Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

kasia_w 19:16, 15 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Buuu mam i ja paskude to nie grzyb niestety.Dziś wróciłam,przegladnelam buksy po raz kolejny a tam zielone kulkowe odchody Marzenko co pierwsze Mospilan?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
A_gawa 21:32, 16 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468


Czy mogłabyś mi napisać jaka to róża?

Szukam czegoś na przedpłocie. Pięknie się u Ciebie prezentuje. Jesteś z niej zadowolona?

Pozdrawiam!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Makao_J 15:57, 17 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Hejka Marzenka
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Madzenka 11:00, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Hejka Kochani! Życie pochłania mnie bez reszty

Odpowiadam na pytania:

Gasienice widziałam na bukszpanach zerujące w lipcu, wtedy jeszcze nie byłam pewna ze to one, bo cos kiedys czytałam ale myslalam, ze mnie to nie spotka. Z urlopu wrociłam 20 lipca i wtedy widziałam juz wygryzione liscie i gasienice. Wiec u mnie pierwszy rzut wiosenny albo przeszedl niezauważony, albo dopiero teraz był. Zaatakowalam je Mospilanem (to info dla Kasi) . Mam juz w pułapkach fermonowych kolejne ćmy złapane (dzisiaj chyba pokaze fotki wieczorem) wiec czuję ze wkrotce bedzie wylęg kolejnego pokolenia. Czekam uzbrojona w Proteus (a nie jak blednie pisałam Prometeus . Tess dzieki za czujność!
Na razie bukszpany żyja i wypuszczaja młode w na wygryzionych miejscach, zatem jest szansa ze dadza radę.
Kasia W z tej samej wsi co ja tez niestey ma ćmę bukszpanowa a w inym miejscu przy drodze, ktora mijam codziennie od kilku lat podziwiałam stare dorodne wielkie kule bukszpaniwe wielkosci człowieka. Niestety pod koniec lipca gdy wrociłam z urlopu wygladały jak uschnięte. To ten sam moment kiedy widziałam gasienice u mnie. Wiec ćma rozprzestrzenia sie we Wrocławiu. Prawdopodobnie przywlekłam ja z którejś ze szkółki z roslinami. Licze, ze zatrzymam jej inwazje w moim ogrodzie. U sasiadki niemal za moim płotem jeszcze jej nie ma, wiec chyba na razie stołuje sie wyłacznie u mnie

Agnieszka ta roza na zdjeciu to Bonica, bezproblemowa róza obficie kwitnąca w kilku rzutach az do mrozow. Niesty lubi ją plamistośc, ale ktora roza na to nie cierpi?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 12:47, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jestem po inspekcji moich bukszpanow, na arzie gąsienic nie ma więc czekam z opryskiem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:06, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998


Seslerie po cięciu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:12, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:17, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Syla 19:23, 19 sie 2017


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Cześć Marzenka .... U mnie walka bukszpanowa od maja... Zamieranie pędów. Użyłam dwóch preparatów i się zatrzymało . Brzydko wyglądają - wycięłam suche badyle i odkurzyłam wnętrza . Jeszcze nie skończyłam bo dzisiaj leje. Zastanawiam się nad wymianą w kilku miejscach, bo wstrętnie to wygląda ale na cisy tym razem, choć w szkółkach nie dbają o opryski i nawet cisy mus oglądać (tzn. zaglądać we wnętrza roślin ze wzgl. na miseczniki) .

Ćmy jeszcze nie zauważyłam i mam nadzieję , że to mnie przynajmniej ominie.
Cierpi u mnie jeszcze jeden żywopłot z choiny kanadyjskiej (przy ścianie wodniej) . Również walczę od wiosny ale chyba jednak na wiosnę lub jak zdążę tej jesieni wymienić na coś innego . Chyba załatwiłam wodą basenową ...

Zachwycam się jak zwykle Twoim ogrodem - zadbany i piękny !
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 19:24, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies