Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

Welka 20:22, 07 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
asica napisał(a)
Dzięki Ewelinko. Dziś zachęcona gazetką Netto pojechłam po funkie, których brakowało mi w ogrodzie. Z samego rana, żeby zdażyć. A tam miła niespodzianka. Rozplenice, funkie po 9,99-zł; żurawki żółte z brązowym środkiem po 6,99-zł; i czerwone w tej samej cenie, trawa red baron po 6,99-zł. Nie wiem jak długo ma trwać sprzedaż tych bylin, ale u nas były naprawdę ładne egzemplarze w dobrej cenie.


Witam, przy takich cenach to aż miło zakupy robić
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
asica 08:53, 09 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
agata_chroscicka napisał(a)

Fanjnie, że wyższe piętro rabaty masz w prezencie od sąsiada Pięknie, zielono i bujnie!

Sąsiad wiosną skrócił swoje tuje o conajmniej metr. Więc teraz tujki wyglądają jak karykatury, szczególnie patrząc z tarasu.


Pewnie za rok, dwa zagęszczą się od góry, ale teraz nie wygląda to fajnie. Zastanawiam się nad przycięciem tych tuj od swojej strony tak jak tnie się żywopłot. Szczególnie, że łyse dolne części tuj całkiem ładnie zagęściły się po wycięciu żywopłotu w moim ogrodzie.
Ale nie wiem, boję się , że zepsuję.


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 16:05, 11 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Cześć Asiu! pięknie Ci wyszły te wszystkie zmiany Czytając wątek ciekawa byłam, jak będą rosły te hortensje za ławeczką - no i są niesamowite! I ten warzywniak! Muszę go Mamie pokazać, moi Rodzice uwielbiają takie zmiany Pozdrawiam!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 16:28, 11 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Hortensje to faktycznie cudne rośliny. Mam ich coraz więcej, ale dopiero wsadzone, więc nie ma się jeszcze czym chwalić
A my właśnie wczoraj przeprowadziliśmy drobną zmianę, na której bardzo mi zależało; a mianowice pozbyliśmy się częściowo betonowej opaski będącej ścieżką wokół domu. Teraz sama nie wiem czy ta zmiana jest taką jakiej oczekiwałam. Czegoś mi brak. Może to wina nieskoszonego , został wczoraj opryskany na chwasty, więc musieliśmy się wstrzymać z koszeniem. Może trzeba poczekać aż rośliny rozrosną się. Może na gwałt będę zamawiać materiał na ścieżki . Może złamać monotonię kory i trawnika wprowadzająć trochę żwirku, kamyczków?:

Duże rosliny powinny zostać przesunięte do przodu, ale wolałam tego latem nie robić:



____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 16:42, 11 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
cd.




____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
agata_chrosc... 17:38, 11 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Moim zdaniem bez opaski jest dużo lepiej! Pewnie musisz się przyzwyczaić. A to trawsko piękne bordowe to słynna vertigo czy to pennisetum rubrum? No i jak się ma Beskid? Pozdrowienia
____________________
ogród w Holandi
asica 20:31, 11 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Zgadza się . Trawa to Penisetum Vertigo. Kupiliśmy ją traktując jako jednorczoną. Jestem lekko zawiedziona,bo na żadnym zdjęciu w internecie nie widać kłosów, więc chyba ich nie będzie .
Beskid ma się dobrze, w końcu się przebarwia i zaczyna być widoczna jasna obwódka (już się zastanawiałam, czy aby na pewno to beskid).
Hortensjowo:






____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
agata_chrosc... 20:36, 11 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Rubrum ma kłosy, ale rosnie zdecydowanie mniej bujnie niz vertigo.
Cieszę się, że z beskidem wszystko ok.
____________________
ogród w Holandi
asica 20:52, 11 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Rubrum miałam w zeszłym roku, ale oczywiście nie przetrwało zimy, czego zresztą spodziewałam się. Za to w tym roku kupiłam kilka rozplenic hameln, mam 4 rodzaje mistantów - niezidentyfikowanych + 2 zebrinusy (duży i drobny) ogólnie zakochałam się w trawach i pewnie będę mieć ich jeszcze więcej .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
agata_chrosc... 20:57, 11 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ja to samo! Własnie tam, gdzie miał być Beskid, planuję dużo traw! Są piekne
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies