Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na 300 metrach kwadratowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na 300 metrach kwadratowych

Sebek 09:41, 25 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ewo - nie wiem czy oglądałaś ten odcinek - ale będzie dla Ciebie bardzo pomocny
http://majawogrodzie.tvn.pl/122,Bardzo-waski-balkon,porada.html

Tutaj są ukazane te ścienne doniczki - według mnie bardzo ładne.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Milka 10:53, 25 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
EwaG napisał(a)
Ireno, miło Cię gościć. Dziękuje za odwiedziny.
Brunera kojarzy mi się z olbrzymią niezapominajką z powodu kwiatów. Myślę, że tu na forum znjadziesz dużo cudownych roślin do cienia.
Widzę, że założyłaś watek, tylko podpisu brak to trudno trafić do Ciebie.

A ja cichutko wołam help, help, help... Czy ktoś zna jakiś sposób na aby doniczki stawiać na parapetach i je tam utrzymać bez wiercenia dziur w ścianach zewnętrznych. Przyspawać je czy przykleić magicznym klejem? Widziałam takie doniczki (na zdjęciach) zakładane na drążki rozporowe umieszczone między ścianami przy oknach, ale u mnie taki drążek musiał by mieć 5 m i jeszcze do tego wychodzenie na balkon wiązało by się ze skokiem wzwyż (po środku są drzwi balkonowe).


Ewa, nie do końca wiem jak z tym podpisem.
W tej chwili w profilu w polu ,,podpis"- dałam Miłkowo- moje miejsce na Ziemi i link do albumu picasaweb.gogle, ale czy to dobrze? Poradź, jak mam to zrobić . Tak to jest z nowicjuszami !
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
alinak 16:12, 25 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ewka pomysł z zielona ścianą będzie dość trudny do wykonania samemu ...co nie znaczy -niewykonalny. oglądałam ten odcinek Mai i bardzo to ciekawie wygląda . życzę powodzenia .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
kaisog1 16:15, 25 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewo dla mnie ta róża wygląda jak Bonica
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pszczelarnia 16:22, 25 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie, nie. Bonica jest jaśniejsza a przede wszystkim drobniejsza.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
EwaG 17:13, 25 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Odnośnie zielonej ściany prezentowanej u Mai to przyznam się, że nie podabała mi się ta konstrukacja (wyglądało to jak lokowanie produktu).
Wiem, że ściana jest trudna, ale użyłam tego określenia, aby przedstawić ideę. Będzie to zielona ściana sezonowa, eksperymentalna. Może rodzaj kieszeni do któych zostaną wsadzone rośliny. Musi wisieć bo tam gdzie ma być są pewne niedogodnoście ze stawianiem czegoś wąskiego ze wzgledu na konstrukcję balkonu (szczelina między płytą balkonu a jego ścianą). Myślę, że coś wymyślę. Z naciskiem na to coś.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Joku 20:11, 25 sty 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Przez pewien czas miałam "ogród" na 3. piętrze, strasznie wietrzny. Tylko on był bardziej kwadratowy. Parapetu tam nie miałam, ale na balustradzie wisiały skrzynki. Zdejmowałam je jak zanosiło się na jakąś wichurę (oczywiście o ile wiedziałam kiedy to będzie). Podobny kształt jak twój miał mój pierwszy balkon. Rosliny rosły w skrzyniach przy krótszych ścianach. Było to dawno, odżywek nie było, więc i efekty były małe.
Też się gubię w twoich zamysłach. Czy ten twój balkon ma kształt litery L? Nie bardzo wiem gdzie widzisz tę zieloną ścianę. Jeżeli chcesz coś posadzić przy balustradzie od wewnątrz, to zazwyczaj jest tam ciemnawo. Oczywiście jeżeli balustrada to jakaś gruba płaszczyzna.Oj, powinnam się cofnąć do poprzednich stron.

PS! ta różowa różyczka też mi przypomina moją Bonicę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
alinak 20:15, 25 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ewciu były dwa programy o tym . ja myślę o tej ścianie na balkonie , co dziewczyna przedstawiała , a nie o tych plastikach
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
kaisog1 20:25, 25 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Pszczelarnia napisał(a)
Nie, nie. Bonica jest jaśniejsza a przede wszystkim drobniejsza.


...no nie wiem... to moja Bonica....



____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
EwaG 20:51, 25 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Trochę przyciemniłam i opisałam ten mój bazgroł balkonowy. Mam nadzieję, że trochę to rozjaśni wątpliwości odnośnie rozplanowania.



Muszę w takim razie poszukać odcinka Mai o zielonych ścianach.
Jolu, to jest balkon z obudową i rzeczywiście daje ona cień, ale ja powiedziałabym na szczęście daje cień. To jest wystawa południowo-zachodnia. Można sobie wyobrazić co się dzieje latem.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies