Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 16:06, 08 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ursa, no z tym kopaniem to masz rację, już nieraz zdarzyło mi się wycinać korzenie, to zaprawiona jestem Wiem, że Toszka nie poleca tej metody ale ja kopię duże doły, wymieniam ziemię lekko zmieszaną z obecną. Nie dam rady już wymienić jej po całości, a metodę dołów kiedyś mi ktoś polecił.
Gosia, witam Cię serdecznie!
Rzeczywiście chyba wszystko sobie rozrysuję, dzięki za pomysł. To idę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 17:49, 08 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pomiędzy korzeniami drzew dołki to jedyna metoda na sadzenie roslin. Jest tylko duże ryzyko, że jesli korzenie drzewa wyczują dobroci w dołku to zaraz tam sięgną i wrosną. Czasami jedyną metodą jest zrobienie podwyższonej rabaty, ale tak by nasady pnia nie obsypać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 18:28, 08 wrz 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
To do dzieła, bo wszystkie jesteśmy ciekawe co Ty tam wymyślisz
____________________
ogród pod lasem
Magleska 21:10, 08 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Wpadłam na chwilkę i widzę nowe plany będę podglądać dalej ,bo doradzać nie umiem
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Brzozowadzie... 13:28, 11 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Hej Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy!
Wczoraj w czasie sadzenia, używałam naszego kompostu i z taczki kompostu zebrałam kilka obrzydliwych pędraków. Do tej pory nigdy ich w nim nie widziałam Mamy niestety je pod trawą, bo w czasie gdy ją zrywaliśmy pod rabaty, natknęliśmy się na nie ale nigdy w kompoście.
Poradźcie, co robić, bo teraz boję się go używać.
Buuu, nienawidzę tych wstrętnych robali...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
margaretka3 13:36, 11 wrz 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
W kompoście mogą być larwy kruszczycy. Łatwo je pomylić z pędrakami. Najlepiej będzie, gdy zrobisz im zdjęcie. Porównaj tutaj: https://www.ogrodowisko.pl/watek/3334-kruszczyca-zlotawka?page=2
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Toszka 16:48, 11 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U Anki była dyskusja na ten temat. Tutek miał ten problem. Przedyskutowaliśmy robalowy temat. Poczytaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 08:22, 12 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Noo, od wczoraj przeczytałam o pędraku chyba all co możliwe, zakupiłam już wrotycz, a tu zabiła mnie informacja o kruszczycy, bo te moje robaki właśnie tak wyglądały, chyba. Niestety zrobiłam im tylko grupowe foto...
jedyne, co mnie zastanawia, to fakt, że przy zrywaniu trawnika też były nieliczne sztuki, czy tam też kruszczyca może być, czy mam może podwójnych gości??? Zaraz wrzucę fotkę grupową, przepraszam z góry za zdjęcie grozy, błee)
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 08:24, 12 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 08:25, 12 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dawaj foty - ja już po sniadaniu

Czytałaś u Anki_?

Edit. nie masz zbliżenia - głowy i nogi ważne!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies