Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 11:16, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Kolejne fotki coraz piękniejsze. Bardzo mi się podoba jak komponujesz rabaty, jak łączysz faktury i odcienie.
Wspaniałe ujęcie Muszę kupić więcej paproci i je wmieszać w kilka miejsc

Dzięki Jolu
Paprocie są świetne i na dodatek większość doskonale sobie radzi w najgorszych warunkach, paprotniki, narecznice, paprotniki, języczniki, nawet te bordowolistne wietlice. Z moich obserwacji najtrudniej na suchym stanowisku radzi sobie adiantum i czerwonozawijkowa. Reszta super. I świetnie się dzielą, zwłaszcza wiosną, choć na nową rabatę dzieliłam wysokiego paprotnika i te trzy sadzonki wyglądają jakby tam rosły od zawsze. A może to nerecznica?.. Właśnie mylę te wysokie odmiany paproci Ale mam na myśli tą wysoką, może któraś rozpozna

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 11:18, 31 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10282
TAR napisał(a)


ja akurat wszystko wpisuje w excela w jednym folderze z podzialem na arkusze, jeden to cala lista roslin z cena, miejscem zakupu, data zakupu i miejscem posadzenia w ogrodzie, no i iloscia szt., kolejne arkusze to zamowienia z kolejnych lat, kolorami oznaczam "w trakcie realizacji" "zrealizowane" oczywiscie znowu z podzialem na szkolki, kwoty itp. Kolory "zrealizowane automatycznie przechodza na arkusz nr 1 z lista roslin. Chwale sobie ten system, bo teraz jak zakladam kolejny ogrod przydaje sie jak znalazl, chce wiele roslin powtorzyc mam swira?


Kiedyś też tak robiłam ale kupowane ilości mnie przytłoczyły i przestałam nad tym panować
Teraz też zapisuję co kiedy kupiłam i gdzie trafiło ale już bez dodatkowych szaleństw.
Pamiętam w ten sposób nazwy. Choć nowe rośliny na rabatach oznaczam znacznikami zanim zapamiętam
To nie świr, to piękny, analityczny umysł
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:20, 31 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10282
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dzięki Jolu
Paprocie są świetne i na dodatek większość doskonale sobie radzi w najgorszych warunkach, paprotniki, narecznice, paprotniki, języczniki, nawet te bordowolistne wietlice. Z moich obserwacji najtrudniej na suchym stanowisku radzi sobie adiantum i czerwonozawijkowa. Reszta super. I świetnie się dzielą, zwłaszcza wiosną, choć na nową rabatę dzieliłam wysokiego paprotnika i te trzy sadzonki wyglądają jakby tam rosły od zawsze. A może to nerecznica?.. Właśnie mylę te wysokie odmiany paproci Ale mam na myśli tą wysoką, może któraś rozpozna



Najgorzej adiantum i czerwonozawijkowa? No cudnie, mam obydwie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 12:32, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)
slow mi zabraklo, wszystko piekne, ale chyba najbardziej zachwycilo mnie mniejsce z ulami, tak sielsko i spokojnie i tylko mozna sobie wyobrazic to bzyczenie i uwijajace sie owady. Super. I piesa sie przewija na fotce w tle, fajniutka.

Powiem Ci, Tarciu, że to wspaniała przygoda, te ule I drewutnia nabrała życia, o przepraszam, pracownia pszczelarska, jak to mnie poprawiają chłopcy Ciągle tam przesiadują, a to szykując węzę - zbroją ramki drucikiem i wtapiają potem w tą ramkę węzę, a to budując hotele dla owadów, no mówię Ci, ruch jak w ulu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:34, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Agatko, to na pewno villosa Brownies? Bo mi się wydaje że to Dark Secret. Niezbyt dokładnie widać. Ma spód różowy?

Brownies dałam ci ostatnio, jak byłaś u mnie.

Liczyłam, że zweryfikujesz
Wszystko możliwe, ta też jest od Ciebie, więc wrzuciłam do jednego koszyka Przynajmniej teraz będę wiedziała Ona jest trochę mniejsza, prawda?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:22, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
antracyt napisał(a)

Ruda idealny kontrapunkt tworzy
Bardzo apetyczna porcję zdjęć wstawiłaś.

Ruda w pozie do zabawy, zawsze wtedy wypina kuperek
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:23, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
Ja nazywam tego floksa Chichacho .

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:23, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Najgorzej adiantum i czerwonozawijkowa? No cudnie, mam obydwie

Ja też mam je obie Po prostu muszą mieć więcej wody
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 13:32, 31 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10282
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Liczyłam, że zweryfikujesz
Wszystko możliwe, ta też jest od Ciebie, więc wrzuciłam do jednego koszyka Przynajmniej teraz będę wiedziała Ona jest trochę mniejsza, prawda?


Tak, Dark Secret jest trochę mniejsza, bardziej fioletowa i trzeba ją częściej odmładzać.
Brownies jest bardziej brązowa z różowym spodem i można ją zupełnie zostawić samopas.
Obydwie wspaniałe
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basieksp 20:36, 31 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dziękuję bardzo!
Tak, to żurawka od Joli Aprila - ta Jej słynna wielka odmiana, coś w nazwie ma z brownie, zapamiętałam bo lubię czekoladowe ciasta
Tutaj też chyba ona, prezent od Joli z zeszłego roku, rozmnożony już w kilku miejscach


Dziękuję za odpowiedź zapisałam sobie jej nazwę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies