Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 21:12, 09 sty 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Roocika napisał(a)
Świetna kolorową jesień miałaś w ogrodzie


Tak, teraz koloru mniej, ale nie ma co narzekać. Taki cykl przyrody. Też potrzebuje oddechu a my wiosnę doceniamy bardzo. Będziemy cieszyć się każdym rozwijającym się kwiatkiem czy pojawiającym się listkiem. Teraz cierpliwie czekamy.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:19, 09 sty 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)
Piękną jesień pokazałaś, już miałam się zapytać czy zimę miałaś


Zima pojawia się w wersji mini i bardzo "krótkiej" od czasu do czasu.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:29, 09 sty 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
inka74 napisał(a)
Przepiękna jesień u ciebie. Obrazy naturą malowane. Masz niezwykłą umiejętność kompozycji roślin. Bez nadmiernej ilości koloru , doskonale zaakcentowane smaczki.


Dziękuje Iwonko. Ja na poszczególnych rabat wybieram takiego "króla lub królową", którzy "gwiazdorzą" i pod nich dobieram całe towarzystwo. Jedne miejsca uspokajam a w innych dodaję koloru.





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:42, 09 sty 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)
Doczekaliśmy się fotek bardzo zmienił się ogródtrawy i byliny robią dobre wrażenie, ogród aż kipinowa rabata też już na bogato zarośnięta, nigdy bym nie pomyślała że tak późno zrobiona.
A zdziwisz się że moją uwagę przyciągnął czyściec, że tak sobie na kamieniach rośnie...muszę swojego przenieść na kamienisty nieużytekżebym do wiosny nie zapomniała tej inspiracji to muszę zapisać do wiosennych prac.
Piękne te zasychające byliny w trawach, och.....


Tak, teraz trawy bardziej są widoczne, tym bardziej, że u mnie wciąż niepowiązane. I zaschnięte byliny fajnie się z nimi komponują. A czyściec to taka kropla koloru w tych brązach teraz. On sobie świetnie radzi w takich nieużytecznych, kamienistych miejscach.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:00, 09 sty 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
basia3012 napisał(a)


Anitko, czy to ten klon, który wiosną, chyba w maju, tak oberwał od mrozu?
Ogród u Ciebie zawsze piękny. O każdej porze roku, po prostu przepiękny. Pozdrawiam serdecznie. Zdrówka życzę.


Tak, to ten klonik, który w maju dwa razy oberwał od przymrozków. Znacznie mniej miał liści, ale nie narzekam.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:05, 09 sty 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agatorek napisał(a)
Ale u Ciebie jest cudownie...


Dziękuje Agnieszko.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:32, 09 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Anitka napisał(a)




Jak banieczki na choince te suszki wyglądają, kartka Świąteczna dosłownie, cudnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 22:45, 09 sty 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
abiko napisał(a)
Przepięknie wygląda Twój ogród jesienią, mam tam ulubioną fotkę, którą pokazałaś. Patrzę i nie mogę się napatrzeć
A na Święta też będzie coś extra pewnie, bo co jak co ale z tego to Cię już znamy


Też nie mogłam się napatrzeć na tą jesień przez okno.

Aguś nic na Święta extra nie powstało. W sobotę przed myślałam, że coś zrobię, kupiłam nawet gałązki. Niestety ręka sprowadziła mnie na ziemię. Nie byłam w stanie ścisnąć jeszcze sekatora ani pistoletu do kleju na gorąco. Więc dekorowanie polegało na rozłożeniu "skarbów" z piwnicy. Miałam problem tylko z wiankiem, bo ten jesienny- dyniowy ni jak do świąt nie pasował. Zdjęłam go i patrzyłam na puste drzwi wejściowe. Pomyślałam trudno. I tu dziwnym zbiegiem okoliczności dobry duszek z ogrodowiska zrobił mi miła niespodziankę. Jakaś tajemnicza paczka czekała na mnie na poczcie. Poszłam po nią w poniedziałek, otwieram i łezka mi się w oko zakręciła. Iwonka z Wzgórza chaosu przysłała mi wianek przez siebie na drutach wydziergany. Dodam, że nic o braku wianka nie wiedziała. Bardzo dziękuje
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
basia3012 22:58, 09 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Anitka napisał(a)


Tak jesień pięknie ogród wybarwiła, u mnie przewaga złota.


Anitko, czy to żywopłot bukowy tak pięknie się przebarwił?
Ogród o każdej porze zjawiskowy. I zieleni dużo i kolorów trochę. Wszystkiego po trochu. Zimozielone to giganty. Teraz szczególnie je potrzebujemy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anitka 22:58, 09 sty 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
BKosimkArt napisał(a)
Piękne widoki jesienne Anitko!
Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz nadziei na Nowy lepszy Rok.
Ściskam


Basiu wzajemnie, tylko moje to bardzo spóźnione życzenia

By choć trochę klimatu świątecznego było to coś ustawiał, coś powiesiłam, skopiowałam sama siebie z zeszłego roku Gałązki, których nie była w stanie pociąć położyłam na korycie przed domem i na parapecie ( to była kopia zeszłoroczna).



Na szafce na tarasie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies