Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Gosiek33 07:07, 01 wrz 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Sadziec koniecznie powinien zawitać w Twoim ogrodzie w jakimś wilgotnym i słonecznym miejscu... a nawet kilka roślin


Chyba i ja niektóre roślinki wykopię i przejrzę im korzenie. Gapa ze mnie grykę miałam w nasionach łubinu na poplon, pora trochę jej wysiać na rabacie


Wczoraj w poszukiwaniu opuchlaków po ciemku sprawdzałam niektóre rośliny i znalazłam niezłe stado malutkich ślimaczków. Poczytałam, że ślimaki nie lubią floksów? Kiedy właśnie na floksach było ich najwięcej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ElzbietaFranka 14:25, 01 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Anka witam od czasu do czasu zagladam na watek. Bardzo fajnie, ze przygarniesz rybki przypomnij mi sie w kwietniu maju bo zapomne. Niech jeszcze przezimuja w oczku.

50 arow tez piekny areal. Pozagladam wieczorem u ciebie to jeszcze napisze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
UrsaMaior 15:09, 01 wrz 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8180
anka_ napisał(a)
Z milszych wieści.... Dedykowane dla Izy z podziękowaniami.... Sadzę....dziasiaj już skończę...



No bomba, bomba! U Ciebie na pewno będą rosły lepiej niż na tym moim nieszczęsnym piachu.

Aaa zapomniałam Ci powiedzieć. Liliowce to odmiana Roswitha. Bardzo ładnie z brązowymi lub słomkowymi trawami wyglądają.
____________________
ogród pod lasem
kerii 21:54, 01 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Wygląda na to, że te opuchlaki są wszystko żerne Myślałam że tylko żurawki i rodki a tu nawet łubin i rozchodniki szamają.

Choć moje to jakoś wybiórczo jedzą, na jednej rabacie widzę wżery tylko na jednym rodku obok rośnie drugi i żurawki, nietknięte. Na drugiej rabacie podobnie liście ma obgryzione tylko azalia a rodek i żurawki nie. Podlewałam wrotyczem i nie wiem czy poskutkowało, spróbuję decisu.

Ania a propo moich eksperymentów z nornicami próbowałam petów nie skuteczne, gnojówka z bzu też nie bardzo, ostatnio jak mi zeżarły dwie trawy zaaplikowałam w dziury ropę i na razie na rabatach tam gdzie jej użyłam nowych dziur nie zaobserwowałam.
____________________
Jola Moja glebo terapia
katel 22:35, 01 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
A ropa nie zaszkodzi roślinom? U mnie też nornice szaleją i skutecznie kilka roślin wykończyły.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Toszka 05:54, 02 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kerii napisał(a)
Wygląda na to, że te opuchlaki są wszystko żerne Myślałam że tylko żurawki i rodki a tu nawet łubin i rozchodniki szamają.

Choć moje to jakoś wybiórczo jedzą, na jednej rabacie widzę wżery tylko na jednym rodku obok rośnie drugi i żurawki, nietknięte. Na drugiej rabacie podobnie liście ma obgryzione tylko azalia a rodek i żurawki nie. Podlewałam wrotyczem i nie wiem czy poskutkowało, spróbuję decisu.

Ania a propo moich eksperymentów z nornicami próbowałam petów nie skuteczne, gnojówka z bzu też nie bardzo, ostatnio jak mi zeżarły dwie trawy zaaplikowałam w dziury ropę i na razie na rabatach tam gdzie jej użyłam nowych dziur nie zaobserwowałam.


Wżery na liściach robią tylko dorosłe chrabąszcze. To tylko szkody estetyczne. Całe zło odbywa się pod ziemią. To zło robią larwy.
Żurawki raczej zawsze mają nietknięte liście. Obżerane są korzenie i szyjki korzeniowe.
Decis działa tylko kontaktowo, czyli wróg musi być zlokalizowany.

Nie wiem dlaczego w walce z nornicami użyłaś ropy. Ty to tak poważnie?
Wystarczy poszukać norek i w nie, do środka systematycznie, raz w tygodniu (nie częściej) nasypać kilka ziarenek trutki. Lepiej to robić w rękawiczkach jednorazowych lub łyżeczką, tak by nie zostawiać zapachu.
Sypie się kilka ziarenek, tak by łakomie zjadły, a nie nosiły do gniazda gdzie magazynują na zimę i nie ma gwarancji, że zjedzą.
Można także uzyć stacji (podłużne pojemniki/bazy) do których sypie się zatrute ziarno lub na pręcik nakłada pastę w saszetkach. Stacje stawia się na szlakach nornic.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
jolanka 06:55, 02 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Potwierdzam , ze nornice lubią ziarenka trutki Jak z rabaty zrobiła sobie labirynt do zwiedzania, odkopałam w kilku miejscach, nasypalam ziarenek, teraz ciiiicho
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
TUTEK 14:41, 02 wrz 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
nie martw się ania zobacz ile dobrych ludzi radzi jak pozbyć się nieproszonych gości z ogrodu
i baaardzo sympatycznie tu jest -mnóstwo ciekawych informacji można uzyskać
będę robił jutro kompost jak przykazała toszka - taki lazaniowy; miłego wekendu
Mala_Mi 18:05, 03 wrz 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Współczuję i łączę się w bólu... taki los ogrodnika, że jak nie sraczka to urok..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
TUTEK 21:57, 03 wrz 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
przerzuciłem kompost prawie na samym dnie znalazłem dokładnie 15 sztuk -kogo? oczywiście opuchlakow
a byłem przekonany że jest czysty robiony metodą lazaniową a ile ich może być wokół? z kompostem to sam nie wiem co będzie - przesiewanie na wiosnę
czytam ich cykl rozwojowy

rzeczywiście taki nasz los.....entliczek pentliczek zielony stoliczek na kogo wypadnie na tego bęc!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies