Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 09:23, 18 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nr 3 piwonia zakwitła koperkowa.. ale z powodu deszczy i braku czas nie podparłam i i leży jak naleśnik na ziemi.. już boję się podnosić bo mam wrażenie że się połamie..



Nr 4 co rozkwitła to piwonia Early Scout.
Aparat nie może jej zrobić koloru, ani telefon ani zwykły fotograficzny.. resztą koperkowej tez nie umie zrobić. Są to bardzo neonowe czerwienie, świecą Early jeszcze wstawię na forum, bo dopiero się rozkręca. Jest cudna Odmiana niska, zwarta, z pięknymi również liśćmi które odziedziczyła ze skrzyżowania z piwonią delikatną. Są one wąskie, zupełnie inne niż u piwonii i trzymają się do jesieni.Kwitnie bardzo wcześnie jak na koperkowe przystało, kwiaty anemonowe o odcieniu Intensywnej czerwieni płatków. Pręciki liczne, złote. Kwiaty nisko nad kępą liści, równomiernie rozmieszczone - kępa jest symetryczna, harmonijna. Pachnie delikatnie. Zdobywczyni wyróżnienia Award of Landscape Merit w American Peony Society w 2001r.




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:30, 18 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hankaandrus_44 napisał(a)
Cudne piwonie, nadrabiają wzrostem i kwitnieniem Ciebie rozweselają. Mnie taki widok by wystarczył, ale ja na takie swoje widoki jeszcze muszę poczekać. A poza tym widzę zadbany ogród, mimo Twoich stęków. Jest pięknie!

Hanuś... bo walczę by ogród sobie sam radził.. w tym roku bite 3 dni robiłam tasowanie na rabatach.. i dobrze, bo teraz wszytko tak ruszyło do góry, że o przesadzaniu można zapomnieć..
Robiąc zdjęcia, robię tak by nie było widać baby jagi Ale uwierz mi ... jest po protu bajzel.. ogarnięty środek dla oka i z daleka. A w domu nawet tego nie ma.. uciekam do pracy, a wieczorkiem pasuje ogarnąć chociaż na środku dom.. wiec zostawiam ostatnie piwonie kwitnące, a raczej zaczynające czyli piwonie od Mariusza.. są 3.. trzy wielkie potwory, prawie mego wzrostu ..

Na razie kwitnie jedna, ale do numeracji dam 5, 6, 7. Są 3 kolory..kwitnie najciemniejsza. marisuz dajać mi piwonie nawet nie przypuszczał, że trafią się trzy różne



Melduję że chwilowo nie pada.. ale pochmurno i będzie padać..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Katkak 10:57, 18 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ania,nie wygoniłabyś mnie spod tej glicynii
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
yolka 14:46, 18 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Wisteria daje popis, moja ma siedem kwiatków, mróz załatwił. Piwonie też ekstra
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
hankaandrus_44 14:56, 18 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dzięki za pokaz piwoniowy, Ann! Swoje pokażę jak będą w pełni kwitnienia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Doranma 15:20, 18 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Mala_Mi napisał(a)





Ślicznie to skomponowałaś - bardzo energetyzujący obrazek na te szare dni Chlupotanie na trawniku - skąd ja to znam ... Oby jak najszybciej woda zeszła, a opady zachowały umiar w kolejnych miesiącach!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Bogdzia 21:52, 18 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piwonie śliczne ale najładniejsza ta pierwsza nn.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:42, 18 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)
Piwonie śliczne ale najładniejsza ta pierwsza nn.


I wstyd się przyznać, ale ją dostałam i nie pamiętam od kogo
Karola?? Nie. od Karoli dostałam piwonię Delawaya, która niechcący ścięłam i .. niestety nie przeżyła tego A byłą tak już duża i tak śliczna.. Ciemne bordo...
Taka pupa a nie ogrodnik Ścinałam po ciemku na szybko piwonie bylinowe .. i .. z rozpędu.. muszę sobie taką kupić, bo warto.
Ale Erly też jest warta grzechu.. nie umiem zrobić foty.. świeci na rabacie z daleka

Foty zmniejszone to kiepskie, ale widać jak świeci w oddali
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:46, 18 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Doranma napisał(a)


Ślicznie to skomponowałaś - bardzo energetyzujący obrazek na te szare dni Chlupotanie na trawniku - skąd ja to znam ... Oby jak najszybciej woda zeszła, a opady zachowały umiar w kolejnych miesiącach!

Na razie tylko ślimaki się cieszą.. a niebieskich granulek brak.. liście host już jak sito ..

Tez mi się podoba zestawienie, takie świecące i widoczne. i mało wymagajcie, w zasadzie jedyny problem to ślimaki. Pod katalpą nic nie chce rosnąć bo to pijak, ale kocimiętka daje radę i hosty... rosną bardo powoli , ale żyją

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:49, 18 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hankaandrus_44 napisał(a)
Dzięki za pokaz piwoniowy, Ann! Swoje pokażę jak będą w pełni kwitnienia.

U was zimy łagodniejsze, wiosna może szybsza, ale zimniejsza.. chociaż i u mnie wyjątkowo w ty mroku wiosna zimna i do niczego.. tylko tulipany się cieszą bo kwitną i kwitną Jakbym wiedziała to posadziłabym więcej

8 piwonia to Piwonia Wittmaniana Le Printemps, w tym roku się rozczarowałam, bo kwiaty są małe W zeszłym były ogromne.. ale to susza swoje robiła..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies