Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 08:30, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To samo miałam napisać. Uroczo wydoroślała.

To właśnie ta rabatka na mnie czeka i woła o powiększenie Zawilce całą zarosły. Są piękne więc planuję je rozsadzić po powiększeniu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Helen 08:33, 04 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Motywatora sobie strzeliłam Czuję niemoc, a powinnam brać się za powiększenie rabaty pod domem za domem Dąbek błotny czeka już miesiąc na wsadzenie Dwa lata różnicy...

Jest pięknie. Uwielbiam połączenie Green Jewel z szałwią i trawami/turzycami
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 09:20, 04 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
moge powiedziec, ze szał łał. Rozrosło sie pieknie. W ogole u Ciebie bardzo klimatycznie jest. Uwielbiam takie romantyczne ogrody.

U nas w weekend sa targi ogrodowe i po raz pierwszy od bodajze 7 lat nie bede obecna. Nakupowałabym roslin a mamy wyjazd i one by w tym czasie padły niewsadzone. Wiec wczoraj rozpakowałam moje motywatory niebycia na targach: derenie IH i klony i bede je w czwartek i piatek sadzic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 14:08, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)

Jest pięknie. Uwielbiam połączenie Green Jewel z szałwią i trawami/turzycami

Tak, to fajne połączenie, jeżówkom w ogóle dobrze z trawami A tu zgrała mi się z lionko przekwitającymi anabelkami, przypadkiem
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:09, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)
moge powiedziec, ze szał łał. Rozrosło sie pieknie. W ogole u Ciebie bardzo klimatycznie jest. Uwielbiam takie romantyczne ogrody.

U nas w weekend sa targi ogrodowe i po raz pierwszy od bodajze 7 lat nie bede obecna. Nakupowałabym roslin a mamy wyjazd i one by w tym czasie padły niewsadzone. Wiec wczoraj rozpakowałam moje motywatory niebycia na targach: derenie IH i klony i bede je w czwartek i piatek sadzic.

No, to masz mocne demotywatory Będę podglądać zmiany
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:23, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A teraz brzydkie fotki poglądowe. POWOLUTKU zabieram się za przeróbkę tej mikrorabaty i całościowo próbę połączenia tych dwóch kawałków ziemi. Zrobiłam foty przez okienko dachowe
Od lewej:

I tak, od lewej do drewutni jest w miarę ok. Teraz muszę się zmierzyć z zamknięciem rabat, które były na granicy pierwszej działki i rozrysować dalej na nowej ziemi Coś czuję, że muszę tu ściągnąć Asię M.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:25, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A druga sprawa to mikrorabata pod domem:
widziana ze stołu na tarasie:


Kusi mnie, żeby ją pociągnąć jakoś płynnie wzdłuż chodnika tak, żeby pomiędzy oknami w odpowiedniej odległości posadzić dęba kolumnowego
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 14:38, 04 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10200
Tak na szybko rada, którą pan w dobrym ogrodniczym mi powiedział. Nie sadź dęba w pobliżu domu, nawet kolumnowego. Podobno gdzieś w mojej okolicy tak się rozrosły korzenie dębu kolumnowego właśnie, że po kilkunastu latach musieli przerabiać sklepik który obok niego był, bo uszkodziło fundamenty. A odległość jeżeli dobrze pamiętam to było 6 metrów.
Ja się boję dębów
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 16:25, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)
Tak na szybko rada, którą pan w dobrym ogrodniczym mi powiedział. Nie sadź dęba w pobliżu domu, nawet kolumnowego. Podobno gdzieś w mojej okolicy tak się rozrosły korzenie dębu kolumnowego właśnie, że po kilkunastu latach musieli przerabiać sklepik który obok niego był, bo uszkodziło fundamenty. A odległość jeżeli dobrze pamiętam to było 6 metrów.
Ja się boję dębów

O kurde, dobrze, że to napisałaś! U mnie nie byłoby 6 metrów No to teraz co by tu i gdzie by tu dęba?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 17:27, 04 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Brzozowadziewczyna napisał(a)

O kurde, dobrze, że to napisałaś! U mnie nie byłoby 6 metrów No to teraz co by tu i gdzie by tu dęba?


No teraz dęba to sobie mozesz nawet na środku nowych włości posadzić .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies