Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 10:28, 24 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
My pożeramy jak tylko są w stanie nadającym się do spożycia. Em jest przeszczęśliwy.


Napisałam u Mgduski, że dumam nad brzozą. Może ktoś ma jakiś pomysł? Czy jest taka odmiana, która nie urośnie olbrzymią? Poprzednia to był kolos. Mimo młodego wieku miała bardzo gruby pień. Na mojej ziemi za szybko rosła.

A brzoza to chyba jedyne drzewo, do którego czuje straszny sentyment. i bardzo bym chciała mieć ją w ogrodzie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Judith 10:41, 24 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Na dworze śnieg, a Ty masz pomidory z własnej hodowli... Wow!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 10:54, 24 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Ja posadziłam sobie dwie zwykłe brzozy. Mam taki plan, że będę je tak prowadzić by nie urosły za duże. Mam taką książkę jak ciąć różne krzewy, drzewa i tam było też o brzozie. Tej mojej już raz obcięłam przewodnik, ona wtedy wypuści nowy, za rok obetnę jej ten nowy, to ma ją spowalniać, podobnie można formować boczne gałęzie. To będzie taki mój eksperyment, trochę zabawy, zobaczę co mi z tego wyrośnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorii 11:21, 24 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie wiem jaka wielkość dla ciebie to nie olbrzym ale sama poszukuję jakiejś co nie dorośnie do 30m. Moje bezodmianowa na razie przycinam ale jak długo dam radę nie wiem. Gdy zbyt mocno wyrosną trzeba będzie wyciąć niestety.
W swoich poszukiwaniach znalazłam takie

Brzoza pożyteczna White light dorasta niby do 8m
Silver Shadow takze 8m
Niestety trudne do dostania.
Z resztą mam wrażenie że poza doorenbose wszystkie odmianowe to raczej rzadkość a szkoda.
Doorenbose do kilkunastu metrów dorasta

Z odmian brzozy brodawkowatej mniejsze rozmiary osiągają
Golden cloud 10m
Schneverdinger Goldbirke także 10m
Gracilis 5m
Youngi 7m ale najczęściej sprzedawane są szczepione na pniu więc jeszcze niższe.
Rubra 10m bordowe liscie
Royal Frost 12m też bordowolistna
Fastagiata 10m kolumnowa jak nazwa wskazuje.
Kulista Magical Globe szczepiona zazwyczaj
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
tulucy 11:37, 24 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895

Dorii dzięki wielkie. Będę polować na tę White Light. 8 metrów jest do zaakceptowania jeszcze.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kordina 20:52, 24 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
tulucy napisał(a)
Muszem, bo się uduszem


Pomijając zapewne pyszny smak, to jeszcze na dodatek wyglądają, mają cudne pastelowe kolorki
A mnie się kojarzy stara piosenka "Addio pomidory..."
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
tulucy 18:01, 27 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jeśli mi kiedyś przyjdzie do głowy, żeby ogłosić zakończenie sezonu, to proszę walić po głowie


SOBOTA


W sumie dobre pół wiadra cebul. Wymieszane, posadziłam wczoraj pasem wzdłuż warzywnika, kontynuując poprzednie sadzenie. To będzie rabata wiejska.

Ponadto posadziłam drzewka, w sumie 7 sztuk, dwie wiśnie owocowe, dwie jabłonie owocowe także, ponadto dwa klony (całkiem ładne przyszły, mojej wysokości w doniczce, więc wyprowadzę spokojnie na drzewka) i jednego ambrowca - pikutka, ledwo co go widać. Żeby posadzić ambrowca, musiałam przesadzić guzikowca. Żeby posadzić jednego z klonów - usunąć wielką kępę floksów.

Przy kopaniu dołka pod jabłonkę dokopałam się skarbu po dziadku - musiałam wydobyć spod ziemi trylinkę. Siedziała dobre 40 cm pod ziemią. Częściowo sama się zapadała na pewno, a dodatkowo ja nawożę ciągle ziemię i podnoszę poziom.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 18:13, 27 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
NIEDZIELA

Wyszłam na ogród tylko po to, żeby przesadzić czereśnię kolumnową w upatrzoną nową miejscówkę, vis-a-vis wejścia do szklarni. Przesadziłam.

Po czym, zachęcona pogodą, wykopałam zmarznięte buraki liściowe i wrzuciłam na kompost. Trochę wyczyściłam z poziomek ścieżkę przy jeżynach. Ułożyłam na tymczasem płyty pod przyszłą ścieżkę. Wypieliłam całą rabatę narożną - strasznie dużo chwastów mi się tam rozsiało, bo za późno je wyrwałam. Zebrałam 3 wiadra chwastów z tego kawałka. I zrobiło się ciemno .
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kordina 19:07, 27 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
O! Widzisz, jak fajnie, bo ja też dzisiaj rabotałam i było bardzo fajnie pracować, jakaś kondycja mi się wyrobiła i jest we mnie moc widzę, że u Ciebie też
Najlepszego!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 20:08, 27 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Ale macie fajnie, że możecie tak ogrodowo popracować u nas dopiero co śnieg stopniał, może za tydzień też coś więcej pokręcę się po ogrodzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies