Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

mira 23:08, 20 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mam sporo do nadrobienia - widziałam że opisywałaś ogrody - będzie fajna lektura i już dziękuję za nie.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kokesz 14:35, 23 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anitka, czy twoje cyprysiki nana gracilis też mają susz w środku tak jak tuje? Wczoraj wszystko wyczyściłam ale gałązki w środku trochę gołe po tym czyszczeniu, czy one zarosną? Od ubiegłego roku maluchy urosły ale pokrój mają luźniejszy nawet bałam się, że gdyby spadł śnieg to mógłby je połamać bo kruche są. Czy Ty swoje przycinasz?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anitka 12:13, 06 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)
Poczytałam Twoje historie i piwniczne też i podziwiam zapał do malowania.


Teraz docinamy i układamy stare deski
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 12:15, 06 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Też kiedyś przywiozłam reo z wakacji miałam je nawet posadzone w ogródku. Starsza sąsiadka się dziwiła, że domowe kwiaty sadzę do ogrodu


Teraz będzie trudniej przywozić sadzonki z wakacji. Ja wystawie w donicy na taras jak się ociepli.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 12:21, 06 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
mira napisał(a)
Mam sporo do nadrobienia - widziałam że opisywałaś ogrody - będzie fajna lektura i już dziękuję za nie.


Dodałam ostatnio relacje z Kuby i ogrodu Orchidarium Soroa.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/4043-kuba?page=7






____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 12:29, 06 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Anitka, czy twoje cyprysiki nana gracilis też mają susz w środku tak jak tuje? Wczoraj wszystko wyczyściłam ale gałązki w środku trochę gołe po tym czyszczeniu, czy one zarosną? Od ubiegłego roku maluchy urosły ale pokrój mają luźniejszy nawet bałam się, że gdyby spadł śnieg to mógłby je połamać bo kruche są. Czy Ty swoje przycinasz?


Mają, ale nie wiele, bo opada co roku. Teraz, gdy podrosły i gałęzie są luźniejsze
- opada. Nieraz troszkę potrząsnę. Nie zarastają, gałęzie od środka są gołe. Ale z zewnątrz tego nie widać u mnie. Ja mam posadzone w mocnym cieniu. Przycinałam na początku, teraz czasu zwykle na nie mi brakuje. W sumie to niewiele uwagi im poświęcam, rzekłabym nawet, że wcale.

Tak jest w środku po rozchyleniu gałęzi.



A tak na zewnątrz.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:02, 06 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
U mnie wiele się ostatnio dzieje - remontowo, zdrowotnie, "zawodowo" i .... o tym za chwilkę.
Ogród zszedł na plan boczny, choć coś w nim robię również. Może w weekend zrobię jakieś fotki.

Nie chciałam zapeszać, ale już mogę przedstawić co mnie miedzy innymi absorbuje ostatnio. Pamiętacie naszą psinkę Funie, która odeszła w lipcu po ciężkiej chorobie. Minęło już troszkę czasu i "dojrzeliśmy" do decyzji, że jesteśmy gotowi na nowego członka rodziny EM wieczorem powiedział, że poszukajmy, weszłam na stronki schronisk w okolicy i takiego kundelka wypatrzyłam Wiele osób często mi pisze, że jestem konsekwentna i chyba jest coś na rzeczy Serducho mocniej zabiło i taka Funia II jest u nas - przedstawiam Kropkę.





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:08, 06 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
A tu zaskoczę wszystkich zazdroszczących mi konsekwencji. Kropka przyjechała ze schroniska z ....... Kreską



I takie dwie schroniskowe perełki teraz mi głowę zawracają. Na szczęście panny się polubiły i są nierozłączne. Jutro minie 2 tygodnie, gdy są z nami.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:12, 06 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:17, 06 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Raz na górze

Raz na dole



Ale najlepiej razem Choć mają dwa legowiska
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies