Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 06:34, 16 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Basiu, Aniu, Kasiu dziękuję, że wpadacie do mnie
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 06:40, 16 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Atena napisał(a)
Pięknie, cudnie, bajecznie....
Anitko jak tak patrzę na Twój ogród to mi się wydaje że w moim to nic nie ma


Anetko, u mnie też tak na początku było, ale z biegiem lat nawet trzeba było coś przesadzić lub się pozbyć, bo było się za gęsto zrobiło. Ogród nauczył mnie cierpliwości W sumie ma już 9 lat.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 11:17, 17 cze 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Anitko, powtórzę za resztą odwiedzających - piękny masz ogród! I powtórzę za tobą - ogród uczy ogromnej cierpliwości. Mam podobne doświadczenia, wiele takich samych roślin i w zbliżonym kierunku zmierzam. Wysadzam i dosadzam. Kupiłam ostatnio podobne byliny. Też wszystkie w zimnej tonacji. Urzekła mnie twoja trzykrotka ogrodowa - nie znałam tej byliny a świetnie komponuje się z szałwią.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 19:40, 19 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)
Anitko, powtórzę za resztą odwiedzających - piękny masz ogród! I powtórzę za tobą - ogród uczy ogromnej cierpliwości. Mam podobne doświadczenia, wiele takich samych roślin i w zbliżonym kierunku zmierzam. Wysadzam i dosadzam. Kupiłam ostatnio podobne byliny. Też wszystkie w zimnej tonacji. Urzekła mnie twoja trzykrotka ogrodowa - nie znałam tej byliny a świetnie komponuje się z szałwią.

Witaj Iwonko, trzykrotkę ogrodową bardzo lubię Teraz wiem, że nie ma sensu denerwować się na początku, że jest dużo pustej przestrzeni, bo potem kończy się to przesadzaniem. No i "mody ogrodowe" bardzo zmienne
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:06, 22 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Weekendowy wypad do Holandii zakończony, pogoda dopisała jak na Holandię, 29 stopni. Zaliczone ogrody w Appeltern, ogrody zamkowe w Arcen i ogród Pieta Oudolfa w Hummelo. To już wystarczyło, żeby mieć teraz "kolorowy zawrót głowy".
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:12, 22 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Jako pierwszy zobaczyliśmy ogród Pieta Oudolfa w Hummelo. Już sam wjazd do niego zapowiadał, że było warto do niego zajrzeć.


Żona projektanta osobiście wita wszystkich gości i odpowiada na różne pytania o rośliny.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:18, 22 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Zaczęliśmy od starszej części ogrodu.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:26, 22 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Stare zabudowania pięknie wkomponowane w zieleń.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:30, 22 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Po drodze do nowego domu o bardzo nowoczesnej bryle mija się dużą rabatę, na której rośliny rosną razem z chwastami. Nikt się nimi za wiele nie zajmuje, ale takie jest założenie projektanta, a zarazem właściciela tego ogrodu.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:34, 22 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Nowy dom otoczony jest w przeważającej części trawami.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies