Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 08:21, 08 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
inka74 napisał(a)
Tego ciemiernika to bym gdzieś u ciebie na froncie dała na jasnym podłożu. Na korze zginie. Intensywne myślę, jak mojemu tło dać.

Fajne te inspirki na otoczenie domku. Szczególnie stół do sadzenia mi się podoba.


Iwonka też o tym myślę ,że najładniej by wyglądał przy żwirku ….
ale do kwadratu z platanem z 5 by mi się przydało ,a one drogie
ale może chociaż ze 2 dokupię -jak jeszcze będą

ciekawe ,czy em w tym sezonie zrobi mi taki stół do sadzenia hmmm

Miłej Niedzieli
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 08:48, 08 mar 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Madzia na róże cię wzięło ja to z nimi mam na pieńku bo coś słabo u mnie rosną... fotki robocze muszą być, bo trza se porównywać, a zmienia się dużo fajnie by ten ciemiernik przy platanie wyglądał w tym kamyczku, odznaczał by się buźka
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
inka74 08:56, 08 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wiesz, bardzo fajny stół do sadzenia można zrobić z palet
http://ladnydom.pl/Ogrody/7,162398,20892562,30-pomyslow-jak-wykorzystac-palety-w-ogrodzie.html
W galerii są 2 przykłady. Pole do popisu jest spore a palety chyba miałaś. Blachę można kupić w budowlanym.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
kasiek 09:01, 08 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Magleska napisał(a)


Sylwuś pewnie masz rację ….ja sama mam doła ,jak oglądam wszędzie cud miód i orzeszki ….ale tylko troszkę -...…...raczej motywuje mnie to do działania

fotki takie brzydkie robię przede wszystkim dla siebie ,bo później oglądam je i wzrokowo czepiam się sama siebie ,co mi jeszcze nie pasuje
teraz przyczepiłam się skalniaka

a w szczególności zejście -szukam pomysłu co by tu pozmieniać ,żeby to wejście i zejście z tarasu było fajniejsze
o ten kawałek mi chodzi
jak wyzbieram kamyczki i zabiorę trochę kamieni ,to może bardziej będę wiedziała co tam chcę

tu od góry jest za płasko-myślę wprowadzić jakieś róże przy samym tarasie ….hmm

widzisz takie mam fotki robocze
i sobie dumam -co zostawić ,co dosadzić ,co wywalić hihi

buziaki


Ja własnie całe lata zamieszczałam fotki robocze, fantastycznie sie porównuje przed i po ale przede wszystkim fajnie sie duma co i jak zmienić. Zwłaszcza na zimowe wieczory to było fajne zajacie - w ogrodzie nie było co robic to sie planowało
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Anda 15:28, 08 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Magleska napisał(a)




tu od góry jest za płasko-myślę wprowadzić jakieś róże przy samym tarasie ….hmm




trochę kamorów już zabrałam -bo na tej drugiej skarpie ,jednak nie będę dawać beli drewnianych ( nie mam skąd wziąść ,a za drogie do kupienia w takich ilościach co potrzebuję )...…...tylko też tam kamienie dam





Madziu, a chcesz te róże tylko u góry skarpy, czy po całości przy schodach od góry do dołu?

Ogólnie to na skarpie posadziłabym raczej rośliny w typie preriowych, dobrze znoszące suszę, np. Salvia w różnych odmianach, Artemisia, Agastache, Gaura, Coreopsis, Rudbeckia, Centranthus, Knautia, Lychnis, Perovskia i dużo traw. Dosadziłabym ewentualnie fajne drzewo imitujące drzewka oliwne we Włoszech - Pyrus salicifolia.

Róże dobrze znoszą suszę, jak się już dobrze ukorzenią. Przez pierwsze lata musiałabyś je dobrze podlewać i troszkę wypoziomować, zrobić taką jakby półkę w miejscu sadzenia. Masz tą skarpę chyba dość stromą i cała woda spływa, dlatego taka półka jakby. U góry mogłabyś posadzić jakieś pachnące parkowe, a przy schodach, w tych trudniejszych miejscach, jakieś rabatowe typu The Fairy, Garden of Roses, Hansestadt Rostock.

Z zimozielonych do róż zawsze polecam cisy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
basia3012 16:53, 08 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Magleska napisał(a)




Basiu ....jakie drzewa chcesz sadzić jeszcze ?
zawilce bardzo lubię -nawet widziałm dziś ,przy sprzątaniu rabaty przydomkowej ,że ruszają już
bardzo dużo roślinek rusza -tylko ciepła nie widać …


Madziu, dosadzać chcę tylko te drzewa, które wymieniłam tzn klony ussuryjskie 2 szt, śliwy Nigra 3 szt przy płocie, od frontu,( tak, żeby korona częściowo była na ulicy) i sliwy Pissardi 2 sztuki, na wrzosowisku i przy schodach aby trochę optycznie obniżyć wysokie schody i w ogóle dom. Aby to zrealizować to musiałam trochę poprzesadzać inne drzewka np. jabłonkę Dolgo, bez Krasawica Moskwy, kalinę koralową. I teraz czekam na dostawę tych śliw.
Madziu, zdjęć im nie robiłam bo to na razie patyki a nie drzewka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 17:06, 08 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Jeśli chodzi o skalniak to może jakieś drzewka tam dosadzić? Zawsze coś w górze by się działo, nie byłoby tak płasko. Wydaje mi się, że pomysł z "górnym piętrem" na skalniaku jest dobry, nawet bardzo dobry. To podobnie jak u mnie na wrzosowisku, też wydało mi się za płasko i będa tam drzewka.
A pomysł, żeby na drugiej skarpie były też kamienie, tak jak na pierwszej jest bardzo dobry, będzie konsekwentnie i spójnie. Super pomysł.

Ale wiesz Madziu, ja taką refleksję w tym tygodniu miałam na temat przesadzanek. Otóż wydaje mi się, że my codziennie inaczej widzimy te nasze ogrody, inaczej na nie patrzymy, może z innego miejsca niż wczoraj czy tydzień temu. I mówimy sobie w duchu, co ja tam posadziłam, przecież to kompletnie tam nie pasuje, czy ja oczu nie miałam (?), muszę to zmienić. Za dzień, dwa zmieniamy a za miesiąc znowu ta sama refleksja. I tak w kółko.
Tak mnie naszły takie myśli bo wymyśliłam zmiany a nie chciało mi się ich robić, miałam lenia. Postanowiłam, koniec zmian.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
abiko 17:39, 08 mar 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Madzia, Anda już ci podpowiedziała. Ja mam róże na skarpie gliniastej. Musisz je podlewać i ja bym jednak trochę rozluźniła glinę, bo sama też źle. Fairy da radę na bank. Są różne więc możesz zrobić sobie fajne zestawienie a to bezproblemowa róża.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Magleska 18:19, 08 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Monia81 napisał(a)
Madzia na róże cię wzięło ja to z nimi mam na pieńku bo coś słabo u mnie rosną... fotki robocze muszą być, bo trza se porównywać, a zmienia się dużo fajnie by ten ciemiernik przy platanie wyglądał w tym kamyczku, odznaczał by się buźka


Monia
wszystko przez Sylwię pojechałam do A..n a tam tyle tych róż -niedrogo ,więc nakupiłam ,a teraz nie wiem ,gdzie je sadzić
czerwone i pomarańczowe idą do wiśni na drugą działkę ,białe jeszcze nie wiem gdzie….różowe w 3 wariantach kolorystycznych od jasnego do ciemnego- do rabaty przy domku ogrodnika ….
nie wiem czy i jak będą rosły -zobaczymy -na razie się moczą

ciemiernika dam do platana i będę liczyć ,że się rozsieje hihi

ciekawe ,czy ja skończę w końcu te przeprowadzki

na górze przy tarasie myślę też o różach ….

buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:21, 08 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
inka74 napisał(a)
Wiesz, bardzo fajny stół do sadzenia można zrobić z palet
http://ladnydom.pl/Ogrody/7,162398,20892562,30-pomyslow-jak-wykorzystac-palety-w-ogrodzie.html
W galerii są 2 przykłady. Pole do popisu jest spore a palety chyba miałaś. Blachę można kupić w budowlanym.


Iwonka fajne te inspiracje z palet
pokazywałam emowi i twierdzi ,że zrobi -tylko nie określił kiedy ….pewnie za pół roku będę znowu przypominać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies