Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 21:32, 23 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Mgduska napisał(a)


Madziu, ja nie widzę u Ciebie foliaka - gdzie go schowasz, żeby nie szpecił ogrodu? Poza tym ta wymiana folii - zobacz ile to plastiku idzie na zmarnowanie. Według mnie na rozwiązanie tymczasowe w ogóle szkoda pieniędzy - ja też rozważałam kupno foliaka, ale ostatecznie wolałam się szarpnąć i ani przez moment nie żałowałam O pieniądzach się szybko zapomina, a jak pomyślałam, że taki plastik po wichurach będzie mi fruwał po ogródku... brrr. Lepiej uzbierać pieniążki i odłożyć kupno, ale kupić coś porządnego.


Magda myślę o tym miejscu na lewo za skrzyniami....przed kompostownikiem .....tam specjalnie miejsce zostawiłam ....

sama nie wiem co robić ....pomyślę jeszcze kilka dni .....na pewno w tym sezonie nie dam rady kupić szklarni ,która mi się podoba -za dużo mam innych wydatków ....

jaką Ty masz szklarenkę ? możesz mi na priv wysłać nazwę i wymiary ? zadowolona z niej jesteś ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:35, 23 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
effka napisał(a)
Madziu, moi rodzice stawiali dwa lata temu foliak, konstrukcje tato robił sam z drewna a folię kupiłam mu ta najdroższą grubą. Sprawdza się drugi sezon ale niestety wygląda nieciekawie. Jak już odpocznę finansowo (hahaha ciekawe czy kiedys to nastapi) to kupię mu elegancką małą szklarnię. Też uważam, że foliak to krótkoterminowa inwestycja, bo niestety folie wytrzymują 2-3-4 sezony i są do wymiany a szklarnia będzie stała dłuuuuugo. Są bardzo drogie, wiem...


Ewa Wasz foliaczek jest bardzo fajny ....ja myślę o foliaczku jako o inwestycji na 2 sezony -przez ten czas może uzbieram na taką ładną szklarnię co mi się podoba ....
sama nie wiem co mam robić ech .....
i jeszcze u mnie ten spadek terenu nie ułatwia podjęcia decyzji
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:37, 23 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Basieksp napisał(a)
My mieliśmy taki tunel, folia wytrzymywała 3-4 sezony,ale drewno było już powoli do wymiany i kupiliśmy z poliwęglanu, napewno będzie trwalszy, jest cieplejszy, a jak będą pomidory rosły zobaczymy , bo pierwszy sezon go mamy szklarenka ze szkła będzie napewno ładniejsza, no ale też droższa


Basiu dziękuję za Twoją opinię ......cały czas się zastanawiam ,czy wydac teraz te parę stówek na foliak ,czy lepiej już odkładać na szklarnię


effka napisał(a)
Madziu, wkleję Ci u mnie ten nasz foliak.


widziałam ....bardzo fajnie wygląda ....ale sama nie dam rady takiego zrobić
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:39, 23 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Ania111 napisał(a)
Madziu

Ile przyjemności , mi sprawiłaś takimi foteczkami ,
Kocham takie widoczki ,

.... masz jeszcze


Aniu jakieś niedobitki mam



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:42, 23 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Kawa napisał(a)
Madzik
no wiosenka u Ciebie jest
mała bo mała ale jednak
ale ten porządek to po oczach wali wiesz..


Kamila wiosna marna,bo mam mało wczesnowiosennych kwiatów .....może na jesień się zmobilizuję ,żeby to naprawić

porządeczek tylko na fotkach ta rabata nadal czeka .....

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 21:43, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Madzia Emuś by Ci zrobił konstrukcje szklarenki z kantówek( zdolny jest da radę- wiem czas...) a Ty już byś ja sobie obłożyła folia i obiła sama i wcześniej konstrukcje pomalowała. Na kotwach w ziemię i nie odfrunie nigdzie, będzie sporo taniej niż prawdziwa, a zbliżona wyglądem. My tak planujemy zrobić w przyszłym roku może.
Coś jak tu
https://pl.pinterest.com/pin/842947255255604495/
https://pl.pinterest.com/pin/9570217936500374/
albo taka gdzieś przy ogrodzeniu lub przyklejona do ściany
https://pl.pinterest.com/pin/40813940347980146/
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 21:43, 23 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
kaz742011 napisał(a)
Macham Madzia, chciałoby się wiosennie ale u nas zimnica jak diabli. Wiatrzysko lodowate i u nocy przymrozki.
Fajne te twoje skrzyneczki. Oby ciepełko szybko nastało to można je będzie zapełniać .


Kasiu macham również skrzyneczki dziękują i czekają na wykończenie jutro w planie działać ....oby pogoda dopisała


widziałam Twoje nowe trzmielinki i jak pięknie tuje wyczyściłaś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:45, 23 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Gosialuk napisał(a)
Madzia też czekam na ciepełko i słońce, wtedy się zazieleni. Ty masz już wysprzątane, a warzywnik szykuje się na medal.


Gosia czekamy wszystkie niecierpliwie
wysprzątane trochę jest ,ale już chwasty rosną -szybciej niż kwiaty

warzywniczek jutro mam w planie dopieszczać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:48, 23 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Agatorek napisał(a)


Ładna ta wilcza wiosna .
Piszesz, że masz tylko korę. Trochę mijasz się z prawdą, bo trochę kolorków już jest
Ja nawet kory nie mam


Agnieszka

wilcza wiosna dziękuje

u Ciebie hektary ,to wszystkiego potrzeba więcej ....kora jakoś bardzo szybko ginie-co roku dosypuję z myślą ,że wytrzyma ze 2 sezony ,a tu nic z tego
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:50, 23 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
basia3012 napisał(a)
Też uważam, że nie tylko korę widać. Już kolorki widać, nawet tulipany już masz.
Szczególnie pięknie wygląda skalniak i trawnik. A warzywnika to pozazdrościć.
U mnie trawnik zdeptany na maxa.


Basiu dziękuję za te miłe komplementy

do Ciebie zaglądam na bieżąco -miałam popsutego lapka i nie mogę się wyrobić ,żeby napisać parę zdań w każdym z moich ulubionych .....ale wiedz ,że zaglądam i podziwiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies