Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 14:28, 02 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
U mnie też tak miała, ale przy tych mrozach zdechła część tylko... reszta ładnie odbiła. Ale i tak ją przycięłam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 15:12, 02 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
https://www.mojewypieki.com/przepis/najprostszy-chleb-pszenny-na-zakwasie
Dziś piekłam ten. I mój błąd? Nacięłam go po wyrośnięciu, jak w przepisie, niestety opadł i już tak pięknie nie wyrósł w piecu.
Zdjęcie będzie za trochę, jak ostygnie.



Fajny ten przepis, i jest podpowiedź dla maszynistów

Cukier do chleba na zakwasie? Na to nie wpadłam i chyba dlatego tak ładnie wyrasta?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 18:12, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cukier, miód, słód są bardzo często dodawane do chlebów, drożdże (również te dzikie, z zakwasu) potrzebują dopalacza
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 18:19, 02 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
tulucy napisał(a)
U mnie też tak miała, ale przy tych mrozach zdechła część tylko... reszta ładnie odbiła. Ale i tak ją przycięłam.


Ja to się zastanawiam nad moimi gaurami... przeżyły zimę a teraz nie wiem czy te mrozy ich nie wykończą...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 20:30, 02 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
https://www.mojewypieki.com/przepis/chleb-powszedni
Dziś ten na tapecie, próbuję go, bo ze zwykłej mąki, której mam największy zapas. Kiepsko rósł, bo oczywiście ambitnie nie dałam drożdży ale w piecu w końcu ruszył .
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 20:31, 02 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Moja gaura też ładna była po zimie, a przed przymrozkami ją zasypałam korą, tak na wszelki wypadek. Jeszcze jej nie odgrzebałam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 20:35, 02 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
tulucy napisał(a)
Moja gaura też ładna była po zimie, a przed przymrozkami ją zasypałam korą, tak na wszelki wypadek. Jeszcze jej nie odgrzebałam.

Ja nie zasypałam... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:14, 02 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
mrokasia napisał(a)

Ja nie zasypałam... .


Ja też nie. Na Twojej ziemi ma większe szanse na przeżycie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:39, 02 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja sypnęłam na gaurę i perowskie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 18:14, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Wczoraj ogarnięta rabata pod domem, róże przycięte, śmieci zebrane, ziemia lekko wzruszona. Potem przycięte róże wzdłuż ogrodzenia.
Dziś ogarnięta jedna z rabat w obwódkach, róże, śmieci, ziemia. I zaczęłam sprzątanie śmieci na tej wzdłuż płotu, co wczoraj róże przycinałam. Mnóstwo kolek sosnowych... Znalazłam powojnika bylinowego, co już go opłakałam, że stracony, a on rośnie - tylko nie tam, gdzie szukałam, metr dalej
Dwie rozplenice wyglądają na suche.
Takie tam
BTW poskrzypka już szaleje

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies