Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

sylwia_slomc... 20:15, 11 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Mirka napisał(a)
Dorotko gdyby nie niefortunny zbieg okoliczności i pandemia to byśmy Ci zrobiły nalot i pomogły, a tak to lepiej nie mówić coraz bardziej się zacieśnia dookoła.
_____________________________________________________________________________________________________

Zacieśnia się Sylwia i to bardzo. Ja właśnie jestem na kwarantannie i czekam testy. Mojemu szefowi zachciało się balowania i poszli w sobotę na wesele . Są zarażeni z potwierdzeniem No i ja od czwartku chora jestem. Trzeba być rozważnym.

U mojego syna w klasie chłopak czeka na wynik testu, my w rodzinie już dwa przypadki pozytywne mieliśmy, wujek bardzo źle przechodził, szwagierka bezobjawowo. Unikamy ile się da, ale czasem trzeba wyjść do ludzi, choćby po zakupy....
Zdrowia i sił życzę, nie daj Się.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kokesz 23:25, 11 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anitka napisał(a)


Dorotko dziwne. Ja pozbierałam nasionka z kilku dyni i wymieszałam. U mnie już drugi sezon są takie jak " matka" - płaskie z wgłębianiami. Chyba trafiło Ci się nasionko z genem recesywnym. A długo czekałaś ze zbieraniem, bo one na początku jak piłeczka wyglądają, potem dopiero przyjmują właściwy kształt.

Ale obiecuję, że będziesz miała z wgłębianiami.



Z nasion mojej białej dyni posadziłam dwie sadzonki i mam dynie w różnych kolorach: ciemna zieleń w żółte prążki, jasna zieleń w biale paski i żółte
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Agania 08:36, 12 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ten ogród bardzo mi przypomina ogród w Pisarzowicach z początków jego
udostępniania dla zwiedzających, warzywnik bardzo ładnie utrzymany, a wrzosy to chyba tak dla żartu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
KasiaBawaria 08:56, 12 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Odwiedzony ogrood ladny, choc dla mnie za duzo przycinanych roslin. Lubie jak jest bardziej naturalnie.Zazdroszcze ci tych duzych drzew, w moim sasiedztwie by to nie przeszlo niestety.
____________________
Zapraszam na kawe
Anitka 21:10, 16 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Magleska napisał(a)
Anitka ......rewelacyjna ta część warzywno -owocowa-bardzo mi się podoba .... zapisuję sobie fotkę dla inspiracji


Ta część jest bardzo pomysłowa. Też mi się bardzo podoba.
U mnie eM część kompostu rozsypał, dodał obornik koński i przekopał.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:12, 16 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pięknie pokazałaś, moje fotki z tego ogrodu nigdy tak ładnie nie wyszły Chyba go lepiej poczułaś


Oj z tym to się nie zgodzę. Ciebie nikt w relacjach nie pobije.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:22, 16 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dorota123 napisał(a)
Anitko my już tylko z emem w domku jesteśmy, Nawet mój najmłodszy pomocnik wyfrunął z domku za dziewczyną. Do Warszawy się przeniósł półtora roku temu. Jak przyjeżdża to pomaga mi ile da radę, a i mój nieogrodowy mąż też co raz częściej musi mi coś pomóc. Ogród już sprzątam, całkiem nieźle trawnik się zregenerował, większość bukszpanów obcięta. Ile daję radę tyle robię, ale jednak czuję presję przed nagraniem roku w ogrodzie. Dobrze, że jeszcze miesiąc mam na sprzątanie, to może się wyrobię.


U mnie też wiele nie zrobione w tym roku, rączka się zbuntowała. A teraz to już tylko mogę leżeć i pachnieć. Ale ja presji nie ma na szczęście. Ale Dorotko powód takiej Twojej presji to mega wyróżnienie. Wyjdzie super. Pamiętaj to my widzimy najwięcej niedociągnięć. Trzeba się skupić na tym co fajne, ładne a nie zwracać uwagi na jakieś tam malutkie braki. Umiejętnie przerobić je na plusy.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:27, 16 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dorota123 napisał(a)
Mam kolka dyń w kolorze budyniu waniliowego, wcześniej były białe ale ciągle nie miały tych ślicznych roweczków. Mam 3 malutkie dynie z wgłębieniami i one są białe. Zrobię w tym tygodniu zdjęcia moim zbiorom dyniowym. Może to przez kiepską ziemię i suszę, ale na start dostały kompostu i były podlewane co kilka dni.


Dorotko, te co ja mam to takie malutki - 10-12 cm średnicy mają. I ich nasionka Ci wysyłałam. Jakoś ta jesień u mnie bez dekoracji jest i będzie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:29, 16 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dorota123 napisał(a)
No to jeszcze jeden wpis
Odwiedzony ogród bardzo ładny. Podziwiam tak konsekwentnych ogrodników, ja jak to w moim zwyczaju nawtykałabym tam jeszcze całe morze roślin.


Pojawia się tam wiele nowych roślin, wiec z czasem pewnie będzie gęściej. Ale i tak jesteś Dorotko jedną z kilku mistrzyń nawtykania jaką znam Zawsze zastanawiam się jak wy to robicie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:37, 16 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dorota123 napisał(a)
Sylwio dziękuję Mam nadzieję, że się wyrobię, a jeśli nie to powiem, że tak ma być Ptaszkom też trzeba coś zostawić.


I takie nastawianie lubię najbardziej
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies