Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 09:11, 12 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasya napisał(a)
Przepięknie u ciebie
Znowu takie cuda w lesie ze dech zapiera
Bardzo bym chciała kiedyś na żywo zobaczyć.
Paprotki śliczne i wszystkie widoczki
A co to za cisy wyjatkowo chude pod platanem ?

Dzięki
A to jesienne robusty Małe kupiłam, bo cenę miały świetną, a cisy i klony bardzo szybko rosną na moich piaskach.
Zapraszam w odwiedziny, w realu jest gorzej Wiele rzeczy mnie irytuje, wiele mi zgrzyta, tylko już mi się kopać nie chce w te upały. Ile to ja bym zmieniła gdyby mi się chciało!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 09:15, 12 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Leonardo dała pokaz kwitnienia Strażnik ogrodowy rośnie w oczach, cudnie masz demolki nie widać nigdzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 09:23, 12 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agata cudnie
Leonardo nie do uwierzenia - kołem go rozciągali, czy co? W życiu nie widziałam, żeby rabatówka tak sobie poczynała. U mnie Leoś zmarzł już dawno temu, pożegnałam go bez żalu, bo mi kolor nie pasował, ale za taki egzemplarz przeprosiłabym się z kolorem

____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 09:29, 12 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
inka74 napisał(a)
Świetne zdjęcia, ogród klimatyczny, bardzo tajemniczy bardzo przyjemny odpoczynek jest w takim ogrodzie.

Pokaż proszę tego Leosia z bliska, jak kwiat wygląda. Aż trudno mi uwierzyć, że jest tak wysoki. Jakby miał za mało słońca to naturalnie by się wyciągał. Ale on ma burzę kwiatów więc jest mu w tym miejscu po prostu dobrze. Może to być coś na rzeczy z tym piaskiem bo u Aprilka Pomponella osiągnęła gigantyczne rozmiary. Może on woli takie warunki świetlno-glebowe i wtedy jest szansa u mnie na różę za domem...

Proszę, właśnie zrobiłam, w ostrym słońcu, ale coś widać. Myślę, że jej tam naprawdę dobrze, choć w tym miejscu, umówmy się, nawet jeśli wymieniłam ziemię kilka lat temu, to teraz jest tam piach - a ona nie ma jednego żółtego listka, nie robię żadnych oprysków. Dostała tylko obornika wiosną na start. Na dodatek w tym miejscu jest bardzo sucho, to najwyższe miejsce w moim ogrodzie, z którego idzie spadek w dwóch kierunkach.
Jak na moje warunki ma dużo słońca, ale od mniej więcej 15 jest już w cieniu. Poobserwuję dokładnie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
inka74 09:32, 12 lip 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Piękny Leoś. Normalnie wzdycham. I zaczynam się zastanawiać czy u mnie nie posadzić w takim trudnym miejscu drugą sadzonkę...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Brzozowadzie... 09:49, 12 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Martka napisał(a)


Mecz z dogrywką = idealna sytuacja dla nas Agato, powalające fotki. Te dwie musiałam powtórzyć. Leonardo mnie zachwycił i onieśmielił, nie spodziewałam się, że tyle może. Czeka mnie niechybnie powiększenie rabaty nadzieja w tym, że na glinie to tak nie poszaleje?

Edit: odnoszę wrażenie, że ta róża lubi trochę cienia? U mnie w pełnym słońcu, kwiaty dość szybko stają się wyblakłe.

Dziękuję, Marto, za miłe słowa A wiesz, że ten berberys na drugim zdjęciu wysiał mi się tam nie wiadomo skąd, nawet nie wiem jaka to odmiana i jak go ciąć
No widzisz, ona ma słońce tak do 14-15 i właśnie lubię jak tak lekko przyblaknie Ale bardzo długo trzyma kwiat.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:53, 12 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Leonardo dała pokaz kwitnienia Strażnik ogrodowy rośnie w oczach, cudnie masz demolki nie widać nigdzie

Hehe, pilnujemy Dziada Mamy las za domem, tam chodzimy na długie spacery ze trzy razy dziennie, nie biega luzem po ogrodzie, zawsze jest z kimś.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:56, 12 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
Agata cudnie
Leonardo nie do uwierzenia - kołem go rozciągali, czy co? W życiu nie widziałam, żeby rabatówka tak sobie poczynała. U mnie Leoś zmarzł już dawno temu, pożegnałam go bez żalu, bo mi kolor nie pasował, ale za taki egzemplarz przeprosiłabym się z kolorem


No ja sama nie wiem, dlaczego on tak urósł Z tym kolorem to coś jest na rzeczy - jak zakwitnie to ze dwa dni wkurza mnie jego landrynkowatość, a potem leciutko przypłowieje i jest piękny. I jeszcze seledynek łapie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:57, 12 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, czy u Was Rozanne też się tak powykrzaczał? U mnie w wielu miejscach kępy są ze dwa metry szerokie. Za szerkokie Już jesienią rozsadzałam kępy, teraz wiosną przeniosłam jedną w pełni kwitnienia na front pod klony (przeżyła i pięknie kwitnie, a i tak czeka mnie jeszcze rozsadzanie. Potwory po prostu.



Jarząby, które dostałam półtora roku od Gosi w zeszłym roku chorowały po przeprowadzce, jeden odszedł do ogrodowego nieba, ale te dwa co przeżyły już w tym roku piękne, zwłaszcza mączny.

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:00, 12 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Parę ładnych lat temu, jeszcze przed erą O. posadziłam pod rosnącą wtedy w tym miejscu czeremchą jakąś fajną hortensję, nigdy nie kwitła Aż do tego roku, kiedy po usunięciu czeremchy nabrała powietrza. Podpowiecie, co to może być za hortensja? Kwartecik dopytywał, a ja za nic nie mogę sobie skojarzyć Przycięłam wiosną tak do kolan, a teraz pięknie kwitnie na wysokości 2 metrów:




____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies