to te wojny na świecie, i te migracje, ma nas być mniej na Ziemi. "Szarańcza" tylko jeść woła, i różne kłopoty z nią.

Podobnie myślę.
Haniu, napisz jak twój psiak trafił do ciebie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 10:24, 31 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Irenko, moja wnusia miała 8 lat i zamarzyła psa. Nie było zgody na niego. Pełen dom ludzi, wtedy 2 rodziny, 9 osób . Ale się uparła. Dziadek dla świętego spokoju, wyprowadził ją na spacer na giełdę, gdzie czasami można było kupić takie bez rodowodu. Naiwny, myślał, że mu się uda. Wrócili po pół godzinie - mama daj kasę. Na odpowiedź matki, że jej nie ma, była riposta: Nie kłam, widziałam w portfelu -masz 20 zł. Pobiegła do torebki, wygrzebała pieniądze i była znów gotowa do wyjścia. Dziadek znów w tę samą drogę, myśląc, że już nie będzie po co. Ale pies był, paskudny , mAŁY, Z długą brodą. Łapki miał jak miotełki, dostał miano Frodo, po bohaterze filmu o hobbitach. No i został, wnuczka z rodziną się wyprowadziła na swoje, a pies już wtedy zawadzał. Został ze mną i moim mężem. Mąż odszedł, a ja z nim dalej trwam.

Nie kłopotliwym był psem za młodu, teraz jest bardziej złośliwy, już jest ciut głuchy i ślepawy, ale ani w domu, ani w ogrodzie mi nie psoci. No i to jest całe moje zdrowie, bo mnie 4 razy dziennie na spacer wyprowadza. Teraz gorzej, bo jestem w zamknięciu, i on też rzadziej wyprowadzany, ale wytrzymujemy. Nie ma wyjścia.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 10:28, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękna historia
I wcale nie brzydal, śliczny i to jak o niego dbasz, długo i szczęśliwie żyje. Jednak psiaki w domu chyba dłużej żyją, albo to od wielkości i rasy też zależy. Moje rottki to wszystkie tak koło 10-11 lat odchodziły. Sonia tez ich wielkości, po przejściach, 12.5, to też nieźle. Nie wiadomo kiedy dorosły Misia i Leoś, ona już 6 rok zaczęła, a 6-tygodniowa na dłoni trzymałam, a Leoś 4 zaczął. Ależ czas mija..
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 10:42, 31 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Mój pies nie dostawał sztucznej karmy. Gotowałam dla niego specjalne menu, pierwotnie kasza,mięso, ryż i warzywa w połowie. Teraz już tylko mięso i warzywa, czasami kasza jęćzm.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 14:35, 31 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Pora na meldunek o pomidorach.
21 marca posiałam do skiełkowania nasiona pomidorów, jak pamiętacie. Dziś -31 marzec, wychodzi na to , że wszystkie pomidorki wypuściły kiełki, i siedzą już w doniczkach. Jeszcze skromnie dochodzą do koloru zielonego, za tydzień pokażę jak wyglądają. Te pierwsze, koktajlowe, wysadziłam 3 dni wcześniej, bo już były gotowe. Nasiona były kilkuletnie i zeszłoroczne, Wszystkie żyją.

Eksperyment się udał, tak myślę, bo wysiane nasiona w ziemi wschodzą gdzieś koło 2 tygodni, szczególnie te starsze. Myślę, ze mogę polecić taki sposób. Zdjęć z prac wydobywczych nie robiłam, bo nie mam takich zdolności manualnych, poletko sadzonek pokażę później. Jeżeli ktoś ma ochotę pobawić się w taki siew, i ma nasiona, jeszcze zdąży. Pomidory do gruntu wysadzamy w maju, pod zimne szkło miesiąc wcześniej, i trzeba pilnować prognoz pogodowych, żeby praca nie poszła na marne.

Życzę pomidorowych atrakcji.


Ogórki wysieję za 2 tygodnie.
Może mi takie urosną?

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 16:10, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziś pikowałam pomidorki
Nie moge się już doczekać prawdziwej wiosny! Na razie strasznie zimno u nas. Podlałam borówki i to tyle na dziś!

Nie dziwię się że Cię nosi Haniu!
Najlepszego ściskam pozdrawiam serdecznie!

Ogórki siejesz na parapecie?
____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 16:53, 31 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Ogórki, Te do gruntu jeszcze u mnie za wcześnie, Po świętach zobaczę prognozy, nigdy nie sadziłam ogórków w grunt przed 15-tym majem, ale teraz taka niepewna wiosna. Może też je podkiełkuję i wysadzę sadzonki gruntowych, będzie szybciej. No i te dyniowate, cukinie i dynie. Też po kilka nasion.

Ogórki długie wysieję na parapecie, ale tylko kilka sztuk bo idą do szklarni na sałatkowe. One wschodzą szybko, i szybko rosną.

Kombinuję, jak koń pod górę. Dziś w moim słonecznym pokoju, z sadzonkami wędrowałam za słońcem. Od razu widać efekt.
Powodzenia w ogródkowaniu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:22, 31 mar 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Haniu gotujesz mięso z warzywami? Pytam bo kombinuję jak moje zoo przestawić na inny zestaw (surowe mięso, sucha karma, koty od czasu do czasu mokra karma dodatkowo). Wiem, kota nie masz.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 21:14, 31 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Nie, surowego mięsa nie daję, chociaż lubi, CzaSAMI swojemu daję na deser. A tak dostaje gotowane mięsne ścinki, udko kurczaka, i warzywa, por, seler marchew. Raz w tygodniu wątróbkę, lekko ścięta na patelni. Muszę już mu dawać małe kawałki, bo zęby stracił.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies