Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 22:31, 06 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)

super


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:37, 06 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Rumianka napisał(a)
Dawno tu nie zaglądałam i mam sporo do nadrobienia. Jednakże będzie ciężko nadgonić czytanie, gdyż teraz jest najlepszy czas na "bagrowanie" w ogrodzie, a komputer może poczekać do później... Zachwyciły mnie Twoje pgustowne kompozycje kwiatowe oraz nowe ozdobniki ogrodowe, a przy okazji zapytam, gdzie można kupić takie rybki?


Tak teraz nie czas na siedzenia przed laptopem. Trzeba korzystać z lata.

Rybki kupiłam w sklepiku przy szkółce w Ogrodach pokazowych Kapias. Miały od góry zamocowane takie zawieszki z drutu i sznureczek do zawieszania. Jedna miała to oderwane, kupiłam ją i to mnie zainspirowało, żeby wszystkie oderwać
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:42, 06 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)
przypomniałaś mi moja letnią wizytę w tym ogrodzie.
Przyjemnie oglądać znajome miejsca. Odmienione bo ogród się zmienia.
A do jakości zdjęć - wzdycham


Ja też byłam tam wcześniej w czerwcu i fajnie jest móc porównywać co się zmieniło.

Ja wszystkie zdjęcia robię na auto, w biegu, rozmawiając
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:02, 06 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
anpi napisał(a)
Anitko ja też tu nocą buszuję i smakuję Twój i te wszystkie inne ogrody które pokazujesz ,mam nadzieję że bez żadnego uszczerbku na ich uroku


Jak ćmy buszujemy Ale nic nie pożeramy. Trzymam kciuki za walkę. Ja na razie wygrywam - bukszpany całe.

Aniu zobacz jak idealnie wstrzeliłaś się kolorkiem z tą klateczką. Bosko Pasuje idealnie. Roślinki też. Dodałam tylko ocynkowana osłonkę na ta plastikowa doniczkę. Dziękuje

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:25, 06 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
anpi napisał(a)
...aż poczułam na języku te kaktusy które mi zaserwowałaś akurat teraz!


Nie przepadam za kaktusami, mam jednego w pokoju syna na parapecie. Właśnie go przesadzałam ostatnio i z tego powodu ich nie lubię. Kupił sobie jako dzieciak i nie daje wyrzucić. Leży już na parapecie.

Mamuśka woli za to sukulenty

Kolekcja się powiększa.





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:29, 06 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:31, 06 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Niektóre nawet zakwitły.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:37, 06 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
KasiaBawaria napisał(a)


Takze po bokach czy tylko od gory?


Piekne ogrody pokazujesz.Uwielbiam polaczenie roslin z kamieniem, murami, cegla.


Po bokach, od góry też bym chciała, ale już nie dostajemy. Nawet z drabiny i nożycami na wysięgniku.
Takie akrobacje się odbywają.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu?page=449
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
anpi 23:47, 06 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Anitka napisał(a)


Jak ćmy buszujemy Ale nic nie pożeramy. Trzymam kciuki za walkę. Ja na razie wygrywam - bukszpany całe.

Aniu zobacz jak idealnie wstrzeliłaś się kolorkiem z tą klateczką. Bosko Pasuje idealnie. Roślinki też. Dodałam tylko ocynkowana osłonkę na ta plastikowa doniczkę. Dziękuje


Ciekawa byłam ,czy Ci podpasuje...ale zawsze można przemalować...pomyślałam
Ale faktycznie trafiłam...chyba że specjalnie do niej dokupiłaś stoliczek i krzesełka
Z tą osłonką na doniczkę super!!!
A cały ten sykulentowy kącik do pozazdroszczenia ,zresztą jak cała oranżeria!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anitka 23:50, 06 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)


Nie dziwię Ci się ja z telefonu z doskoku siedzę a do laptopa nie jestem "dopuszczona".
U mnie budka nie może być latem wystawiona bo osy gniazda budują Musiałam schować i wystawię na zimę fajne dodatki nazbierałaś dzięki podróżom.

Ciekawy u Ciebie będzie ten niski czosnek akurat pod klimat Twojego ogrodu.

A jak się ta paproć nazywa? Duża rośnie czy miniaturka bo nie zapytałam, kolorki mi się spodobały


U mnie w jednej z budek szerszeń zrobił sobie gniazdo. Nie miałam pomysłu jak się tego pozbyć. Zaczekałam wieczorkiem jak do niej wszedł. Zakleiła otwór taką srebrna taśmą * kilka razy) i eM wywiózł domek do pracy. Przed firmą otworzył. Gdy szerszeń wyleciał przywiózł do domu. Zalałam wówczas otwór wodą i wyciągnęłam zawartość. Osy mi gniazdo zrobiły ostatnio w skrzynce na listy.

Paproć to wietlica japońska 'Red Beauty'. Nie jest duża, dorasta do 40 cm.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies