Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

sylwia_slomc... 00:22, 20 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Mala_Mi napisał(a)


Jest problem, bo nie mam jak i kiedy bawić się w zbieranie siewek.. i jeszcze jakoś to przechować.. epoka rozsyłania tygodniowo po kilka paczek poszła w zapomnienie.. nie wyrabiam z niczym.
Jak się ogarnę to zapraszam po odbiór, ale teraz niczego nie obiecuję, bo i tak tego nie zrobię.. nie ma takiej opcji..



Jak je będziesz wyrywać to do jakiego dołka razem zakop i tyle i niech czekają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 01:00, 20 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piekne jesienne zestawienie z miejskiej zieleni.. cmokalam nad rabata..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:08, 20 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Co to? Nie rudbekia i nie słoneczniczek...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:12, 20 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
paniprzyroda napisał(a)
Pięknie proszę Pani u Pani jest

Wybiórczo pięknie.
Jak latalam teraz z nożyczkami polujac na nagusy...to stwierdziłam ze najdorodniejsze w ogrodzie to mam ślimaki. Pięknie wypasione.

I dziś mi zdechła złota orfa w oczku.. miala 60 cm. Byla wielka i piękna... nie wiem co jej było... naprawde żal mi jej...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasya 04:51, 20 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
Mala_Mi napisał(a)

Ona zmienia kolor w miarę przekwitania .. i kształt. Taki kameleon. Na początku wygląda jak tradycyjna pomarańczowa gerbera.. potem uwypukla się koszyk i zmienia kolor na bardziej różowy. A potem blady róż. Stąd nie ma spójnych zdjeć.. szukam u siebie i nie mogę znaleźć. Wrzucam co mam Przy okazji po fotografuję kiedy
Teraz chyba dlatego nie robię tu zdjęć, bo mnie te rózwe obok denerwują ,a szkoda mi ich wykopać, bo maja ogromne kwiaty, taka udana siewka.. do przesadzenia ..od 2 lat






Dziekuje, na tej fotce zbiorczej nie widać takiej różnicy kolorów może dlatego u innych nie widzę
Ale to moje chciejstwo teraz

Rozchodnika zamowilam jeszcze przez neta

O rybci czytam na koniec...rzeczywiście wielka szkoda, masz tam wyjątkowe egzemplarze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 04:51, 20 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
Dubelek się zrobił
To dodam jeszcze ze u mnie w tym tygodniu popadało w końcu
W weekend będzie kopane to się okaże jak głęboko
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
07:51, 20 lip 2018
obejrzałas ...mówiłam ci ze warto

na tym forum od poczatku jest polecana metoda sadzenia duzymi plamami jednorodnie ....bo to jest najłatwiej utrzymac w duzym ogrodzie


jakbym miałam 4ary to bym chciała mniec bardziej róznorodnie i napaćkane zeby byliny sie ze soba przenkały ....bo to przy tak małym areale jest to do ogarniecia ....na duzych rabatch koszmar ...bo w sezenie nie ma jak w nie wejsc zeby chocby przyciac cos co przekwitło i straszy nie niszczac przy tym tego co atrakcyjne

uwielbiam rabaty bylinowe ..bogate w gatunki ..napackane i romantyczne ...tez tak chciałam miec ale szybko sie pokapowałam ze sie zajede i nie utrzymam tego w takim stanie zeby cieszył oko ....ja i tak za małe te plamy zrobiłam ...zwłaszcza na liliowce ...dzis bym wzięła ze 2 moze 3 razy wiekszy rozmach

07:54, 20 lip 2018
Mala_Mi napisał(a)


Jest problem, bo nie mam jak i kiedy bawić się w zbieranie siewek.. i jeszcze jakoś to przechować.. epoka rozsyłania tygodniowo po kilka paczek poszła w zapomnienie.. nie wyrabiam z niczym.
Jak się ogarnę to zapraszam po odbiór, ale teraz niczego nie obiecuję, bo i tak tego nie zrobię.. nie ma takiej opcji..




super ten hibiskus ...w tym roku u mnie wszytskie zakwitły duzo wcesniej jest szansa ze nimi nacieszymy nie mam zadnego hibiskusa pełnego ...jak kupowałam moje to nie było takich ...teraz widze takie w sprzedazy ...i az mnie kusi nabyc ...tylko nie mam gdzie juz ich sadzic
Mala_Mi 09:03, 20 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak je będziesz wyrywać to do jakiego dołka razem zakop i tyle i niech czekają

Gdzie mam zakopać??? Zrobić dziurę w trawniku? Wynieść za żywopłot pod płot? Ja nie mam nawet kawałka miejsca do posadzenia 2 małych jeżówek a Ty chcesz bym miała miejsce na dołowanie siewek.. Je też trzeba podlewać.. siewki małe.. łatwo się wyrywa ale nie wydłubuje z gliny.. masz glinę to wiesz, że nie wyjdzie to ładnie z korzonkami, trzeba pobrać z bryłką ziemi.. a potem te dołki zasypać, gdzieś te bryłki przenieść.. I kto był i widział ile czasu zajmuje wykopywanie u mnie to wie o czym pisze. Dążymy do pełnego ogrodu, a potem marzymy by było luźniej

Zwiewam do pracy.. miłego dnia..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
makadamia 10:31, 20 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
eee_taam napisał(a)
obejrzałas ...mówiłam ci ze warto

na tym forum od poczatku jest polecana metoda sadzenia duzymi plamami jednorodnie ....bo to jest najłatwiej utrzymac w duzym ogrodzie


jakbym miałam 4ary to bym chciała mniec bardziej róznorodnie i napaćkane zeby byliny sie ze soba przenkały ....bo to przy tak małym areale jest to do ogarniecia ....na duzych rabatch koszmar ...bo w sezenie nie ma jak w nie wejsc zeby chocby przyciac cos co przekwitło i straszy nie niszczac przy tym tego co atrakcyjne

uwielbiam rabaty bylinowe ..bogate w gatunki ..napackane i romantyczne ...tez tak chciałam miec ale szybko sie pokapowałam ze sie zajede i nie utrzymam tego w takim stanie zeby cieszył oko ....ja i tak za małe te plamy zrobiłam ...zwłaszcza na liliowce ...dzis bym wzięła ze 2 moze 3 razy wiekszy rozmach



Justyno, na ten temat przetoczyły się długaśne dyskusje wśród projektantów przestrzeni publicznych
Nasadzenia blokowe są łatwiejsze do utrzymania, choćby z tego względu, że łatwo rozróżnić, co jest rośliną, a co chwastem, którego należy wypielić.
Z drugiej strony, jeśli prawidłowo dobierzesz gatunki, tzn.: takie, które są długo atrakcyjne, nie potrzebują intensywnego podlewania, nawożenia, przycinania, podpierania, pryskania itd. to możesz je wymieszać, a roboty będziesz miała jeszcze mniej.
tylko musisz wtedy pogodzić się z tym, że na przestrzeni lat jedne gatunki zanikną, inne wysieją się tam, gdzie pierwotnie ich nie planowałaś i generalnie ogród żyje swoim życiem
I właśnie takie nasadzenia dobrze wyglądają na dużych powierzchniach, a nie w małych ogródkach
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies