Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

kaz742011 13:32, 18 lip 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Cudne te łany jeżówek. Kupiłam sobie kolejną odmianę ale nie mam kiedy wsadzić. Przez to że ciągle leje ziemię mam tak nasiąknietą że wczoraj kopiąc dołki pod trawy nie mogłam unieść łopaty, taka ciężka była.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basilikum 13:41, 18 lip 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
az Wam zazdroszcze tego deszczu, u mnie wprawdzie popadalo ale to ciagle kropla w morzu potrzeb. mam znajomego, ktory pracuje w wydziale rolictwa i mowi, ze wg ich obliczen w naszym powiecie brakuje 150 litrow wody o tyle za malo w tym roku napadalo. Jest juz lepiej jak w czerwcu ale ciagle malo.

Jezowki masz piekne i mimo, ze malo czasu na ogrod masz to on broni sie jak moze i ciagle ladnie wyglada jeden z piekniejszych na ogrodowisku
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Mala_Mi 13:41, 18 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iwona, Sylwia - jednak nie zgodę się z Wami.. liliowce muszą mieć słońce, może być półcień ale słońce musi być. Woda też, to, że było sucho liliowcom nie przeszkadza, bo magazynują wodę w kłączach. U mnie rosną liliowce pod cyprysami, wielkimi cyprysami.. które wypijają wodę z głębokich warstw.. z tych z których awaryjnie korzystają liliowce. Drzewa wypijają wodę z całej głębokiej okolicy. Wycięłam czereśnię i od razu ta część liliowców zakwitła..

To, że są czereśnie w Wojsławicach nie oznacza, że tam słońce nie dociera..

Jakaś kępa może zastrajkować ale nie kilkanaście czy dziesiat.. te z brzegu gdzie słońca więcej kwitły.. U mnie wszytko się rozrosło i wygląda już jak dżungla.. zero słońca w wielu miejscach.. a zero oznacza cień ..od rana do wieczora..

Mam w półcieniu i pod krzewami magnolii i te kwitną..

Jesień wywalam moje róze Bonice i sadzę więcje jeżówek.. co prawda też już przekwitają.. ale chociaż jakiś czas robią super efekt

A teraz gonie dalej... bo zaraz mnie korki dopadną w mieście.




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:44, 18 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Aniu, nie mam werbeny. Zbierz proszę nasionka dla mnie. Wyginęłą.

Widziałam Twój ogród w obiektywie Chell - opis oddał wszystko.


2 tygodnie temu wywaliłam wielki worek nasion
Trzeba było pisać by wysłała sadzonki. i to spore.

Myślami cie przyciągnęłam... czy hortka ta White Dom żyje?? Bo pasuje mi zrobić sadzonki..

Akant nie lubi przesadzania, drugi rok nie może się pozbierać


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasya 08:29, 19 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
Ania, pokazalabys jeszcze ta jezowke co mi się podobała... to rapsberry ? Bo jak ktoś pokazuje to inaczej jakoś wyglada...nie widać kolorów kilku
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Pszczelarnia 12:21, 19 lip 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Żyje i trzeba masowo zrobić jej sadzonki, bo jest bombowa. Filomena ma całe zarośla.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 17:50, 19 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)
Ania, pokazalabys jeszcze ta jezowke co mi się podobała... to rapsberry ? Bo jak ktoś pokazuje to inaczej jakoś wyglada...nie widać kolorów kilku

Ona zmienia kolor w miarę przekwitania .. i kształt. Taki kameleon. Na początku wygląda jak tradycyjna pomarańczowa gerbera.. potem uwypukla się koszyk i zmienia kolor na bardziej różowy. A potem blady róż. Stąd nie ma spójnych zdjeć.. szukam u siebie i nie mogę znaleźć. Wrzucam co mam Przy okazji po fotografuję kiedy
Teraz chyba dlatego nie robię tu zdjęć, bo mnie te rózwe obok denerwują ,a szkoda mi ich wykopać, bo maja ogromne kwiaty, taka udana siewka.. do przesadzenia ..od 2 lat



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 18:07, 19 lip 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Aniu, nie mam werbeny. Zbierz proszę nasionka dla mnie. Wyginęłą.

Widziałam Twój ogród w obiektywie Chell - opis oddał wszystko.


Przyszłam do Ciebie sprawdzić jak nastroje ale widzę że tak sobie - zdrowie musi być.
Hortensja mnie zainspirowała - czytaj mam miejsce i taka właśnie dam.

U mnie kiedyś na wątku były wpisy o werbenie - jak u kogo tam - i sporo osób napisało że miało tak że w jednym roku nie było z przyczyn nie wiadomych a w kolejnym pojawiła się bez siania w dużych ilościach - ona chyba nie wyginie

No i tak naprawdę moja przygoda ostatnich dni zaczęła się od Ciebie - najpierw mnie zaprosiłaś spontanicznie a potem było mega spotkanie itd
No oczywiście wszystko to to ogrodowisko czytaj Danusia - ile przez te lata poznałyśmy ludzi i ogrodów....dziś deszczowo
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:09, 19 lip 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)




Myślami cie przyciągnęłam... czy hortka ta White Dom żyje?? Bo pasuje mi zrobić sadzonki..

to nie kapuje - to kto ma tą hortensję
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 23:34, 19 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)

Ja mam tę hortensję
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies