Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 21:48, 22 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dla Ewy .. od Ewy.. 2 lata zabierałam się do tej demolki by im zrobić miejsce.. i szkoda że dopiero teraz.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:50, 22 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sesja w padającym deszczu... bo nie zanosisz się na koniec opadów

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:51, 22 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 21:52, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Cudne te rdesty przyleciałam obejrzeć od Ewy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:55, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Mala_Mi napisał(a)

Dorotko dziękuje.. u Ciebie też jest zawsze ślicznie, z detalami, bo u mnie tak siermiężnie i żadnych prepitetów.. ozdobników i takich tam.. nie umiem..
Ty wywalisz wisterię, a ja chyba wywalę kielichowca.. ogromny a kwiatów nie widać, dopiero z bliska..

Jest odmiana kielichowca o bardzo dużych i różowych kwiatach, cudna, ale cena zaporowa jak dla mnie.
Mam tego samego co u Ciebie
Trzymam bardziej dla jesiennego przebarwienia, bo świetna żarówa się robi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AsiaK_Z 22:50, 22 maj 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Anek, tu też napiszę.... lubię to zielono, kolorowo, soczyście
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Gosialuk 22:54, 22 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Mala_Mi napisał(a)
Dla Ewy .. od Ewy.. 2 lata zabierałam się do tej demolki by im zrobić miejsce.. i szkoda że dopiero teraz.




Rdesty fajne, ale bardziej podoba mi się widok na sąsiednią rabatę.
Deszczu mam już serdecznie dosyć. A ile trzeba będzie czekać, aż da się wejść z jakimiś pracami. I te ślimaki.
Pozdrawiam Aniu
____________________
Gosia Bylinowa łąka
mira 23:13, 22 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)
Pada i przypomniały sobie o mnie
Nawet w szklarni zeżarły dalie do zera.. s/p/185/1851741/original.jpg[/img]


nie! brrr to może moje zjedzone zanim wyszły a ja czekam i czekam a tu niewiele wystartowało - przyszłam na piwonie to sobie oglądam - u ciebe na górce sucho to się suszę bo ja w kaloszach mam wodę - ale to wolę niż suszę tylko strasznie zimno stale brr
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:14, 22 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jest odmiana kielichowca o bardzo dużych i różowych kwiatach, cudna, ale cena zaporowa jak dla mnie.
Mam tego samego co u Ciebie
Trzymam bardziej dla jesiennego przebarwienia, bo świetna żarówa się robi


kielichowce są urokliwe - kwiatów wielkich nie mają to nie piwonie - krzew fajny
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Margarete 23:15, 22 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mala_Mi napisał(a)

Małgosiu nie może być inaczej, jak pada już od prawie miesiąca non stop.. może ze 3 dni były bez deszczu. Ogród mam na górce i musiałby przyjść potop aby mnie zalało, co nie zmienia faktu, że jest mokro.. a woda i glina to od razu choroby grzybowe.. widzę jak powoli szlag trafi piwonie, drzewa owocowe.. korzenie nie dostają powietrza, wszytko się dusi. Ale i tak największy problem mam w pracy.. z powodu pogody.. jestem przerażona, nie jestem w stanie zrobić żadnego zlecenia, a czy to grozi to wiesz.. .. a prognozy dokąd patrze to deszcz deszcz i deszcz.. Po prostu załamka..

Trawnik przy każdym kroku wydaje dźwięki.. jak z horroru... u nas nic nie może być normalne ... nawet pogoda..



No kurcze. O tej twojej glinie nie pomyślałam, rzeczywiście ona nasiąka i trzyma wodę na dłużej niż dzieje się to na przykład u mnie. Nawet po intensywnym deszczu u mnie szybko wsiąka i przelatuje niżej. Ogród ogrodem ale te kłopoty z opóźnieniami w pracy to już całkiem inna sprawa, współczuję ci tych stresów.
Cóż nie mamy wpływu na pogodę i jej kaprysy ale żal z tego powodu wyrazić możemy.

Kielichowca mam i ja - takiego jak twój z ciemnym kwiatem i też się nim rozczarowałam. Poza kwiatami których rzeczywiście prawie nie widać z daleka powinien jeszcze pachnieć truskawkami - ja mojego wąchałam i tych truskawek nie czuję - nie wiem czy to mój egzemplarz rośliny jest wybrakowany czy to mój nos jest mało czuły
A twój pachnie ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies