Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 17:56, 01 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Chyba czekam do wiosny. Strona sklepu odmówiła współpracy.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 18:17, 01 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)
Chyba czekam do wiosny. Strona sklepu odmówiła współpracy.


Zaczekaj na takiego samego klonika. Będzie spójniej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 16:17, 02 gru 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
tulucy napisał(a)
NIEDZIELA

Wyszłam na ogród tylko po to, żeby przesadzić czereśnię kolumnową w upatrzoną nową miejscówkę, vis-a-vis wejścia do szklarni. Przesadziłam.

Po czym, zachęcona pogodą, wykopałam zmarznięte buraki liściowe i wrzuciłam na kompost. Trochę wyczyściłam z poziomek ścieżkę przy jeżynach. Ułożyłam na tymczasem płyty pod przyszłą ścieżkę. Wypieliłam całą rabatę narożną - strasznie dużo chwastów mi się tam rozsiało, bo za późno je wyrwałam. Zebrałam 3 wiadra chwastów z tego kawałka. I zrobiło się ciemno .

Sobota - cebulki, niedziela z kolei takie roboty. A u was na minusie temperatury to przypadkiem nie było? Normalnie szalona...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 00:20, 03 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Na plusie było, na plusie . Za to teraz od niczego się przeziębiłam. Może młoda że szkoły coś przywlokła.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 00:25, 03 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zaległa dokumentacja zdjęciowa:
Powiedzmy, że to wypielona rabata.


Wisienki


Czereśnia przesunięta na front, wcześniej rosła z tyłu, w parze.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 00:30, 03 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
I trochę ładniejsze
Bardzo lubię tego wilczomlecza. Do tego stopnia. Że zaczynam się zastanawiać, jak go rozmnożyć.


Szczaw krwisty to twardziel, do tego samosiejna mocno roślinka.


Ośmiał też stara się wygrać z mrozem i śniegiem (zdjęcie zrobione juz po stopnieniu pierwszych śniegów). W ogóle wysiał się z 5 metrów od macierzystej rośliny.


I na koniec jeszcze jeden wariat, któremu się wydaje, że lato w pełni
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Basieksp 11:42, 03 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
No ładny ten Twój wilczomlecz ja mam takiego zielono - żółtego i też się zastanawiam jak go rozmnożyć, zostawiłam mu nasionka, może sam się rozsieje, zobaczę na wiosnę czy coś będzie kiełkować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 14:33, 03 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Co do wilczomlecza to mam od października ucięte czubki gałązek od znajomej w doniczkach. Są cały czas zielone i nie zgububiły listków, teraz na mrozy schowałam do garażu, mam tam zwykle 14 - 16 stopni. Na wiosnę się okaże co z tego bedzie .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
tulucy 16:21, 03 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jeszcze kolejne lektury na zimowe wieczory. I na w ciągu dnia, bo na razie nie zanosi się na mój rychły powrót do pracy. Terapia nie powiem, co mi dała.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 16:22, 03 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Lidka, oby coś wyszło z tego, ja wiosna może mojego przytnę odrobinę i wetknę do ziemi czubki.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies