Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 23:45, 10 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
KOla napisał(a)

Co to za odmiana, ta zielona?


To hortensje ogrodowe z serii Magical Four Season, kupione w markecie - zmieniają kolor kwiatów kilka razy w sezonie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
MiluniaB 01:24, 11 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Anitka napisał(a)


Może to nudne nasadzenia u mnie w korycie, co roku to samo, ale hortensje super się tam sprawdzają. Cieszą od wiosny do przymrozków. I nawet jeszcze dłużej.
Tak teraz wyglądają.

A te przed domem inaczej wybarwione teraz.

Jejku jakie piękne te zielone hortensje. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Cudnie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Anitka 06:54, 11 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
MiluniaB napisał(a)

Jejku jakie piękne te zielone hortensje. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Cudnie


Też mnie zachwycają
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:10, 11 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
inka74 napisał(a)
Jestem pod ogromnym wrażeniem akcji z korytami, no szacun dla koordynacji całości i współpracy. Nowa rabata idealnie pasuje. Bardzo mi się też podoba połączenie jeżówek z czyścami. I nie wiem czy ślepa byłam ale dopiero teraz dostrzegłam ogród zimowy z pięknymi niebieskogranatowymi ramami. To, że drzwi masz boskie to pamiętam ale przeszklenie dopiero teraz dojrzałam. Bomba.


My to już ekipa od akcji korytowych.
Ogród zimowy już pojawiał się na fotkach, nawet wnętrze pokazywałam. On jest w tym samym kolorze co drzwi. Brama garażowa też ma ten sam kolor.

Po połączenie czyścca z jeżówkami bardzo lubię.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:20, 11 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dorota123 napisał(a)
Anitko urosło mi kilka białych dyń od Ciebie tylko one są okrągłe jak piłeczka. Jak wyglądają u Ciebie, mają te piękne wgłębienia?


Dorotko dziwne. Ja pozbierałam nasionka z kilku dyni i wymieszałam. U mnie już drugi sezon są takie jak " matka" - płaskie z wgłębianiami. Chyba trafiło Ci się nasionko z genem recesywnym. A długo czekałaś ze zbieraniem, bo one na początku jak piłeczka wyglądają, potem dopiero przyjmują właściwy kształt.

Ale obiecuję, że będziesz miała z wgłębianiami.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:46, 11 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
KasiaBawaria napisał(a)
Pieknie u ciebie. Uwielbiam ten klimat stworzony z drzew. A powiedz mi, co za nimi jest?Dzialka sasiada?Las?


Kto u mnie był to wie jak blisko mam sąsiadów Może tego nie widać na fotkach, ale działka to taka typowa "sypialnia podkrakowaska" tak jak my to nazywamy Wąska droga, ślepa a po jej dwóch stronach działki z domkami. Na szczęście przed nami nikt się jeszcze nie wybudował i jest wielka łąka -plusy widoczek mamy, ale chwasty sieja się strasznie. Trzeba nasz kawałek drogi plewić. A z pozostałych trzech stron mam działki z domami sąsiadów. Os wschodu i zachodu bardzo blisko - odległości minimalne. Sąsiadów lubimy i dobrze nam się razem mieszka w tym miejscu Ale stawialiśmy od początku na intymność, dlatego nie mam wysuniętego tarasu i skarp dookoła domu. Wszyscy sąsiedzi takie skarpy z tarasami mają i na początku bardzo byli widoczni. Nasz tarasik daje mego poczucie prywatności. Duże rośliny tak sadzone by przysłaniać te najgorsze miejsca u sąsiadów - tarasy, okna.
Od południa, gdzie altana dom sąsiadów jest dalej i w związku ze sporym spadkiem mniej widoczny. Altana jest tak usytuowana, że go przysłania i wykorzystuje dużego orzecha u nich jako tło nad dachem. Nie obawiam się jego wycinki jeśli taka by nastąpiła, bo w dali mam widok na górkę a na niej jest bardzo dużo drzew. Tam przebiega tez główna droga i jest kilka domów. Teraz je mniej widać, gdy nasze urosły, ale w zimie je widać.
Fotki z balkonu z dzisiejszego ponurego, deszczowego poranka.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:31, 11 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
KasiaBawaria napisał(a)

Pieknie ci rosna ciemierniki. A pokaz tego cyprysika na pniu bo sie zastanawiam czy swojego podciac.


Nie lubię go i fotek mu nie robię często. Poszłam teraz i zrobiłam Rośnie już tu 12 lat. Raz w roku przycinany.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:34, 11 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)


A ja pozbierałam nasionka z białych mini dyń, kupionych w zeszłym roku i wyszły mi zielone pasiaki


No to chyba ja mam tylko farta, bo moje urosły takie same jak te co z nich nasionka pozbierałam. A zrobiłam tylko 2 sadzonki, posadziłam 1, bo one bardzo dużo dyni wytwarzają.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:37, 11 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)

Anitko upchane jak zawsze po mistrzowsku
Była sobie historia o małych korytkach


Pewnie coś tam dosadzę jeszcze. Dodałam troszkę cebulowych i orliki. Będę obserwować na bieżąco w przyszłym sezonie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:47, 11 paź 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Pszczelarnia napisał(a)


Powtarzam za Dorotą, miałam to napisać - gapię się. I mam niesamowite miłe odczucia. Harmonia, spokój, solidność.


Mam wrażenie, że dzięki temu nie widać, że ogród bez mojej opieki jest ostatnio pozostawiony. Nie rażą po oczach zaniedbania pielęgnacyjne. To mnie cieszy. Mogę leniuchować ogrodowo Odchodzę od drewna - za dużo pracy z konserwacją. Ręka już nie da rady. Kamień trwalszy i bezobsługowy, jeśli myjkę w kąt odstawimy, a pozwolimy mu naturalnie starzeć się i patynować.

W korycie na miejscu huśtawki wody nie będzie. Wylęgarnia komarów się zrobiła. Em wziął wiertarkę i przewiercił otwory z dnie. Na wiosnę będziemy działać w tym miejscu. Cała zima na planowanie i wymyślanie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies