Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Kasya 19:31, 19 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
ale nudy...ani jednego listka na trawniku, ani jednego chwasta...trawki przycięte...kulki tez....nie ma sie do czego przyczepic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Madzenka 19:32, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:34, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasya napisał(a)
ale nudy...ani jednego listka na trawniku, ani jednego chwasta...trawki przycięte...kulki tez....nie ma sie do czego przyczepic


Przypalone bukszpany i powygryzane
Cały dzień walczyłam z chwastami, zwłaszcza wykańcza mnie miniaturowa koniczynka. nie sposób się jej pozbyć....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:40, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Syla napisał(a)
Cześć Marzenka .... U mnie walka bukszpanowa od maja... Zamieranie pędów. Użyłam dwóch preparatów i się zatrzymało . Brzydko wyglądają - wycięłam suche badyle i odkurzyłam wnętrza . Jeszcze nie skończyłam bo dzisiaj leje. Zastanawiam się nad wymianą w kilku miejscach, bo wstrętnie to wygląda ale na cisy tym razem, choć w szkółkach nie dbają o opryski i nawet cisy mus oglądać (tzn. zaglądać we wnętrza roślin ze wzgl. na miseczniki) .

Ćmy jeszcze nie zauważyłam i mam nadzieję , że to mnie przynajmniej ominie.
Cierpi u mnie jeszcze jeden żywopłot z choiny kanadyjskiej (przy ścianie wodniej) . Również walczę od wiosny ale chyba jednak na wiosnę lub jak zdążę tej jesieni wymienić na coś innego . Chyba załatwiłam wodą basenową ...

Zachwycam się jak zwykle Twoim ogrodem - zadbany i piękny !


Dzisiaj po wnikliwym przeglądzie bukszpanów i ocenie strat spojrzałam na dwie azalie, które mi padły... i już wiedziałam kogo obwiniać za szkody - opuchlaka wygrzewającego sie na ścianie domu.. Wieczna walka w ogrodzie. Zawsze coś będzie nie tak, wiec trzeba się pogodzić, ze nie będzie idealnie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Syla 19:55, 19 sie 2017


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Madzenka napisał(a)


Dzisiaj po wnikliwym przeglądzie bukszpanów i ocenie strat spojrzałam na dwie azalie, które mi padły... i już wiedziałam kogo obwiniać za szkody - opuchlaka wygrzewającego sie na ścianie domu.. Wieczna walka w ogrodzie. Zawsze coś będzie nie tak, wiec trzeba się pogodzić, ze nie będzie idealnie.


Pewnie , że mus się pogodzić .... bo co innego ... Opuchlaki mam ale kurcze nie zauważyłam aby rośliny u mnie od nich padały. Rośliny są wygryzione rh , żurawki a i przy cisach napotykam. Tośka mi je wyżera ale podane na ręce Uwielbia je
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
monteverde 20:00, 19 sie 2017


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marzenko ćma opanowana? na szczęście u mnie nie ma, pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kasia_c 20:02, 19 sie 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Pięknie. Busz u Ciiebie niesamowity. Czy tam jest miejsce na chwasty. Idę poczytać co to za drzewa wzdłuż podjazdu. Buki czy grany i jakie
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
leon60 21:06, 19 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Odpicowane, że mucha nie siada
Czemu ścięłaś seslerię na froncie ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Johanka77 21:49, 19 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Miło znów oglądać Twój ogród
Podoba mi się ta nowa fryzura seslerii
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
makkasia 22:38, 19 sie 2017


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Plag nie widać, jest pięknie jak zwykle - widzę, że róże tłoczą na całego.
Ja też selserie jesienną przycięłam - znowu się puści
Graby z kostkami i selserią miodzio
PS. Ja walczę z grzybem na buksach ...powrócił
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies