Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 14:31, 05 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Wendy79 napisał(a)
Piękny ogród! Klimat, konsekwencja, taki ujmujący czar. Daleki od tego,co sama coś tam robię (przez iglaki), ale chwycił mnie za serce od pierwszego spojrzenia
Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać, mając nadzieję, że dzięki urodzie twojego ogrodu, uda mi się przemycić jakoś zgrabnie kilka iglastych do mnie

Witam,
U mnie na odwrót, iglastych sporo, od nich się zaczęło, bo nie miałam pojęcia o ogrodach, a że pierwsze książki miały najwięcej iglaków na zdjęciach to też od nich zaczęłam, ale z czasem dodaję inne rośliny, aby troszkę urozmaicić.
Za to nie wychodzi mi uprawa warzyw, już nawet nie próbuję . A u ciebie warzywniak taki, że aż ślinka leci. No i te truskawki
Będę korzystać z twoich porad.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 15:02, 05 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Niektóre czosnki ozdobne już w pełni kwitnienia, a czosnek 'Krzysztofa' dopiero główki otwiera.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 15:12, 05 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
W donicach przy bramie garażowej przekwitnięte żonkile zostały zabrane do poczekalni. Gdy zaschną liście wsadzę je go gruntu na jesień. Na ich miejsce trafiły hortensje. Do tej pory były zawsze białe, ale skusiłam się na dwie białe i dwie zmieniające wybarwienie od limonkowych poprzez limonkowo-białe do prawie białych.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 15:33, 05 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Na rabacie w "kamiennym kręgu" do czosnków i orlików dołączyła z kwitnięciem trzykrotka andersa w trzech kolorach i szałwia omszona 'Caradonna'.






____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 15:46, 05 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Zawilce wielokwiatowe przekwitły ale, zdobią je białe kuleczki, które będą pękać i pokrywać się białym puszkiem.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 15:55, 05 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
W innych częściach ogrodu zaczyna też kwitnąć szałwia omszona:
'Caradonna'


'Viola Klose'

'Rhapsody in Blue'


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:12, 05 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Pojawiają się też nieśmiało kolejne trawki w moim ogrodzie posadzone jesienią, a to za sprawa ogrodowiska( jeszcze ich nie widać, ale to pewnie kwestia czasu):
miskant chiński 'Flamingo' na zachodniej skarpie

rozplenica japońska 'Hameln' przy ścieżce do huśtawki ( prawie niewidoczna pomiędzy zawilcami wielokwiatowymi)

miskant chiński 'Adagio' pomiędzy ławeczkami pod brzozą - mamy nadzieje, że da radę, bo ładnie przewieszałby się nad ceramicznymi kulami





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:47, 05 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Bodziszek żałobny 'Sambor' dalej gra pierwsze skrzypce w górnej części na rabacie w "kamiennym kręgu" ( to już jego czwarty tydzień kwitnięcia), czeka na towarzystwo - ostróżki, różę 'Artemis' naparstnice i pysznogłówki a one jeszcze daleko na min.


Tyły bodziszka, które będą królować na rabacie jak przekwitnie.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:53, 05 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Placyk z ogniskiem o poranku.





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Kondzio 16:58, 05 cze 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ogrod przepiękny, pełen zacisznych zakamarków i soczystej zieleni. Poprostu pieknie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies