Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Gruszka_na_w... 13:18, 18 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Ciekawa byłam wyglądu warzywnika i zdjęcia pojawiły się jak na zawołanie.
W balii są nasadzenia, czy robią się dobroci dla roślin?
Pojęcia "poletka epimedium" i "dzielenie epimedium" to dla mnie abstrakcja. Niesamowicie pięknie rozrosła się u Ciebie różowa skalnica.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 13:27, 18 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ależ Ty masz dużo cienia
Ule zawsze chciałam mieć, ale nie zawsze chcieć to móc... To musi być niesamowita sprawa, mieć pod opieką taki zbiorowy organizm jak rój pszczół. Chętnie pośledzę Wasze bartnicze opowieści.
Jeśli idzie o misy, to chyba wszystkie w okolicy macie takie same Mnie one też kuszą, nie będę ukrywała. Już molestowałam Aprilka o namiary. Nie wiem, jak mi się uda nie kupić A to zdaje się Ania Kwartet zapoczątkowała ten trend na misy z kortenu
Wokół misy to podrzeń żebrowiec? czy pióropusznik?
pozdrawiam cieplutko
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasya 14:25, 18 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Brzozowadziewczyna napisał(a)


To teraz komórkowa sesja misy Tak tak, gdzie się da ściółkuję skoszoną trawą


Taki no zaczarowany widoczek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Brzozowadzie... 16:02, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)
Super ujęcia. Ładnie wyglądają te białe bergenie. No i kukliki u ciebie Agatko są fantastyczne. Nie ma to jak więcej słońca. Warzywnik już ogarnięty, rośnie w masę.
No i misa, pięknie masz wokół niej. Jakie tam masz paprocie? Chyba mi mówiłaś ale nie zapisałam albo zapisałam "nie wiem gdzie"


Epimedia piękne. Obiecałaś malutką sadzoneczkę Przywieź proszę do mnie, przypominam się nieśmiało
Chciałam kupić ostatnio w Zielonych P. ale Przemek nie mógł znaleźć.


Dzięki Jolu Rzeczywiście, kukliki wszędzie rozmnażam i sadzę, ale w cieniu szybko łapią mączniaka. Bardzo je lubię.
Pamiętam o epimedium Jedna z tych kęp jest Twoja. Te wszystkie powstały z rozmnożenia jednej małej kępki w zeszłym roku, więc za rok będziesz miała podobny efekt
Paproci wokół misy mam kilka i tyle razy je przesadzałam bo mi się wielkości nie zgadzały, że teraz tak na pewno to nie wiem Mam tam narecznicę czerwonozawijkową, ale teraz ją najmniej widać, bo ona późno startuje. Ta wysoka strzelista to chyba narecznica Wallicha, a ta mniejsza rozłożysta przy misie to paprotnik szczecinkozębny Plumosum Densum. Obie polecam, świetnie się dzielą wiosną. Łupałam każdą na trzy wiosną i wszystkie pięknie się przyjęły


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:06, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
Piękne Ogród i fotki mam na myśli

Dzięki, na Ciebie zawsze mogę liczyć Zdjęcia powodują u mnie zgrzytanie zębów
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:10, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)


Jaka nuda, ślicznie

Też poproszę o nazwy paproci i tej niskiej iglastej kuleczki
Pewnie jakaś kosodrzewina?
Dzięki Z kosodrzewiną nie pomogę - z ogrodniczego sprzed dwóch lat. Miała jakiś green w nazwie
A paprocie - chodzi Ci o te przy misie? Joli napisałam powyżej, spójrz proszę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:13, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ciekawa byłam wyglądu warzywnika i zdjęcia pojawiły się jak na zawołanie.
W balii są nasadzenia, czy robią się dobroci dla roślin?
Pojęcia "poletka epimedium" i "dzielenie epimedium" to dla mnie abstrakcja. Niesamowicie pięknie rozrosła się u Ciebie różowa skalnica.

Warzywnik raczkuje, jak to u mnie, ale udało mi się wyhodować rozsadę ogórków i pomidorów, czekają jeszcze w donicach aż miną zimne noce.
W balii nasadzenia - czasu brak na gnojówki, ale za to już dwukrotnie zrobiłam oprysk PW, jestem z siebie dumna. Poza tym musi wystarczyć kompost.
Poletko epimedium jest super Wszędzie je wciskam, to bezproblemowa roślina jak niewiele innych, zwłaszcza ta odmiana Sulphureum.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:22, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
Ależ Ty masz dużo cienia
Ule zawsze chciałam mieć, ale nie zawsze chcieć to móc... To musi być niesamowita sprawa, mieć pod opieką taki zbiorowy organizm jak rój pszczół. Chętnie pośledzę Wasze bartnicze opowieści.
Jeśli idzie o misy, to chyba wszystkie w okolicy macie takie same Mnie one też kuszą, nie będę ukrywała. Już molestowałam Aprilka o namiary. Nie wiem, jak mi się uda nie kupić A to zdaje się Ania Kwartet zapoczątkowała ten trend na misy z kortenu
Wokół misy to podrzeń żebrowiec? czy pióropusznik?
pozdrawiam cieplutko

Tak, to Ona temu winna, temu zbiorowemu szaleństwu Misa, poza całym swoim urokiem, ma swoje mniusy - na przykład w zeszłym roku uhodowałam sobie w niej kilka pokoleń komarów, zanim szwagier pokazał mi ilość jaj w wodzie. W tym roku nie wlewam wody
Spójrz proszę wyżej do odpowiedzi Aprilowi - napisałam tam jakiem mam paprocie.
Cię ma również swoje plusy i minusy
W tej chwili przez okno wygląda to tak:
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magara 23:19, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Agata, nawet gdybyś starym polaroidem zdjęcia robiła to uroku nie odbierzesz swojemu ogrodowi
Jest pięknie Hakone wielkie Wszystko wielkie Busz
Misy (jak rowera ) nie wspomnę
Ale że epimedia bezproblemowe??? Mam sztuk trzy, wyglądają tak, że szkoda gadać. Chyba muszę dopisać do swojej listy ich przesadzenie...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:59, 19 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dzięki, na Ciebie zawsze mogę liczyć Zdjęcia powodują u mnie zgrzytanie zębów


No a na kogo, jak nie na starą fankę

U mnie epimedia bujnęły w drugim roku, czyli teraz - e. czerwone. Bardzo dobrze też wyglądają E. warleyense, ale te udało mi się dostać bardzo eleganckie sadzonki. Pozostałe mam maleństwa.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies