Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Basiula 15:19, 19 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Przypadkowo wpadłam na Twój uroczy wątek. Ucieszyłam się, że nie za długi, bo mogłam przeczytać cały
Bardzo podobają mi się Twoje brzozy a i nasadzenia pod nimi rokują super. Fajnie wytyczyłaś rabaty.
Ławeczki zazdroszczę, możesz zdradzić gdzie kupiłaś?
____________________
W basiowie
Brzozowadzie... 17:12, 19 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Basiula: Witam serdecznie
Już znalazłam: Kokiskashop.pl.
Sprawdziłam, mają je jeszcze ale podnieśli cenę o 50 procent W każdym razie to teak i dlatego nabyłam, bo wyczytałam u Pani Danusi, że warto w taką zainwestować, bo bezobsługowa, a pięknie się starzeje.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:04, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, poszukuję ładnej azalii japońskiej, którą chcialabym posadzić za silverami pod brzozami.
Chciałabym, żeby kolorem grała z posadzonym w tym samym polu widzenia rododendronem Grandiflorum, nie była zbyt niska, żeby ją było widać zza turzyc.
Znalazłam takie: Babushka, Kermesina, Kermesina Rose,Rokoko, Rose Bud.
Czy macie spośród nich jakieś sprawdzone, a może polecacie inną.
I jeszcze jedno - czy powinnam posadzić jedną, czy więcej sztuk?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc
P.S. Znalazłam obornik! Cieszę się, jakby to było złoto
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 13:05, 20 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Hihi, kolejna, którą gó..no uszczęsliwia

Po pierwsze przy azaliach patrz czy gubią liście na zimę. Nie wszystkie gubią. W różowych zupełnie się nie rozeznaję, ale np. czerwona Maruscha mało, że nie gubi, to na dokładkę na zimę liście są bordowe.
aaaa, chyba Melina nie gubi liści. Anka_ i Ursa mają. Ich pytaj.

Lepiej posadzić 3 koło siebie - i tak musisz kwaśne stanowisko naszykować (nie tak restrykcyjne jak dla rodków, ale jednak) i utrzymają mikroklimat razem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 14:06, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
To lecę pytać, dzięki...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:08, 29 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witajcie. Melduję: Silverki już rosną, trzy azalie Thekla również (Ursa, dzięki za podpowiedź), hosty Minuteman też się udało wkopać Tylko zawilce czekają na moje zmiłowanie i koniec antybiotyku u Maluchów, grr
Z efektu jestem bardzo zadowolona, ciekawa jestem, jak trawy i azalie poradzą sobie z zimą.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:10, 29 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Krzewuszka po silnym cięciu po gradobiciu pięknie kwitnie, chyba lubi takie cięcie, muszę zapamiętać.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:17, 29 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Chyba się ośmielę i wrzucę Wam jeszcze jedną rabatę, którą chciałabym stiuningować jeszcze przed zimą. Może się uda. Słabo wygląda, chaos, tak jak zawsze, gdy się samemu bez Ogrodowiska zakłada ogród, a potem prawie wszystko do zmiany
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 12:38, 29 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aktualna rabatka prezentuje się bardzo ładnie, dawaj następną
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 15:59, 30 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769

Oto i ona. Wywaliłam z niej, to co w ogóle nie pasowało.Dokupiłąm narazie jałowce płożące, żeby uzupełnić w grupach te z przodu. Muszę coś dosadzić na tym brzydkim ogrodzeniu jako tło. Jest tam kilka jałowców, nie wiem co by tu...Może te tuje Aureospicata, które poleca pani Danusia. Marzą mi się też miskanty Gracilimus może z lewej w miejscu gdzie rośnie powojnik w jednej grupie. A przed nimi rozplenice Hameln. Po lewej za jałowcami niskimi myślę o grupie azalii Marbushka. Róże do wywalenia, chcę tylko zostawić tą pnącą New Dawn, pięknie i długo kwitnie.
Proszę, pomóżcie, to rabata przed domem, chciałabym, żeby była ładna.
Tu jest bardzo dużo słońca, latem praktycznie cały dzień.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies