Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Gruszka_na_w... 22:40, 27 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Dobrze, że masz ogród pod ręką i mogłaś sobie choć spojrzeć na wiosenne kwiecie. Trzymam kciuki za szybki powrót do formy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 22:49, 27 mar 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
tulucy napisał(a)
Wylazłam dziś na chwilę na dwór. Przeszłam się dosłownie dookoła domu. Wróciłam cała mokra z wysiłku i padłam.

Kwitną żonkile pierwsze, z tych mniejszych. Hiacynty szaleją. Ostatnie kępy krokusów też już rozkwitły. Dereń jadalny kwitnie. Prymulki kolejne kwitną, inne zapączkowane. Znalazłam przylaszczki, kwitną na więcej nie miałam siły i odwagi.


Nie forsuj się. Ten dziad tak łatwo nie odpuszcza.
Ja po dwóch miesiącach wciąż jestem słaba.
Dodatkowo potwornie bolą mnie plecy…
Każda robota w ogrodzie to męka dla kości. Słabe to jest…
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasiek 23:13, 27 mar 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Lucy, pomalutku, nie nadwyrezaj sie, ten dran jest podstepny I niestety, niesie za soba przykre konsekwencje. Uwazaj na siebie, dbaj, rozpieszczaj...
Ale mnie zmartwilas
Zdrowiej kochana...
____________________
Bawarka
Magara 23:22, 27 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Lucy, trzymam kciuki za zdrowie Uważaj na siebie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
AnnaCh 10:15, 28 mar 2022


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ogród nie zając, nie ucieknie... Zdrowie najważniejsze.
Nawet jak czegoś nie zrobisz, to trudno, nic się nie stanie.
W zeszłym roku, głównie za sprawą pracy zawodowej, miałam strasznie zapuszczone wszystko, jakoś sobie poradziło, żyje, trudno, teraz na wiosnę mam więcej ogarniania, ale czasem trzeba odpuścić. Mimo wszystko bardzo współczuję i trzymam kciuki za szybki powrót do formy
____________________
Ania - Malutki pod lasem
tulucy 18:41, 28 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dzięki dziewczyny kochane, oszczędzam się jak nigdy. Jutro muszę na chwilę do pracy, ale już mam umówioną panią doktor, że zaraz po biurze do niej idę, osłucha mnie i da kolejne zwolnienie. Chciała już dziś mi przedłużyć, ale mam niż na gardle z terminem i "nie chcem, ale muszem". Szefostwo też ok, na przyszły tydzień mam już zgodę na pracę zdalną.

Dziś zrobiłam sobie dłuższy spacer po ogrodzie, posprawdzałam drzewka, krzewy. Najbardziej podejrzanie wygląda guzikowiec, trochę suchych gałązek ma. Ale mam nadzieję, że reszta ruszy.

Podział jesienią podkładki i odmianowego grujecznika Rotfuchs chyba się powiódł. M dwa grujecznika z podkładki i Rotfuchsa, wszystkie trzy mają ładne nabrzmiałe pąki.

Stellata pękła, boję się o te chłody nadchodzące, ale co zrobić ...


____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 18:43, 28 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Cały ogród pachnie ...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 18:44, 28 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 18:46, 28 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kwiatów jest całkiem sporo, kwitną jeszcze inne prymulki niektóre, reszta już mocno zapączkowana. Szachownica perska w pąkach, cebulic łany niebieskie, szafirki w pąkach.
Krokusy jeszcze niektóre kwitną, nawet cześć dopiero zaczyna, choć większość już po okresie świetności.

Cieszy wszystko
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 20:17, 28 mar 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Już czuję te hiacynty Sporo masz koloru wiosennego w ogrodzie i to w wydaniu przyjemnie pastelowym.
Magnolie gwiaździste już na dobre kwitną w Kórniku, czas na pierwszy w tym roku spacer po arboretum
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies