Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 14:16, 14 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Weekend pracowity. W ramach oderwania myśli od tematów smutnych i ponurych działałam. Sprzątałam w sobotę rabatę wzdłuż ulicy. Zrobiłam 1/3. Mnóstwo spacerowiczów. Jak nigdy. Kobiety z dziećmi, z Ukrainy. Nie da się oderwać myśli.

Wczoraj przeniosłam się na tyły. Niedziela, nie kłułam sąsiadów po oczach. Sprzątnięta całą rabata wzdłuż tarasu, tam gdzie amanogawy. I jej przedłużenie w stronę warzywnika.

Piesa jest tak zadowolona z latania po dworze, że po kilku godzinach pada w domu nieżywa

Pszczółki latają nad krokusami. Dereń jadalny już nieśmiało pokazuje żółte płatki. Grujecznik dzielony jesienią przed sadzeniem (odbił mi z podkładki przy Rotfuchsie, i to dwa przewodniki, miałam w sumie trzy sadzonki) ma już nabrzmiałe pąki. Parocja znaków życia nie pokazuje jak zwykle.
Skleroza mnie dopadła i nie wiem, czy się tnie konwalniki. Nie pocięłam w końcu, tylko wyczyściłam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 14:22, 14 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nakrylam stroiszem ślaz mauretański. Ciekawam bardzo, czy przetrzyma te przymrozki.


____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 18:03, 14 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Spacery kobiet z dziećmi dobrze rokują. Dobrze, ze nie siedzą już skulone w pokojach. Poczuły się bezpiecznie.
Konwalików nie mam, więc nie doradzę.
Irysków reticulata zazdroszczę. U mnie nie chciały rosnąć. Szkoda, bo zawsze zachwycało mnie ich kwitnienie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 23:07, 14 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu, też o tym z emem rozmawialiśmy, że to dobrze, że chodzą swobodnie i łapią oddech po tym, co przeszły.

Iryski bardzo lubię. Cieszę się, że się mnożą.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:15, 14 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Lucy, działaj ogrodowo, olewaj sąsiadów, rób swoje, to pomaga ponoć zachować równowagę, a wiosna u Ciebie się mocno dobija
Wg mojej wiedzy (a raczej notatek) konwalików się nie tnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 10:39, 22 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
No i uziemiona zostałam.

W sobotę dzielnie sprzątnęłam całą rabatę wzdłuż domu. I trochę obok. W piątek po pracy zaczęłam. A i w piątek wygrabiłam nędzne resztki trawnika przed domem. Nie wiem, czy to coś da, bo to teren rozbiegowy psiuni.

Za to w niedzielę obudziłam się ciężko chora. Wczoraj dostałyśmy z córą skierowanie na testy. Już wymazane, czekamy na wyniki.

Żal mnie dławi, bo pogoda bajeczna. A ja ledwo dycham.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 10:49, 22 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Sucho jak pieprz na słonecznych miejscach.




Z lnicą się prawie całkowicie żegnam tak się sieje, że mnie zdrażniła. Na pewno gdzieś ja zostawię, ale nie na tej rabacie. Będę musiała kostkę przełożyć przy ścianie, bo wszędzie wyłazi. No i mrówki tam strasznie narozrabiały też. Wszystko do poprawienia.



A przy krokusach pszczółki szaleją.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 12:38, 22 mar 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Współczuję, mam nadzieję, że to zwykłe przeziębienie.

Susza straszna. Gdy padało w nocy mróz pojemniki rozsadzał, a teraz ani kropli
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 12:50, 22 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiu, też mam nadzieję. Do tego nijak nie rozumiem tej kwarantanny. Z tego, co mi automat w telefonie powiedział, to negatywny wynik mnie z niej nie zwalnia.

M powiesił w weekend dwie budki dla ptaków, jedną widzę z okna sypialni, tyle mojego. Ciekawe, czy szpaczkom się spodoba.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Judith 12:59, 22 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
tulucy napisał(a)
Gosiu, też mam nadzieję. Do tego nijak nie rozumiem tej kwarantanny. Z tego, co mi automat w telefonie powiedział, to negatywny wynik mnie z niej nie zwalnia.


Przerabiałam testowanie dwa razy i miałam za każdym razem komunikat, że wynik negatywny właśnie zwalnia z kwarantanny... Może coś się zmieniło...?
Po otrzymaniu negatywnego wyniku sprawdź na Portalu Pacjenta - powinna się tam pojawić informacja o zakończeniu kwarantanny. No, chyba że - jak wyżej - coś sie w tym temacie zmieniło.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies