Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Ania111 21:08, 05 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Podglądam
____________________
Ania Spelnione marzenie
Dorota123 21:43, 05 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Skrzynie na warzywa robią wrażenie, piękne są.
Zwróciłam uwagę na gęsto posadzone tulipany w donicach na tarasie. Jak zakwitną będą cudownym uzupełnieniem pięknego tarasu.
Masz świetnie zorganizowaną ściankę z narzędziami ogrodniczymi, ja ciągle nie mam swojego kącika na klamoty ogrodnicze.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Karol99 22:39, 05 kwi 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Magleska napisał(a)



Piękna jest ta kłosówka. Przymierzam się do jej zakupu.
Jak się u Ciebie sprawuje? Nie wymarza, nie zamiera? Nie jest ekspansywna?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
anpi 23:45, 05 kwi 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Magleska napisał(a)


to dobrze dzięki
dzisiaj muszę popikować te moje wschody -trochę się wyciągają ,a na południowym oknie są …..


ja sobie wczoraj trochę w domeczku poukładałam ….jeszcze tu pełno L gratów …
ale już powoli ,wiem ,gdzie co mam

Buziaki dla Was i miłej Niedzieli

Madziu, zachwyty zostawiam nad domkiem ogr. z zewnątrz i w środku...,i nad warzywniakiem. Fajnie, że eM się tak zaangażował
Świetnie wszystko się zgrało. Początkowo domek wydawał mi się zbyt jednolity. Ale faktycznie można go ubogacać dodatkami.
A świeżo "wykorowane" rabaty uwielbiam!: D
Bardzo się cieszę, że wcześniej mogłam widzieć Twój ogród na żywo i teraz orientować się w tych wszystkich zmianach i urozmaiceniach : D
Jeżeli chodzi o wysiewy, to ja bym je wszystkie trochę podwyższyła,żeby miały jeszcze więcej światła, to nie będą się tak wyciągać. Ja pod swoje stawiam jakieś pudełka lub małe doniczki( do góry dnem) np. podstawiając cztery po rogach dużej paletki wysiewnej i jedną po środku,Można też na cały parapet dać np.pas grubszego styropianu ,czy dwa cieńsze,tak żeby wysiewy były wyżej niż rama okienna (obejmująca szybę),czyli całe w świetle szyby. Staram się też nie siać w tak głębokich pudełkach ,szczególnie jak nie są przeźroczyste, a jeżeli już, to sypię więcej ziemi, by siewki wschodząc były wyżej niż brzegi pudełka.Nawet te torebki po nasionach robią trochę cienia, lepiej niech będą od strony pomieszczenia, czy nawet z boku pudełka, a najlepiej przykleić je bezbar. taśmą do pudełka(a ja podpisuję na samoprzylepnych etykietach z taśmy
No to się powymądrzałam... Buziaczki przesyłam i zdrówka życzę
I żeby dane nam było się jeszcze spotkać, np. u mnie tym razem
Od eMa też macie pozdrowienia
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 23:59, 05 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9455
Magleska napisał(a)


Kasia ...bo dopiero wczoraj uruchomione od dziś tam zamierzam przesiadywać
niech tylko się ociepli

na razie przez okno tylko spoglądam
poduchy trzeba wyciągnąć ,doniczki pomyć ….i wtedy posiedzę


druga taka ścianka z drzewa kominkowego jest przy domku -taki komplecik wiążący

Miłej Niedzieli


Pięknie wygląda taka ścianka z drewna. Super pomysł. I może będzie w upał pachniało?
Oczywiście domek zagospodarowany na tip top. Porządeczek będzie łatwo utrzymać. I bardzo dobrze, lżej się pracuje gdy narzędzia są na swoim miejscu zamiast szukać ich.
Zdrówka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
galgAsia 06:57, 06 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zaglądam i podziwiam Zwłaszcza "organizer" w domku ogrodnika bardzo mi się podoba. Planowałam kupić do piwnicy kilka regałów i też ogarnąć przestrzeń, ale w chwili obecnej się wstrzymałam... z przyczyn oczywistych...
Och, niech już przyjdą dobre dni...!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Johanka77 08:56, 06 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Podziwiam porządeczek!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Waclaw 10:20, 06 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
U Ciebie Madziu jak w zegarku
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Magleska 20:33, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Wiolka5_7 napisał(a)
Madziu ale piękny warzywnik ! pochwały dla eMa
Kiedyś też taki mi się marzy
Ale narazie nie mam miejsca ,bo dziadek jeszcze obrabia warzywnik

Piękna wiosna u Ciebie.... ulipanki w donicach....super
U mnie też magnolka za momencik ciepełko podają to zakwitną nam kwiatuszki
Buziaki ...miłej niedzieli


Wiolu bardzo dziękuję za tyle miłych pochwał
eM chodzi dumny jak paw

kiedyś sobie zrobisz ….a jak dziadek dba ,
to masz jeszcze lepiej -swoje warzywka ,a nie trzeba przy nich chodzić
Buziaki

abes napisał(a)
Warzywnik imponujący! Informuję grzecznie, że będę się nim inspirować. Możesz podpowiedzieć czym malowaliście deski? Miłego siania ‍


bardzo mi miło …..inspiruj się ,ile dusza zapragnie ja też inspirowałam się warzywniczkami z forum
o farbie odpisałam u Ciebie

HannaR napisał(a)
Jejku, ale Ty masz olbrzymi areał do ogarnięcia.
Super warzywnik! I jaki porządeczek w domku ogrodnika.


Haniu ...czy taki olbrzymi ,to nie wiem w sumie mam teraz 21 ar ….ale na tej drugiej działce -oprócz tej części warzywno-owocowej i rabat przy płocie jak na razie nie zamierzam nic więcej robić eM chce trawę
dziękuję za pochwały
a porządeczek lubię ....jeszcze nie jest taki idealny ,ale już powolutku coś widać

Kasya napisał(a)


Czy nie brakuje tu czerwonego dywanu ? ...bo ogrod super elegancki


Kasiu bardzoooo dziękuję

fotki trochę przekłamują ,bo i chwasty są i kory brak ....

fajnie ,że na fotkach tego nie widać ...jeszcze raz dzięki i bardzo mi miło
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:40, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Waclaw napisał(a)

zgadzam się z Kasią

Wacław

Iwonka napisał(a)
I ja też Domek stapia się z tłem idealnie, nawet wcale nie widać, że finalnego pokrycia na dachu brak. Część warzywna... no nie mogę się napatrzeć Podziwiam cię za te rozsady, ale jak się ma tak miejscówkę przygotowaną, to się nie dziwię wcale
Teren wokół drzewek mega gładki. Pod trawnik?
A w środku drewutni ... słów brak jakie perfecto Ja do mojej drewutni wjeżdżam brudnymi taczkami, narzędzia w kąt, nawet po malowaniu chyba nie będą miała tak poukladane. Może ten stolik mnie uratuje
Madzia przycinasz te brązowe trawki? Mam jedną od Agatki, niby ładna, ale jak dotykam to jakaś suchawa.


Iwonka ….
dziękuję Kochana wiesz ,że i Ty i ja lubimy tak odpicowane

Trawki brązowe dziś przycięłam ….pusto się zrobiło ...ale stipa już odrasta ….

a przy drzewkach owocowych zamierzam coś ala łąkę lub może bardziej coś ala preriowo ….nie wiem jeszcze ….zobaczymy po czasie ,co mi tam wyjdzie
na razie powsadzałam tam pełno siewek stipy ,macierzankę ,posiałam wszystkie nasiona kwiatów co miałam i niech rośnie …..
nawet niezbyt je widać

buziaki
ps.podziwiam Cię za te gazony
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies