Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje miejsce na ziemi -początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi -początek

Roocika 11:41, 10 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)


Dokładne nie pamietam..ale mysle ze ok 2 m..Myslałam o tym żeby wisnie posadzic pomiedzy świerkami ..a moze lekko je wysunac

Widzę, że Ewa pisze, że optymalne byłyby 2 m od tuj. Z tyłu chyba miskanty jeszcze wejdą?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 12:56, 10 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Będę zaglądała jak Ci idzie
____________________
Magda W samym sloncu
edi75 16:15, 10 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2058
i jeszcze do posadzeenia moja miłość lawendy (biała i fioletowa)
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Roocika 19:04, 10 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wydawało mi się, że pisałam coś jeszcze a wpisu nie widzę Może nie kliknęłam wyślij?
W tym cytowanym wątku Ewa pisze o dwóch metrach od tuj, że byłoby optymalnie.
Chyba się tam za drzewami na tych dwóch metrach zmieszczą miskanty
Ale może mnie ktoś poprawi.
Edit. Jednak pisałam.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
edi75 21:04, 10 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2058
Mam tam trochę miejsca. Liczę na to że Ml pójdą od ogrodzenia może na przemian z hortensjami, wisnie i jeszcze nie naruszę świerkow
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
antracyt 21:14, 10 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Z doświadczenia wiem, że 1,5m od tui to jest może nie optymalna, ale w miarę ok odległość sadzenia. Bliżej nie warto. A jeżeli można zostawić 2m to jeszcze lepiej. Wszystkie rośliny, które mam posadzone blizej po kilku latach oplecione są korzeniami żywopłotu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 21:50, 10 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
edi75 napisał(a)
size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/220/2201842/original.jpg[/img]


Zdecydowałam na 100% ze będzie Tu Pissardii( poczyniłam już z nawet pewne kroki) Chciałabym je posadzić tak żeby nie przesadzać już świerków conica.podpowiedzcie czy dobrze myślę...no i w jakiej odległości od ogrodzenia je sadzić i co ile.


Edytko,
1) czy dobrze zrozumiałam, że tu na tej rabacie chcesz posadzić Pissardi?
2) oraz czy dobrze rozumiem, że to jest zdjęcie tej samej rabaty dziś i wcześniej?

Myślę, dla śliw że szerokość od ogrodzenia 1,5, a nawet 2 metry będzie dobra, mniej odradzam. Będzie ścisk z tujami, jak urosną. Więcej będziesz miała, jeśli drzewko będzie w pełnej krasie u Ciebie na działce widoczne, a nie "wciśnięte" w tuje sąsiada.

Rozumiem, że nie chcesz tu żywopłotu? Tylko miskanty? Jestem początkująca, ale już wiem, że 2 metry na rabatę to takie minimum, żeby zmieścić na niej "piętra", z tyłu wyższe, z przodu niższe rośliny. To robi efekt. Oczywiście nie każda rabata musi tak wyglądać, ale takie towarzystwo daje roślinom możliwość "pokazania się w towarzystwie". Na jednego miskanta potrzebujesz metr na długość i szerokość. One urosną duże. Więc jeśli przed nimi coś chcesz posadzić, konieczny jest drugi metr. I tak rabata robi się 2metrowa - minimum 2metrowa W takiej rabacie Pissardi będą świetnie wyglądały. Ile chcesz dać sztuk?

Widzę, że Antracyt też pisze o 2 metrach to jest poważny argument nie bój się szerokich rabat, odwagi!

Piękne roślinki do Ciebie przyszły i przepiękne kolory tulipanów, cieszą oko spragnione kolorów Pozdrawiam Cię, Edytko!
edi75 08:38, 11 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2058
Marta ..tak chce podsadzic Pisardii...od sąsiada chce się troszkę odizolować. Zdjęcia są z różnych etapów.. kiedy jeszcze nie był wybudowany nasz dom i sąsiada nie ocieplony. Wszystko co tam rośnie to moje nasadzenia po zakupie działki takie przypadkowe.To co miała, lub ,to co dostałam. Oczywiście wszystkie rośliny .które nie będą pasowały ,pójdą do przesadzenia. Od domu do ogrodzenia może tego nie widac ale jest ok 9 m .Marzy mi się właśnie taka rabata ze śliwami miskantami i hortensjami..Myślałam o 3 wiśniach może 4 i żeby świerków już nie ruszać,bo chyba tu jest im dobrze.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Wiaan 10:25, 11 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5189
Hej, wpadam z rewizytą nie bój się szerokich rabat, masz dużą działkę, u mnie jest 880 m2 i skąpiłam miejsca, a jak tutaj na O... trafiłam to przepadłam i chcąc mieć chciejstwa poszerzam rabaty, a to jest upierdliwe Ty możesz szaleć

Śliwy, miskanty i hortensje to tak jak u mnie z tyłu zaplanowane

U sąsiada masz "darmowy" żywopłot, fajnie, możesz dać dużo traw i hortensji i efekt będzie spektakularny. Jeszcze do tego coś niskiego na przód, np. hakonechloe, czy jakieś kulki, zależy co Ci się podoba.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
anuska2507 11:40, 11 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Też popieram to co dziewczyny piszą, zwłaszcza, że masz dużo miejsca. Świerki w międzyczasie jeszcze trochę podrosną i mogą robić za średnie piętro, a przed nimi zmieścisz jeszcze coś niższego. Planuj od razu rabatę z rozmachem, żeby nie popełniać naszych błędów Zobacz u mnie na mój front z wiśniami - te rabaty mają ok 2,5 m głębokości i to wcale nie jest jakoś dużo, a też nie mam tam żywopłotu.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies