Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

TAR 15:51, 02 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7566
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Zostało mi kilka zaległych fotek do wrzucenia



super zielonosci i fioletowosci
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:58, 02 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7566
Brzozowadziewczyna napisał(a)

No właśnie, niestety szpalery tuj w lesie nie bardzo pasują...
Dzięki, Monia


no wlasnie, ludziom wciaz brakuje tej zdolnosci myslenia estetyka a mysla portfelem i "trendami". z takiego wycietego lasu mozna bylo stworzyc cudowna zaslone i tlo dla reszty ogrodu. ja bym w zyciu drzew sie nie pozbyla. Poza tym tuje kupi za grosze. A jakby pogadał z lesniczym to lesnie drzewa tez by kupil za grosze. ale przeciez nie bedzie to rowny szpaler ;P

Brzozowadziewczyna napisał(a)

A ja jeszcze nie znam sadźców Ile jeszcze roślin nieznanych przede mną Ja ostatnio zaznajamiam się z gaurą


kocham sadzce, dla mnie to jak bylinowe horty. ale lubia mokro

Brzozowadziewczyna napisał(a)

Moje Beni Kaze, które dostałam jako zwykłe przebarwiają, się bardzo wyraźnie, co mnie wkurza, bo nie wiem, czy nie będę musiała wymieniać.


Moje Benki mimo słonca wcale sie nie przebarwiaja. trudno jakos przezyje ze mam te zwykle zielonki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Iwonka 06:36, 03 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Brzozowadziewczyna napisał(a)



CUDNE... Aż mój słowotok zaniemówił
Daleko masz hortensję od ławki? Swoją tak obsadziłam i ciągle myślę o odległościach. Marzeniem jest posiedzieć na ławce tak otulonej kwiatami.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Makusia 10:10, 03 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Świetną masz tą chałupę! Ależ klimatyczna! I ta rabatka, no ta mała, ta z cisem, zawilcami i hakone i pergoleńką (dom jest w tle), przecudnie dorosła!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Brzozowadzie... 11:08, 03 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


Ja jeszcze chce wrocic do tej rabatki. Kochana powiedz mi co to za krzaczek po lewej przy hortce, niski bordowy, jakas krzewuszka? Szukam bordo krzaczkow bez kolcow. A tak na marginesie moje pomaranczowe i łososiowe jezówki leca pod buka. Tak mi sie spodobal ten pomysl, ze nie moge sie doczekac realizacji. A tu wyjazd

Tak Tarciu, to krzewuszka, coś mi się kojarzy jakaś purpurea nana, albo coś w tym stylu. Miałam trzy, w pewnym momencie zaczęła mnie wkurzać ich pomroczność i dwie dostały eksmisję, teraz żałuję, są fajnym wypełniaczem, w tym miejscu kwitnie mało spektakularnie. Tnę lekko w kulkę po kwitnięciu.
Zestaw wyszedł super (Asiu), ciągle na niego spoglądam.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:10, 03 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


super zielonosci i fioletowosci

A bo jednak muszę uważać z kolorem, eksperymentowałam z nim sporo w tym sezonie i już wiem, że to jednak nie moja droga. Kocham zieleń, jej różne odcienie, kolor tylko jako delikatny dodatek.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:12, 03 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


kocham sadzce, dla mnie to jak bylinowe horty. ale lubia mokro



Moje Benki mimo słonca wcale sie nie przebarwiaja. trudno jakos przezyje ze mam te zwykle zielonki

Dlatego sadźca będę oglądać w cudzych ogrodach
A ja muszę przeżyć przebarwianie u moich Ech życie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:21, 03 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Iwonka napisał(a)


CUDNE... Aż mój słowotok zaniemówił
Daleko masz hortensję od ławki? Swoją tak obsadziłam i ciągle myślę o odległościach. Marzeniem jest posiedzieć na ławce tak otulonej kwiatami.

Iwonko, aż poszłam zmierzyć Ok. 50 - 60 cm, dość blisko, a ile Ty zostawiłaś? Tam jest szpaler Limków, którym trochę pomagam stać prosto za pomocą sznurków, a w tym miejscu po prostu opierają się o ławkę. Dzięki za miłe słowa!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:30, 03 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Makusia napisał(a)
Świetną masz tą chałupę! Ależ klimatyczna! I ta rabatka, no ta mała, ta z cisem, zawilcami i hakone i pergoleńką (dom jest w tle), przecudnie dorosła!

Dzięki Makuśka! Powiem Ci, że też ją lubię
A ta rabatka pokazała mi, jak rosną rośliny bez drzew w pobliżu Tam się po prostu zrobił busz! I w związku z tym ta rabatka będzie oczywiście powiększana jeszcze tej jesieni Już zacieram rączki, tylko kurde szyja mi znów odmówiła posłuszeństwa i trochę blokuje moje zapędy. Do kitu z tymi kręgosłupami
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 11:58, 03 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7566
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Tak Tarciu, to krzewuszka, coś mi się kojarzy jakaś purpurea nana, albo coś w tym stylu. Miałam trzy, w pewnym momencie zaczęła mnie wkurzać ich pomroczność i dwie dostały eksmisję, teraz żałuję, są fajnym wypełniaczem, w tym miejscu kwitnie mało spektakularnie. Tnę lekko w kulkę po kwitnięciu.
Zestaw wyszedł super (Asiu), ciągle na niego spoglądam.


ja chyba pod swojego buka dam rozjasniacza w postaci hortek, ktore tak bardzo Kwartecikowi sie spodobały Hayes Starburst. Przesadze je kawałek a zamiast nich beda wlasnie dojechane derenie Ivory Halo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies