Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

agata_chrosc... 21:32, 02 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
asica napisał(a)
Agata, Twój berberys znalazł miejsce na nowej rabacie którą dopiero uzupełniam. Dziwi mnie brak obwódki, według opisu powinna być. Może musi dopiero się wybarwić?



Moje maleństwo! Dobrze mu u Ciebie, to widać Myślę, że on na prawdę pokaże co potrafi dopiero późnym latem i jesienią, no i w przyszłym roku. Pozdrów go ode mnie jeszcze raz Widzę, że jakąś trawkę mu dałaś do towarzystwa i żurawki. Ja też w tym kierunku myślałam. Jeszcze ilex golden gem i jakiś iglak wchodził w rachubę. ALe ładnemu we wszystkim ładnie więc będzie super!
____________________
ogród w Holandi
asica 21:41, 02 lip 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Ta rabatka powstała w takim roboczym miejscu, gdzie rzucaliśmy gruz w czasie remontów, szykowaliśmy drzewo do kominka. Zamiast trawy zrobiło się klepisko. Denerwował mnie ten bałagan. Na razie to taka robocza wesja. Część żurawek odzyskana z innych części ogrodu, kilka dokupiłam. Miskanty odsadzone z większej kępy. To na razie tak, żeby pusto nie było. I żeby rośliny się rozrastały. Trawnik zryty został przez samochód który pomagał pozbyć się ogromnego korzenia leszczyny.
Układ rabat ma być podobny do poniżej zrobionego w gardenpuzzle (rośliny niekoniecznie takie, dobrane takie jaki dostęne)




____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
agata_chrosc... 21:57, 02 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No to już jakiś pomysł jest. Jak bym miała coś podpowiadać, to obejrzenie Danusi realizacji z wrzosowiskiem. Tam są berberysy (co prawda kolumnowe, ale chodzi o kolory bardziej niz pokrój), trawy i wrzosy. Całość na prawdę robi wrażenie. Niezła inspiracja.
____________________
ogród w Holandi
kaisog1 22:08, 02 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
asica napisał(a)

Asia a jaki to berberys?

Małgosiu - Berberys orange beskid. Miał być Agatki, ale koszty wysyłki przerosły nasze oczekiwania. Został więc u mnie


Żeby się tak wybarwił potrzebuje duzooooo słońca Jak mu dasz światła to za 2 tygodnie będzie taki jak oczekujesz. W półcieniu pozostanie taki zielono- czerwony
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
asica 07:47, 07 lip 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Wszyscy mamy pewnie ten samproblem. Codzienne burze sprawiły, że preparaty przecigrzybowe są niemal co dzień w użyciu - pojawił się mączniak na azaliach, plamistość na różach. Na cukinie grzyb urósł mi w jedną noc jakby pokrył się watą



____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 21:38, 08 lip 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Kwiatowo, bałagan jak zwykle, próba zrobiena rabaty w jednej tonacji kolorów spełzła na niczym. Miał być fiolet, róż, biel, niebieski. Ale wszystkie wykopane i przesadzone w inne miejsce "żółtki" odrosły . A niech rosną, sama nie wiem czy słusznie chciałam ich się pozbyć .



____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
agata_chrosc... 21:41, 08 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Asia, a czy wszystko musi być tak pod sznurek? Masz gąszcz kwitnących roślin, czego chcieć więcej? Poza tym żółty z niebieskim i białym bardzo ładnie się komponuje! Pozdrowienia
____________________
ogród w Holandi
Joanna___ 00:08, 11 lip 2012

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Czytam forum od niedawna i spaceruję po ogrodach.Bardzo mi się podoba Twoja rabata ziołowa.Jakbyś miała fotkę z dalszej perspektywy to baaardzo chętnie bym zobaczyła.
Szukam też pomysłów na uporządkowanie ogrodu,więc napewno jeszcze tu wstąpię.
Hortensje cudne....a ja nie lubię hortensji....hm....sama już nie wiem.
A mączniaka dziś zobaczyłam na Karaganie,nie spodziewałam się.
Pozdrawiam
____________________
asica 16:19, 11 lip 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Witam Cię imienniczko. Zioła powsadzałam koło horensji, przy ganeczku, żeby zawsze były pod ręką. Bazylia (zielona, czarna i ta drobniutka -fajnie wygląda). Oregono i tymianek w 2 odmianach (2 smaki i 2 barwy), estragon, rozmaryn, w tym roku pojawił sie lubczyk, tymaniek. Chwilowo brak zdjęć aktualnych, bo ziółka zostały przycięte , żeby nie zakwitły)



Co ciekawe horensja uwielbia wodę, a zioła raczej mniej. Ale jakoś nie widzę, żeby im sąsiedztwo wzajemne szkodziło.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Przetacznik 16:25, 11 lip 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Jaki przytulny ganeczek u Ciebie, maty z wikliny dają bardzo miłe wrażenie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies