Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

chelll 23:35, 17 lip 2018


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Ania, a co Ty tam pielisz. U Ciebie widziałam tylko siewki, chwastów zero, dlatego sadźca wyrwałaś
Pięknie i kwitnąco u Ciebie, ze nie wiadomo na co patrzeć.
Zrób , proszę, w wolnej chwili zdjęcie hortensji kosmatej. Koleżanka ją u Ciebie widziała i szuka juz sadzonek. Ja sobie jej nie przypominam Każda z nas widziała różne rzeczy u Ciebie Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
Mala_Mi 12:24, 18 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
chelll napisał(a)
Ania, a co Ty tam pielisz. U Ciebie widziałam tylko siewki, chwastów zero, dlatego sadźca wyrwałaś
Pięknie i kwitnąco u Ciebie, ze nie wiadomo na co patrzeć.
Zrób , proszę, w wolnej chwili zdjęcie hortensji kosmatej. Koleżanka ją u Ciebie widziała i szuka juz sadzonek. Ja sobie jej nie przypominam Każda z nas widziała różne rzeczy u Ciebie Pozdrawiam!

To nie kosmata to Hortensja krzewiasta WHITE DOME
Już przekwitła i zrobiła sie zielona, wpierniczona w krzaki.. pasowałoby wyciągnąć i dać nawozu. na foto widać, że żółte listki

Wyszłam zrobić foto i za głowę się złapałam.. po deszczach wszytko wygląda jeszcze gorzej niż po suszy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:28, 18 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kaz742011 napisał(a)


Ania u mnie to samo. Kulki wygryzione, a teraz zobaczyłam jeszcze straty w stożkach. Moje dostały co prawda po głowie mospilanem, ale przez te deszcze nie wiem czy pomogło .


Pada codziennie przez cały lipiec.. już mi się nie che nawet pryskać.. bo to sensu nie ma.. znów mam newrwa na ogród.. ale to chyba dlatego że mnie coś rozkłada.. przyjdzie sobota i nie będę w stanie nic zrobić.. gapiłam się dziś co najpilniejsze.. wszytko.. od ponad miesiąca palcem nie kiwnęłam z niczym.. porażka

Tylko moje jeżówki są ładne.. nawet jak poległy niektóre to większość stoi Na nie mogę się gapić bez frustracji Aż żal że dużo muszę wypielić bo mi zarastają wszytko


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 12:33, 18 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Mala_Mi napisał(a)

Liliowce muszą mieć światło i wodę.. tego im zdecydowanie brakło.. wody bo sucho było.. a światła bo krzaki się rozrosły..

Tam gdzie mokrzej to kwitną, a gdzie sucho to wcale..


Aniu to chyba nie to.....u mnie liliowce tak ziemię miały wyschnietą na beton , że łopaty nie wbiłam by ukopać Agani, a kwitły obficie.....może to o coś innego chodzi....hmmm. Myślę o tym cieniu bo w Wojsławicach w pełnym cieniu pod czereśniami nowe liliowcowe rabaty są i też kwitły nie gorzej niż te w słońcu.......tylko jaka może być przyczyna jeśli nie te....?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:35, 18 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Mala_Mi napisał(a)


Ta z rogami

Narzekasz na susze, ja już narzekam na za duzo kropienia lub opadów.. codziennie musi padać.. nie mam jak opryskać bukszpanów, a cholery szaleją

W okolicy widzę tyko padnięte bukszpany... czuję, że to walka z wiatrakami .. i raczej nie upilnuję ich.. pora na zmiany w ogrodzie ..

To pierwsze objawy żerowania..




Kurcze nie lekka ta walka i bez gwarancji sukcesu niestety
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 12:46, 18 lip 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
U mnie też pada często i grzyb szaleje.Nawet na surfiniach jest. Teraz wszystko leży jedno na drugim bo ciężkie, więc tak jak piszesz strasznie to wygląda,pryskać nie ma jakNie da się zmiksować tej pogody coby wszędzie było fajnie. Buziaki i nie daj się rozłożyć.





____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Iwk4 12:55, 18 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mala_Mi napisał(a)


Pada codziennie przez cały lipiec..
Tylko moje jeżówki są ładne.. nawet jak poległy niektóre to większość stoi Na nie mogę się gapić bez frustracji Aż żal że dużo muszę wypielić bo mi zarastają wszytko

Aniu, uwielbiam twoje jeżówki. Podsadziłaś je elatą?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:57, 18 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aniu to chyba nie to.....u mnie liliowce tak ziemię miały wyschnietą na beton , że łopaty nie wbiłam by ukopać Agani, a kwitły obficie.....może to o coś innego chodzi....hmmm. Myślę o tym cieniu bo w Wojsławicach w pełnym cieniu pod czereśniami nowe liliowcowe rabaty są i też kwitły nie gorzej niż te w słońcu.......tylko jaka może być przyczyna jeśli nie te....?

U mnie też nie zależy od wody. Dwa liliowce o podobnych warunkach. Jeden zakwitł, drugi nie. Dlaczego? Nie wiem...
____________________
Ogródek Iwony II
sylwia_slomc... 13:20, 18 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Mala_Mi napisał(a)


Pada codziennie przez cały lipiec.. już mi się nie che nawet pryskać.. bo to sensu nie ma.. znów mam newrwa na ogród.. ale to chyba dlatego że mnie coś rozkłada.. przyjdzie sobota i nie będę w stanie nic zrobić.. gapiłam się dziś co najpilniejsze.. wszytko.. od ponad miesiąca palcem nie kiwnęłam z niczym.. porażka

Tylko moje jeżówki są ładne.. nawet jak poległy niektóre to większość stoi Na nie mogę się gapić bez frustracji Aż żal że dużo muszę wypielić bo mi zarastają wszytko



Aniu ja nadwyżkę siewek przyjmę z radością w łąkę moją
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 13:25, 18 lip 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Aniu, nie mam werbeny. Zbierz proszę nasionka dla mnie. Wyginęłą.

Widziałam Twój ogród w obiektywie Chell - opis oddał wszystko.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies