Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Gruszka_na_w... 20:37, 06 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
O matko! Dopiero teraz się dowiedziałam, że drożdże też są na liście niedoborów sklepowych. Naród się wziął za pieczenie, czy pędzenie?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 21:03, 06 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pewnie i jedno, i drugie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 09:05, 07 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Muszę oblukać bułki grahamki. U nas drożdże bywają, mam nadzieję, że trafię. Kiedyś. A na razie mam jeszcze zapas zamrożony.

Wczorajszy chleb powszedni z MW. Piekłam w 220 przez 15 min. Potem w 200 jeszcze ok. pół godziny. Mąka pszenna zwykła i chlebowa w proporcji 3:2.

Miękki i skórka delikatna.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 09:17, 07 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Asia, właśnie obczajam ten przepis

Iza powieszę Cię jeszcze wytwórni drożdży nie prowadziłam

Haniu, jak to w jakimś memie było, że na Podlasiu pracują nad szczepionką na koronę, jednakowoż ciągle wychodzi im bimber
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 10:46, 07 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Wczorajsze prace ogrodowe - rabata wyczyszczona i wysypana korą. Chyba jako jedna z nielicznych w ogrodzie. Bo ja generalnie kory nie używam. Druga rabata dostaje tylko dlatego, że rozluźniam glinę. A trzecia, bo się robi i korą przysypałam kartony. A ta ze zdjęcia jest frontowa przed domem i zaczyna na niej stellata

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
BKosimkArt 10:49, 07 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Jaka piękna cebulowa rabatka, stellata już zaczyna, fajnie. U mnie na razie Susan tylko rusza.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
galgAsia 11:38, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Drożdże nabyłam na all… będę mrozić. Zapas mąki też mam.

Ten chleb i bułki to środa / czwartek - wzięłam urlop na czwartek i piątek, muszę odsapnąć.

Stelatka jeszcze zaspana , śliczna
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UrsaMaior 12:46, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
tulucy napisał(a)


Iza powieszę Cię jeszcze wytwórni drożdży nie prowadziłam



Hehhe no coooo Suche owoce, woda i już!;D
____________________
ogród pod lasem
galgAsia 13:25, 07 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jest jeszcze inny przepis:

2 ugotowane ziemniaki
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka jasnego niepasteryzowanego piwa (resztę można wypić )

Ziemniaki rozdrobnić np. blenderem. Wymieszać z cukrem. Wymieszać z piwem. Przełożyć do małej miseczki, przykryć ściereczką albo gazą. Po kilku dniach w temp. pokojowej powinny być drożdże.

Normalnie aż mam ochotę spróbować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 13:35, 07 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
galgAsia napisał(a)
Jest jeszcze inny przepis:

2 ugotowane ziemniaki
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka jasnego niepasteryzowanego piwa (resztę można wypić )

Ziemniaki rozdrobnić np. blenderem. Wymieszać z cukrem. Wymieszać z piwem. Przełożyć do małej miseczki, przykryć ściereczką albo gazą. Po kilku dniach w temp. pokojowej powinny być drożdże.

Normalnie aż mam ochotę spróbować


Piwa czy przepisu?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies