Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Mary 06:52, 17 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Anitka napisał(a)




Glediczje teraz kwitną - całe oblepione owadami. Buczy jak w ulu.


Tak się nieraz zastanawiam ile osób zakupiło glediczje przez moje panienki

Dopisuję się do tej listy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
nicol21 21:06, 17 cze 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Piękna, długa seria! Ogród zjawiskowy i klimatyczny!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Waclaw 21:24, 18 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Mary napisał(a)

Dopisuję się do tej listy.

chyba i ja kupię
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 00:01, 20 cze 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
A ja już kupiłam, 4 sztuki. A co, jak szaleć to szaleć.
Podobnie jak Sylwia w miejsce worka posadziłabym świecznicę. Może o bordowych listkach?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
monis22 12:46, 22 cze 2020

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 10
Anitka napisał(a)


Oj te książki, które czytałam na początku to głównie o iglakach były, więc maiłam sporo iglaków. Ale to był rok 2006. Nikt o trawach czy bylinach nie pisał. Teraz wiele się zmieniło w projektowaniu. Ja na początku korzystałam też z prasy kolorowej. Do tej pory wolę przeglądać czasopisma drukowane niż wydania w wersji elektronicznej. Fajne aranżacje, porady o roślinach, szkodnikach, chorobach, cięciu wyrywałam i wkładałam do segregatorów. Mam je do dzisiaj. Chyba jeszcze można mnie zaliczyć do ludzi starej daty mam wszystko poukładane tematycznie

Anitko, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Twoje segregatory wyglądają świetnie. Też lubię "porządek w papierach" . I tak sobie myślę, że miałaś dobry pomysł - trzymasz tylko to, co ciekawe i dla Ciebie ważne. W razie potrzeby nie trzeba się zastanawiać: "gdzie ja o tym czytałam?", tylko po prostu przejrzeć swoje segregatory. Chyba podchwycę Twój pomysł . Jeszcze raz dziękuję
Pszczelarnia 13:02, 22 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anitka napisał(a)










Bardzo, bardzo mniam!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:12, 22 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anitka napisał(a)



I to ujęcie robi wrażenie.

I jest wrażenie "łał" po całości.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KOla 19:43, 22 cze 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Piękny ogród, wpadłam po uszy, siedzę i oglądam strona po stronie. Mój niedościgniony ideał. Już wiem, że moje 730 m2 to za mało na to wszystko co bym chciała
____________________
Ola
Anitka 22:36, 05 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
KasiaBawaria napisał(a)

Przepiekne masz orliki.Kiedys ich nie lubilam, chyba slepa bylam moja kolekcja tez sie powieksza.
Jakie masz plyty tutaj?Bo szukam u siebie na taras i bardzo mi sie twoje spodobaly. Sa tylko kladzone a nie klejone?


Orliki fajnie łączą się z późno startującymi roślinami - ja je łącze z paprociami, rozplenicami, hortensjami.
Te płyty są betonowe z firmy Li..t. Tylko na tym tarasie przy samym domu są klejone, bo taras był wylany betonowy z powodu dużego spadku. W pozostałych częściach ogrodu kładzione tylko na podbudowie. W niektórych miejscach płyta obok płyty a w niektórych płyty oddzielone od siebie. Te oddzielone są po części by woda wsiąkała i łatwiej ścieżki po łuku układać.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:45, 05 lip 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Monia81 napisał(a)
Anitka kwiecia pięknego u Ciebie coraz więcej, na tle tego drzewostanu wyglądają przepięknie kwitną ci już ostróżki, u mnie dopiero się szykują buziaczki


Bardzo lubię mój drzewostan i ten zapożyczony. Kwitną te ostróżki kupione w tym roku, choć te wcześniej posadzone też już kwitną, tylko po tych ciągłych, obfitych deszczach mocno się pokładają.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies