Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

sylwia_slomc... 21:04, 27 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ale jeszcze zakupy cebuloweI jeszcze tyle zrobione...Szalejesz kobieto
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:34, 27 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Lucy, Twój wpis jest dowodem na istnienie dwóch światów.
Ty weekend na grzebaniu w ziemce spędziłaś, mój Małżonek w tym czasie jakieś słupki przy płocie betonował korzystając z tego, że temperatura dodatnia
A ja zasadniczo spędziłam weekend przy kominku z książką No każdy ma swój REAL
P.S. Ale zmarznięte rdesty wycięłam i wrzuciłam do kompostownika
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 23:52, 27 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
U nas jeszcze też gdzieniegdzie śnieg leży. Takie placki nieroztopione.

Te ostatnie zakupy cebulowych to były pod tytułem "więcej szczęścia niż rozumu". Niebiosom trzeba dziękować za pogodę. Dziś naprawdę przyjemnie się zrobiło i niebieskie niebo jakby się pokazywało.

Za to wieczorem na spacerze z psem deszczyk. Nie można mieć wszystkiego.

Powoli i ja po jakieś książki sięgam. I powoli zaczynam odgruzowywać dom... Bardzo powoli.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:53, 27 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Teraz jedyne co bym mogła robić w ogrodzie to dalej łazić i wyrywać chwast, bo jeszcze gdzieś są. Gdzie nie doszłam jesienią.

I przekopać warzywnik, ale to nie ja, tylko em.

I ułożyć ścieżki dalej, ale nie mam piasku. I ochoty też w sumie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Dorii 12:02, 28 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A moje cebulowe czekają na trochę wyższe temperatury :⁠'⁠( Pewnie bym dziś sadziła bo na plusie jest ale bierze mnie jakieś choróbsko i nie będę ryzykować.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gruszka_na_w... 13:06, 28 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)
No każdy ma swój REAL


Dobrze napisane. Lucy, jeśli akurat miałaś ochotę na sadzenie cebul, to szkoda by było odmawiać sobie tej przyjemności. Same plusy, bo i dotleniona zostałaś, aktywność ruchową miałaś, a w gratisie będzie wiosną cudny widok.
Trzymaj się cieplutko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 13:19, 28 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
tulucy napisał(a)
My pożeramy jak tylko są w stanie nadającym się do spożycia. Em jest przeszczęśliwy.


Napisałam u Mgduski, że dumam nad brzozą. Może ktoś ma jakiś pomysł? Czy jest taka odmiana, która nie urośnie olbrzymią? Poprzednia to był kolos. Mimo młodego wieku miała bardzo gruby pień. Na mojej ziemi za szybko rosła.

A brzoza to chyba jedyne drzewo, do którego czuje straszny sentyment. i bardzo bym chciała mieć ją w ogrodzie.

Brzoza karłowata jest jak krzew, są też takie szczepione na pniu, Aga Agapant ma. No i brzoa youngi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 09:11, 29 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Z lekkim opóźnieniem, ale szczęka mi opadła... podziałałaś porządnie
Wczoraj miałam koszmarnie męczący psychicznie dzień i najchętniej teraz wskoczyłabym do ogrodu odreagować, ale praca wzywa. Może jutro się uda.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 10:58, 29 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Łucjo, poszalałaś, pół wiadra cebul, 7 drzew, przesadzanki i wykopki w jeden weekend - to dobry znak, silnym przypływom energii nie można stawiać tam
Rozbiłaś bank listopadowo działających. W myśl hasła "Ogrodnikiem jest się przez cały rok"
Ja już tylko upajam się widokami i ptaszkami. I niesforne wizje nowego sezonu mam
tulucy 13:55, 29 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ciągle myślałam o tych klonach i doszłam do wniosku, że źle zrobiłam, kupując dwa i sadząc pomiędzy nimi ambrowca. Powinnam kupić trzy i tak je posadzić. Wiosną będę przesadzać na szczęście miejscówkę dla ambrowca mam wymyśloną. Chyba że jeszcze wymyślę inną.
Myślenie szkodzi .
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies