Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

abiko 13:23, 23 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Co to masz za drzewo w tym okroglaczku z bukszpanami?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anitka 14:39, 23 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agi2006 napisał(a)


Najwięcej tej biało zielonej konsekwencji widać u Asi Nawigatorki

Oj u Asi Nawigatorki konsekwencja w najwyższym wydaniu.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 15:05, 23 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
abiko napisał(a)
Co to masz za drzewo w tym okroglaczku z bukszpanami?


To magnolia, która będzie niewielkim drzewem. Wylądowała tu jak się okazało, gdy pierwszy raz zakwitł, że nie jest tą jaką była kupowana. Miał być w formie niewielkiego krzewu. A że miejsca nie mam już nigdzie na drzewko to przesadziłam, ją do tej okrągłej rabaty, bo wtedy powstawała. I na razie tam została.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:03, 28 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
W sobotę musieliśmy posprzątać w garażu, bo M przywiózł kantówki. Trzeba je będzie docinać i zaimpregnować.

Musimy ogarnąć pewne miejsce w ogródku. Niestety mamy suczkę i z jednej strony super, bo nie podsikuje roślinek, ale jest inny problem. Nie ma szans na sadzenie warzyw na poziomie zero
Będziemy robić podwyższone rabaty. Pod ogrodzeniem będą maliny. Część już wsadziłam wcześniej. Mam też zadołowane od jesienie od znajomej. Ale na razie ziemia mocno zmarznięta.


Tą nieszczęsna konstrukcję z poliwęglamu chętnie bym wymieniła, ale zostaje . Może w przyszłości coś innego powstanie jak na zdjęciu poniżej.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
koliber 11:07, 28 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Anitko, to ja od razu dopytam: dlaczego nie poliwęglan???

To pytanie na przyszłość, bo myślę nad tunelem i zaczynam się już pomału rozglądać
____________________
Zielona przestrzeń
Anitka 11:11, 28 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Przed sprzątaniem musiałam wynieść stojące tam donice, a od weekendu miało być już cieplej. No i teraz stoją na zewnątrz całą dobę i przechodzą "test przymrozkowy".
Szafirki zdają go bez problemu.



Żonkile też nocnych przymrozków się nie boją. Nawet te, które zostały od tamtej wiosny w doniczkach już całkiem spore.


Natomiast te które wykopałam i wsadziłam ponownie do donic na jesień dużo, dużo mniejsze.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:22, 28 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
koliber napisał(a)
Anitko, to ja od razu dopytam: dlaczego nie poliwęglan???

To pytanie na przyszłość, bo myślę nad tunelem i zaczynam się już pomału rozglądać

Kupiliśmy to cudo trzy sezony temu. Złożenie wyższa szkoła jazdy, a my naprawdę juz nie jedno według instrukcji już składaliśmy. Po pierwszej burzy część elementów odleciało. M szukał u sąsiadów. Jedną zobaczył nawet obok wystawionego kontenerka na śmieci.
M zrobił dodatkowe wzmocnienia z aluminium, troszkę pomogło, ale to co wyleciało ze środka i wymaga rozebrania części, żeby to wsunąć już nie do włożenia.

A po 3 sezonach część tych elementów popękało i kruszy się w rękach, szczególnie te w dachu, bo tam słońce mocno operuje. Tych pokruszonych zdjęć nie mam bo M wyrzucił.





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:28, 28 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Gdy po pierwszej nocy na zewnątrz zobaczyła ciemierniki w korycie to się załamałam, oklapnięte, sztywne, zlodowacone. Ale gdy temperatura się podniosła wróciły do normy i tak jest co noc. Hibernacja


I dehibernacja





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
koliber 11:39, 28 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Wielkie dzięki za info

Ciemierniki cały czas Ci stoją w ogrodzie?
____________________
Zielona przestrzeń
sylwia_slomc... 11:48, 28 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Pięknie się podniosły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies