Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

agata19762 22:59, 05 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Anitko uwielbiam to Twoje miejsce!!!
Cudowny masz ogród powtarzam się.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Anitka 17:54, 07 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Czoski już przekwitają, wielka szkoda, ale i tak ich zielone główki unoszą się na rabatą zwacając uwagę. Decyzja - wpisujemy na jesienna listę zakupową




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Wendy79 21:08, 07 cze 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
I ja się powtórzę, ale Twój ogród mnie zaczarował.
Czy to piękne drzewo o limonkowych liściach na zdjęciach to może glediczja?
Możesz mi podpowiedzieć jakieś kompaktowe iglaste do ogrodu?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Kasia_CS 23:42, 07 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anitko, Twój ogród mnie zachwycił... i jeśli w dodatku sama to wszystko obmyśliłaś, to czapki z głów! Zazdroszczę ludziom, którzy mają tak olbrzymi zmysł projektowania. Stworzyłas cudowne miejsce, własnymi rękami i to taki duży kawał przestrzeni. Wszystko wspaniale ze sobą współgra, dopełnia. Bardzo dojrzały ten Twój azyl Tak pozytywnie zazdroszczę tego zakątka na ziemi niech Ci wszystko cudownie rośnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anitka 18:06, 08 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wendy79 napisał(a)
I ja się powtórzę, ale Twój ogród mnie zaczarował.
Czy to piękne drzewo o limonkowych liściach na zdjęciach to może glediczja?
Możesz mi podpowiedzieć jakieś kompaktowe iglaste do ogrodu?


Tak, to drzewko to glediczja trójcierniowa 'Sunburst, nie wytwarza kolców i owoców jak w przypadku zwykłych glediczji trójcierniowy. Mamy aż cztery sztuki . Każdy kto przychodzi do nas o nie pyta, bo chce je mieć u siebie. Ja tez je polecam. Mają ażurową koronę, inne rośliny im towarzyszące nie mają problemów pod nimi rosnąć
Z iglastych, które mam u siebie polecam poniżej kilka przykładów:
- cyprysik groszkowy ' Filifera Aurea' (rośnie wyższy) i mniejszą wersję 'Filifera Aurea Nana' - one oba mają złociste wybarwienie
- cyprysik groszkowy 'Filifera' i 'Filifera Nana' mniejszy, bardziej zwarty - te są zielone
- świrki gniazdkowe 'Nidiformis' - zwarty pokrój, nie mam z nimi żadnych problemów, nigdy nie chorowały i nie wymagały oprysków, miałam je wcześniej na balkonie, gdy mieszkałam w bloku, nie wymagają cięcia, rosną u mnie nawet w nie ocieplonych betonowych donicach i za murkami oporowymi
- żywotnik zachodni 'Golden Tuffet' - bardzo zwarty, miękkie igły, pięknie odróżnia się na rabatach
- cisy Hillii ( nie zawiązuje owoców), Hiksi ( ten mniej, bo ma owoce i na jesień cała gromada ptaków robi nalot na nasz ogród i pozostawia po sobie mnóstwo "śladów"), i odmiany kolumnowe o wąskim pokroju - 'Fastigiata' ( zielony) i 'Fastigiata Aurea' (złocisty)
- sosny górskie 'Pumilio'(bardzo zwarta), 'Ophir'( w zimie ładnie zmienia kolor na złocisty), 'Mops'ma 1-2 cm przyrosty
- świerk 'Barryi'- Rośnie powoli, bardzo gęsty
- żywotnik zachodni 'Rheingold'- ładnie wybarwiony na złocisty kolor, rośnie u mnie nawet pod brzozami


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 18:21, 08 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kasia_CS napisał(a)
Anitko, Twój ogród mnie zachwycił... i jeśli w dodatku sama to wszystko obmyśliłaś, to czapki z głów! Zazdroszczę ludziom, którzy mają tak olbrzymi zmysł projektowania. Stworzyłas cudowne miejsce, własnymi rękami i to taki duży kawał przestrzeni. Wszystko wspaniale ze sobą współgra, dopełnia. Bardzo dojrzały ten Twój azyl Tak pozytywnie zazdroszczę tego zakątka na ziemi niech Ci wszystko cudownie rośnie


Dziękuję za odwiedziny i te miłe słowa. Tak, wszystko wymyślam sama, a mój mąż to już się boi kolejnych pomysłów, szczególnie, gdy trafiłam na ogrodowisko i oglądając te wszystkie ogrody mam w głowie wielkie zmiany, ale niestety część pozostanie tylko w mojej głowie. Tworzysz piękne miejsce i dobrze, że wybrałaś mieszkanie na parterze z ogródkiem Nawet tak niewielki ogródek czy balkonik może być uroczym miejscem.

Mam nadzieje, że będzie rosło, a to po części za sprawą porad osób z ogrodowiska. Podziwiam ich wiedzę i dziękuje wszystkim, że mogę również z niej korzystać.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:45, 12 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Weekend bardzo zabiegany, potajemnie zorganizowane urodziny męża , dopiero dzisiaj pobiegałam przed pracą z aparatem, aby uwiecznić na zdjęciach kilka fotek. Niestety deszczyk odwiedził nasz ogródek wcześniej, ale dobrze, że tylko delikatny i przelotny.

Przed weekendem w donicach na tarasie białe bratki, które niestety straciły już swoją urodę zostały wymienione na lawendę.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:51, 12 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Miedzy trawkami nieśmiało wyglądają pierwsze naparstnice purpurowe, jeżówki jeszcze w pąkach.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:53, 12 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Czosnki 'Krzysztofa' już w pełni otworzyły swoje główki.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:58, 12 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kwitną też trzykrotki ogrodowe - tą purpurową uwielbiam najbardziej za jej kolor kwiatów i delikatnie niebieskawe liście.







____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies