Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 20:52, 21 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)

wypasne zakupy derenie uwielbiam....piękna Venus ma już zawiązki kwiatowe?
Moja już 3 roczek rośnie a 2 roczek kwitnie
Ogród wyczesany pięknie się jesiennie prezentuje
Tez mam sporo do wycięcia i nie ma kim niestety, Anitka będziesz jeszcze przycinać kulaski buksowe czy zostawiasz na wiosnę?


Dobra wiadomość z tym Venus. Nie wiem czy ma zawiązki kwiatowe. Jak je rozpoznać. Jest na dwóch pędach na końcu taki jakby pączek, ale nie wiem czy to to. Ale i tak poczekam.
Najpierw sadzimy potem wycinamy. Taka kolej rzeczy. Mój eM stara mi się pomagać, ale niestety komplikacje zdrowotne nie pozwalają na wiele.

Nic już nie przycinam. A bukszpanów tym bardziej. Za późno. Musze przymknąć na ich niegrzeczne fryzurki oko. wręcz zabraniam Przynajmniej w naszych stronach. W zeszłym roku przycięłam kulki na jednym jałowcu, bo mnie irytowały. Dobrze, że się ciemno zrobiło i tylko jednego. Po zimie całe to miejsce było brązowe. Ja nawet zrezygnowałam z wycięcia gałęzi co mi kolidowały na wsadzanym dereniu. Powiązałam je tylko sznurkiem i na przedwiośniu podetnę.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
basia3012 20:54, 21 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9486
Anitko, dawno nie zaglądałam. Cudna jesień w Twoim ogrodzie. Jest pięknie. Wianek przepiękny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anitka 20:56, 21 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Pszczelarnia napisał(a)
Piękna ta rabata z bukietowych. I kolory jesiennego ogrodu ładne, mimo przymrozków. U mnie powoli coraz bardziej bez liści.


U mnie też Ewo coraz mniej liści a drzewach. Odgłos spadających liści teraz zewsząd słyszalny.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:00, 21 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
deszczowymaj napisał(a)
Anitko Pięknie prezentuje się Twój ogród w jesiennych barwach ..mniami i jakie zakupy ciekawa jestem jak kwitnie ten Venus..zaraz wygoogluje


Kwiaty ma 10 cm. Przynajmniej tak obiecują.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:06, 21 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
basia3012 napisał(a)
Anitko, dawno nie zaglądałam. Cudna jesień w Twoim ogrodzie. Jest pięknie. Wianek przepiękny.


Jesień teraz rozpieszcza. A wianek ewidentnie sikorkom nie przypadł do gustu. Psotnice już każdy zakamarek ogrodu przeszukały i wianek nie uszedł ich uwadze. Tak się na nim wyżywają.




A ja dla nich zapas karmy zbieram.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:15, 21 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
W sobotę wycięłam leszczynę bordową za kompostownikiem. Bordową niby a zielona była i korzenie wrastały mi do kompostowników. Skorzystałam, że kompostowniki opróżnione.
Będzie więcej miejsca dla dwóch bzów po bokach.



Dary lasu rozrzuciłam i przekopałam.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:20, 21 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Nie zrobiłam zaplanowanego minimum sobotniego, bo ten jegomość mnie rozprasza. Już od kilku dni. Dobrze jest na kogo zwalić


Strasznie chce się zaprzyjaźnić Pobawię się, pogłaskam za uszkiem, ale jestem nieugięta. Może być tylko u mnie gościem Jeszcze drugi czarny nas odwiedza. Działam na nie jak kocimiętka



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
nicol21 21:20, 21 paź 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Pięknie jest!!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Anitka 21:26, 21 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774




Tu strzelił focha jak po oczach lampą błyskowa dostał.


A tu miarka się przebrała. Najpierw przez niego derenia nie posadziłam. Ale żeby od razu go sobie tak oznaczyć

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:47, 21 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
W środę Muszkieterki odwiedziły szkółkę. A potem pojechałyśmy do ogrodu w Brzoskwini. Kolejność powinna być odwrotna Najpierw należało zobaczyć jakie rozmiary drzewa czy krzewy osiągają a dopiero potem na zakupy się udać

Byłam już tam 10 lat temu i mam kilka roślinek z tego ogrodu. Fajnie było wrócić i zobaczyć jak ogród się zmienił. Jesienią ogród czarował kolorami. Choc trafiłyśmy na najgorszy dzień pogodowy.

Kilka fotek zostawiam.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies