Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 10:53, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


No teraz dęba to sobie mozesz nawet na środku nowych włości posadzić .


Kasiu Mrokasiu, żebym ja Ci tego dęba nie przywiozła na Twoje włości! Bój się!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:54, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)
A boisko trawnikowe potrzebujesz koło domu, czy dalej, na nowych włościach?
Bo ta mikrorabata przy domu wyraźnie mówi żeby ją powiększyć i pociągnąć wzdłuż chodniczka pod domem.

Iwonko, ja mam nawet dziką ochotę strzelić sobie teraz jeszcze jakąś sporą rabatę na tym dotychczasowym boisku, ale wiesz jak jest, muszę najpierw urobić takiego jednego, skądinąd spoko, Gościa
A tą mikrorabatkę na pewno pociągnę, tylko myślę, jak.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:57, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wendy79 napisał(a)
Biorąc pod uwagę, jak ładne rabaty tworzysz, to będzie ciekawie i pouczająco zaglądać

Agnieszko, Ty mi takie miłe rzeczy piszesz, a ja właśnie odczuwam swoją niemoc i dobija mnie brak koncepcji ogólnej
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:58, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
podbijam opinię Toszki - pociągnąć rabatę dalej (przy Twoim talencie do komponowania będzie pięknie)
świetny motywator (ten wehikuł czasu, co to przenosi dwa lata wstecz)
osikowy dach?
pozdrowienia ślę

No to pociągnę
Może jakiegoś kolejnego klona wsadzę?
Motywatory są niezbędne, zwłaszcza czasem
Tak, tak, osikowy
Buźka!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:59, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Ja nie chcę straszyć ale dobrze jest zebrać dane. Ja też się kłóciłam bo myślałam że drzewa kolumnowe nie mają takich korzeni. Zasada że ile korony tyle korzeni, podobno nie odnosi się do dębów. I klops, sobie też chciałam kupić ale w rejony bardzo odległe od domu ale i tak zaczęłam się zastanawiać.

Dobrze, że napisałaś, bo ja też rzeczywiście założyłam, że on nie ma takich korzeni jak te zwykłe.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:59, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


podpisuje sie pod tym wszystkimi konczynami, az sie prosi o powiekszenie

No dobra
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:03, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)
Z tą rabatą z tyłu to nie ma problemu, bo sprawa jest dość oczywista


Natomiast tej drugiej nie wyrysuję, dopóki nie będzie planu funkcjonalnego na tą część

A mikrorabatkę oczywiście że pociągnąć na całą ścianę. I przy okazji przestawić tą kratkę na róże pomiędzy okna

Asiu, ale masz świadomość, że to będzie potężna rabata? Choć z drugiej strony robić w niej jakieś paski trawy byłoby bez sensu, rzeczywiście. I tam gdzieś przy drewutni (uwielbiam tę nazwę - moje chłopaki po kolei czytają Emila, a ja jeszcze nie wykorzystałam jej do takich celów - czas nadrobić;0), chciałabym zmieścić dwa konkretne kompostowniki z wygodnym dojściem.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 12:13, 05 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mam świadomość, a do kompostowników można dojść wygodnie nie tylko po trawniku.

Natomiast co do szerokości rabaty, to ja tu widzę miejsce na krzewy, które potrzebują sporo miejsca.

Bo wszyscy się zachwycają trawiasto-bylinowymi rabatami ale nie ma się co oszukiwać - te rabaty w pierwszej połowie roku wcale nie czarują. Natomiast jest mnóstwo krzewów, które kwitną od lutego do czerwca: forsycje, oczary, kaliny bodnanteńskie, japońskie i inne, świdośliwy, tawuły, już nie wspominając o rododendronach.
Duża część tych krzewów poza okresem kwitnienia jest całkiem niepozorna i bez bez stresu można je zakryć wysokimi trawami i bylinami.

I taki jest mój pomysł na idealną rabatę: wczesnokwitnące krzewy z tyłu, poźnokwitnące trawy i byliny z przodu. Ale żeby to wszystko się pomieściło, to potrzebna jest naprawdę głęboka rabata

Jedyny problem, jaki mi się nasuwa, to taki, że pod tymi drzewami jest dość ciemno, ale liczę na to, że przed południem sięga tam wystarczająco dużo słońca.

A na koniec, nawet gdyby się okazało, że tam jest za mało słońca na te krzewy i trawy, to trzeba by było zrobić taką rabatę naturalistyczną, w stylu Roya Diblika, o których kiedyś pisałam, a one też są duże.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 12:15, 05 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Kasiu Mrokasiu, żebym ja Ci tego dęba nie przywiozła na Twoje włości! Bój się!


Nie boję się nic a nic, mam miejsce . Na rabatę przy basenie byłby w sam raz .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 12:37, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wczesnym przedpołudniem tą rabatę zasłania dom, potem ze dwie godziny mocnego słońca, ale zaraz znów półcień. Myślę, że to jest rabata jasnego cienia - półcienia, na pewno nie słoneczna.

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies