Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

April 11:58, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Aaa, na południowej wysiały mi się orliki, co je kupiłam sztuk trzy dwa lata temu, w zeszłym żaden nie zakwitł, w tym rosną jak chcą


Ładne ci się wysiały. Bo rozumiem że kwitną już te z siewu?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 12:10, 02 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tak, tak, tamte jakby zanikły W sumie mogłam sobie porozsadzać, ale co ja będę matkę naturę poprawiać. naparstnic też nigdy nie przesadzam i zawsze rosną lepiej niż bym je sama posadziła
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gosiek33 18:12, 02 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Piękny ten floks, mam do niego słabość. Będę u Ciebie go podziwiać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Magara 23:59, 02 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
April napisał(a)
he,he, u mnie rano też akcja łapać kota. Uciekł na dwór jak eM się po coś wrócił przed wyjazdem do pracy. Mój na szczęście, kot, nie eMuś, reaguje na swoje imię i szybko przyszedł. Omal się nie spóźniłam do pracy. Gwoli wyjaśnienia, eMuś też reaguje, nie koniecznie na imię..
Magara, jakiegoś spryciarza masz że nie przychodzi do ciebie. Jedzonko też kocurka nie wabi?

Eh, mam kotkę, a raczej nie ja ją mam a ona mnie. To jedna z kilku, które zostały nam podrzucone na taras przez kocie mamuśki kilka lat temu. Ta została. Chyba u siebie w wątku o tym pisałam. Nie jest kotem domowym bo ja mam alergię, ale żyje z nami. Ma swojego całorocznego ocieplanego sheratona na tarasie. Chodzi za mną jak pies. Wychowała nas. Jest nieco zaburzona i mocno lękowa. Nawet jak była mała nie umiała się bawić z innymi kotami. Na kolana nie wskakuje, szczotkować się daje - uwielbia. Na wołanie przychodzi, nawet ma swoje rytuały - jak Małżonek jej mięsko podaje to wie, że musi dwa kółeczka wokół jego nóg zrobić Problemem jest coroczna podróż do weta na przegląd. Mamy klatkę łapkę z czasów akcji sterylizacji okolicznych kotek. Za cholerę sama do niej nie wejdzie, ot tak. W karton jej nie zapakuję przecież (chociaż jej jedyne kociaki odjechały od nas w kartonie zapakowane, muszę zdjęcie znaleźć ).
Kupiłam po zeszłorocznej akcji transporter - żeby wiedziała, że to jej tylko będzie. Ani razu nie wlazła do środka. Jakby wiedziała, że on do wycieczek do weta służy, a ona nie ekspres do kawy - jeździć nie lubi
No to teraz znowu ćwiczymy wstawianie miski z żarciem do klatki-łapki (zablokowanej). Codziennie miska centymetr-dwa dalej. Jest szansa, że za tydzień kota pojmę i do weta zawiozę
No się o kocie rozpisałam, Agata - sorry No ale musiałam na Joli pytanie odpowiedzieć

Zaraz temat floksa ogarnę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:15, 03 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Brzozowadziewczyna napisał(a)



Porównanie - floks Agaty wypasiony - jak wyżej - i mój, niżej, (jednak) plebejski z cmentarnej kwiaciarni


W naturze jest bardziej niebieski Ale zdjęcie robione bez słońca, po deszczu i w końcówce kwitnienia - rarytasem jednak się nie okazał, bez względu na pogodę

EDIT: no aż mi głupio, że ja tego mojego floksa o coś "lepszego" podejrzewałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Brzozowadzie... 08:31, 03 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)

Porównanie - floks Agaty wypasiony - jak wyżej - i mój, niżej, (jednak) plebejski z cmentarnej kwiaciarni


W naturze jest bardziej niebieski Ale zdjęcie robione bez słońca, po deszczu i w końcówce kwitnienia - rarytasem jednak się nie okazał, bez względu na pogodę

EDIT: no aż mi głupio, że ja tego mojego floksa o coś "lepszego" podejrzewałam

Ten Twój dywanik przypomina chyba bardziej te poduszkowe zadarniające floksy, prawda?
Ten mój jest z wyższych - divaricata, mam jeszcze podobnego przy misie - rozłogowego Blue Ridge - taki lawendowy, no cudeńko. Właśnie sobie uświadomiłam, że mu żadnej fotki w tym roku nie cyknęłam.
Wszystkie floksy są piękne, no w każdym razie ja je bardzo lubię, tylko one mojego cienia niekoniecznie. Muszę zawsze pilnować, gdzie sadzę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 08:33, 03 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gosiek33 napisał(a)
Piękny ten floks, mam do niego słabość. Będę u Ciebie go podziwiać

Ja po kryjomu tyle roślin u Ciebie podziwiam
A może daj mu więcej słońca? Może dlatego nie kwitnie?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gosiek33 09:26, 03 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ja po kryjomu tyle roślin u Ciebie podziwiam
A może daj mu więcej słońca? Może dlatego nie kwitnie?


Nie kryj się tak bardzo


Rośnie w słonecznym miejscu, ocieniany liśćmi barbuli. Trochę ma za sucho. To jest floks kanadyjski, te szydlaste są prawie nie do zdarcia i łatwo się rozrastają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Magara 23:17, 03 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ten Twój dywanik przypomina chyba bardziej te poduszkowe zadarniające floksy, prawda?
Ten mój jest z wyższych - divaricata, mam jeszcze podobnego przy misie - rozłogowego Blue Ridge - taki lawendowy, no cudeńko. Właśnie sobie uświadomiłam, że mu żadnej fotki w tym roku nie cyknęłam.


Agata, dokładnie tak jak piszesz Mój ma za zadanie zadarnić skarpę, której nie lubię. Może być i plebejski, obym tylko nie musiała tam akrobacji chwastowych wyprawiać
A o tych Twoich rarytasach muszę poczytać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
beamilusia 09:46, 07 cze 2022


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Brzozowadziewczyna napisał(a)




Witaj Agatko. Podziwiam bujność roślin na rabatach. Wszystko takie zdrowe a czytam, że nie stosujesz chemii. Szczególnie jednak zachwycam się pięknie wyglądającymi pniami brzóz w rabatach. Brzozy ogromne, a rośliny pod nimi rosną w najlepsze. Wspaniałe widoki.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies