Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

roma2 21:10, 14 mar 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Bogdziu, ta wycinka szaleńcza nie dotyczy tych którzy mają i kochają ogród. Bo korzystając z obowiązujących przepisów wycięli to co chore lub zagrażałao np. budynkom. Nikt taki nie wycina drzew po to by wyciąć i mieć miejsce na jakąś duperelę. Wierz mi, że jeżdżąc na działkę (objazdami muszę teraz, bo droga się buduje) ok 45 km widzę masakrę. Nikt mi nie powie, że wszystko to trzeba było wyciąć w pień! Nie siewki, nie dziko zagęszczone tereny! Duże działki, gdzie można wybudować trzy duże domy i siedem malutkich! W Opolu, nieopodal mojego mieszkania, przy hotelu wycięto ok. 15 świerków serbskich. Pięknych. Obok podrzędnego hotelu, gdzie nocują jacyś tam ludzie podczas festiwalu. Nooo, będzie piękny parking! Potrzebny raz do roku!
____________________
Komendówka
Madzenka 05:29, 15 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pierwszy raz widzę chory pień, dzięki za zdjęcie poglądowe !
Ciagle się zastanawiam czy wyciąć moje wiśnie kiku shidare, ktore mnie denerwują od 3 lat, ale sa zdrowe. Zaraz mnie za to zakrzyczycie ale w to miejsce posadze inne drzewa
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ElzbietaFranka 09:40, 15 mar 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Witam. Jestem na 13 str i piszesz, ze siadly kolana od rowerka stacjonarnego. Sprawdz jak masz ustawione siodelko to bardzo wazne.
Jadac na rowerze Noga nigda nie moze byc wyprostowana tylko lekko zgiega 30 stopni.
Wyprostowana noga siadaja kolana i sciegna. Moze w rowerze zwyklym masz prawidlowo ustawione siodelko.

Kolano smaruj venoruton, tyle jest tych mazidel.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:51, 15 mar 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mam opuchlak pod pieknym rododendronem liscie jak wycinanka papierowa tez rece rozkladam. Ze tez nie ma radykalnego srodka. Larwan robilam moze zle i tak byly.

Napiszcie co to jest "HT". Moze i ja sprobuje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eda 12:32, 16 mar 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
jajku tego tematu się nie spodziewałam powodzenia nam wszystkim z paskudami życzę i witam się serdecznie Aniu słońce posyłam bo mam dziś ...choć z wiatrem ale to nic macham
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Mala_Mi 14:35, 16 mar 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ela- z rowerka nie korzystam.. od czasu bolących kolan. Jestem niska i mam problem zawsze z doborem wysokości siodełka, pedałów w samochodzie..
HT to magiczne cudowne środki, które maja pomóc w walce z opuchlakami i innymi robalami... tonący brzytwy się chwyta. PO fazie wrotyczu przyszła faza na HT... nie zaszkodzi nie pomoże.. ale przynajmniej robimy coś co by ratować ogród.

Roma, Bogdzia - zawsze mówiłam, że jak posadziłam to mam prawo decydować sama co z tym zrobić.. ale jak jadę i na odcinku 10 km wyrywa mi się z piersi słowo na K z 20 razy... to już wolę biegać po urzędach i załatwiać pozwolenia na wycinkę. Są same trociny.... nie widzę najmniejszego uzasadnienia wycinania wszystkiego jak leci.. Będzie wieś mieć czym palić w piecu... palą śmieciami, będą palić drewnem, zawsze to bardziej ekologicznie.

Ktoś się na tym nieźle wzbogaci...

A ja muszę szybko posadzi brakujące drzewa w miejsce chorych.. niech rosną i zasłaniają wszystkie szpetoty wkoło.. dobrze, że mam większa działkę i mogę to zrobić.

Ogólnie doszłam do wniosku, że ustawa byłaby fajna gdyby ludzie byli mądrzejsi.. ale my nie umiemy korzystać z wolności w żadnej dziedzinie.. bo stosujemy zasadę, że po nas choćby potop...

I tyle kontrowersyjnym temacie..




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
eda 14:51, 16 mar 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
oj tak nadzieja tylko że może więcej mądrych mamy ...buziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Mala_Mi 20:11, 17 mar 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dziś było pszczółkowo... jak w ulu... szkoda, że mi wypadło duuuużo krokusów.. pierwszy raz się tak porobiło
Dzięki pszczółkom zapachniało wiosną...




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:13, 17 mar 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eda napisał(a)
oj tak nadzieja tylko że może więcej mądrych mamy ...buziaki


Nadzieja matką głupich i zakochanych...

Trawki (seslerie) ruszyły:


Bukszpan przycięty za późno przemarzły przyrosty. Widać co cięłam za późno


Pierwszy irysek..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
violka171 20:23, 17 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
alez śliczności pokazujesz mmmm
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies